Патріарх Святослав оголосить заяву щодо Волинської трагедії разом з Архиєпископом Юзефом Міхаліком

20 червня 2013, 12:31 | Міжнародні відносини | 2 |   | Код для блогу |  | 

hfjo.jpgСпільну декларацію Католицької Церкви в Польщі та Української Греко-Католицької Церкви з нагоди 70-річчя Волинської трагедії оголосять під час візиту до Польщі Глави УГКЦ Святослава (Шевчука), 26 червня.

Одним з ключових моментів візиту першоєрарха Української Греко-Католицької Церкви буде панахида за померлими, убитими на Волині 1943 року, яку відправлять у василіянській церкві Успіння Божої Матері у Варшаві.

Участь у ній разом з Патріархом Святославом (Шевчуком) візьмуть три українських греко-католицькі митрополити та польські архиєпископи - Іван (Maртиняк), з Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ, і Юзеф Міхалік, примас Юзеф Ковальчик та кардинал Казімєж Нич, Архиєпископ Мечислав Moкшицький, митрополит Львівський латинського обряду і президент Польщі Броніслав Коморовський. Панахида відбудеться у Варшаві 27 червня о 17-тій год.

Потім, у палаці Бельведер Глава УГКЦ зустрінеться з Президентом Польщі.

Наступного дня, 28 червня, в приміщенні Польської єпископської конференції у Варшаві буде оголошена спільна заява напередодні відзначення 70-річчя Волинської трагедії, яку підписали Верховний Архиєпископ Святослав (Шевчук), від імені Української Греко-Католицької Церкви та Архиєпископ Юзеф Міхалік від Католицької Церкви в Польщі. Цей документ буде ще одним елементом польсько-українського примирення, над яким вже 25 років трудиться Католицька Церква в Польщі та Греко-Католицька Церква в Україні.

Там же Патріарх УГКЦ зустрінеться з представниками Конференції польського єпископату у справах контактів з представниками УГКЦ. Опівдні передбачена молитва в каплиці секретаріату та прес-конференція. У другій половині дня Блажeнніший Святослав також зустрінеться з кардиналом Казімежем Ничем, Митрополитом Варшави, Евою Копач, спікером Сейму, та Богданом Борусевичем, спікером сенату.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) прибуває до Польщі 26 червня по обіді, найперше він зустрінеться з Архиєпископом Іоаном Мартиняком, митрополитом УГКЦ Перемисько-Варшавським.

27 червня о. 11. 00 Святослав (Шевчук) зустрінеться з Архиєпископом Станіславом Будзіком, потім помолиться біля пам'ятника Боротьби і Мучеництва у Майданеку. Запалить свічку біля обеліска зі словами бл. Омеляна Koвча, покровителя греко-католицького духовенства. Також прибуде до катедрального собор у Любліні. А потім поїде до столиці.

З Варшави Святослав (Шевчук) поїде 28 червня. Останній день свого візиту 29 червня Глава УГКЦ проведе в Гурово Ілавецькому, де вранці зустрінеться з духовенством і парафіяльними радами Перемисько-Варшавської архиєпархії. Після зустрічі відслужить Літургію з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, серед гостей буде присутній Апостольський нунцій в Польщі Архиєпископ Челестіно Мільйоре.

Під час візиту до Польщі Главу УГКЦ супроводжуватимуть три українські митрополити: архиєпископ Ігор (Возьняк), митрополит Львівський, архиєпископ Володимир (Війтишин), митрополит Івано-Франківський та архиєпископ Василь (Семенюк), митрополит Тернопільсько-Зборівський, а також архиєпископ Іван (Maртиняк), митрополит Перемисько-Варшавський, повідомляє Католицький оглядач.

Довідка:

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Є частиною масштабного польсько-українського міжетнічного конфлікту 1940-х років. Існують різні версії подій на Волині, внаслідок яких загинули десятки тисяч поляків та тисячі українців. В Польщі існує доволі потужний правий "кресовий рух", який використовує події 1940-х для зображення українців як різунів і паліїв.

Нещодавно в Любліні польські історики обговорювали Волинську трагедію без участі українців. Керівник Інституту національної пам'яті Польщі в односторонньому порядку покладає провину за українсько-польський міжетнічний конфлікт 1940-х на українців, називаючи трагедію "різаниною" і "геноцидом".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • bopa1 | 21 червня 2013, 21:22
  Коментувати коментар

  Цінним було б намітити в історичному аспекті перелік конфліктних ситуацій, що виникали між вірними, християнами на території теперішньої Польщі, Галичини, Волині. Адже політичні, світські події накладають тяжкий відбиток на людську память. Не завжди вистачає відчуття християнської любові у складні, конфліктні моменти. І розуміння "прощення" за людські недостойні вчинки для християн повинні бути основою для побудови добросусідських відносин. Для розвитку, а не самознищення! Господь дав можливість це зробити вибраним особам, предстоятелям помісних Церков. Прошу у Господа, щоб укріпив він віру і твердість духу у налагодженні ближніх, братських відносин між сусідами. Господи допоможи!

 • Ігор Мицько | 20 червня 2013, 14:25
  Коментувати коментар

  Дуже добре.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

  І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

Популярні статті місяця