Глава УГКЦ: «Герої Небесної сотні є для нас еталоном правди і справедливості»

21 лютого 2020, 09:47 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

Україна 20 лютого відзначила шості роковини трагічних подій Революції гідності. 20 лютого о 19:00 в храмах УГКЦ били дзвони, пригадуючи велику жертву героїв Майдану в боротьбі за волю і незалежність України. Таке розпорядження видав Блаженніший Святослав у відповідь на прохання родин героїв Небесної сотні.

Перебуваючи з робочим візитом у Ватикані та Італії, Глава УГКЦ очолив поминальні богослужіння в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ згадав про «річницю особливої жертви Героїв Небесної сотні». «Мабуть, ніхто ніколи не зможе забути той спуск на вулиці Інститутській, политий кров’ю. Cьогодні там стоїть маленька дерев’яна церковця українських новомучеників, і щоденно на місці, де пролилася їхня кров, звершується безкровна жертва Святої Літургії, яка навіки запечатує в людській історії засуд, смерть нашого Спасителя. Там ми зберігаємо особливі реліквії цих кривавих подій, зокрема епітрахиль, на якому видно краплі людської крові», — сказав Предстоятель УГКЦ.

«Споминаючи Героїв Майдану, ми сьогодні молимося за їхній вічний упокій і дякуємо Господу Богу за них, за те, що в нашому народі знайшлися такі великі люди, які з любові до свого народу були готові пожертвувати навіть власним життям. Їхня жертва, їхня кров пролита на бруківці Києва, для нас українців назавжди стала мірилом справедливості, еталоном, згідно з яким ми сьогодні вимірюємо наше громадське, суспільне і навіть церковне життя. В їхній жертві ми отримали уприсутнення жертви нашого Спасителя, який каже: Нема більшої любові ніж та, коли хтось життя своє кладе за своїх друзів», — наголосив проповідник.

Глава УГКЦ наголосив, що цей «еталон правди, справедливості і любові до ближнього для нас є світилом і дороговказом у майбутнє. Тому ми сьогодні їх поминаємо, за них молимося, за них дякуємо».

Блаженніший Святослав також розповів про тривоги і біль родин загиблих героїв Небесної сотні з приводу відсутності судових рішень щодо покарання винних у пролитті крові на Майдані, ініціювання прийняття законів про дегероїзацію та відміну амністії майданівців. «І ми сьогодні знову спостерігаємо, як обирають злочинців замість доброчинців, а праведних знову розпинають». «Нехай милостивий Господь прийме жертву наших синів і дочок, підтримає і захистить їхніх близьких, а їхня кров і жертва будуть життям і волею для України, запорукою, що ми більше ніколи не потрапимо під ярмо безбожної влади, яка заперечує право України на свободу. Нехай пролита кров буде життям для майбутніх поколінь і пам'ять їх з роду в рід».

Молитовне вшанування пам’яті героїв Небесної сотні завершилося Панахидою біля хреста на території собору та пам’ятним віче за участю дітей недільної школи «Свята Софія».

20 лютого о 19:00 в храмах УГКЦ били дзвони, пригадуючи велику жертву героїв Майдану в боротьбі за волю і незалежність України. Таке розпорядження видав Блаженніший Святослав у відповідь на прохання родин героїв Небесної сотні.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 16:40

   Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

  • bopa | 4 квітня 2020, 15:26

   Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

  • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 13:39

   І, судячи з усього, вже скоро має прийти той час, коли вони (прислужники Антихриста) спочатку - під тим чи іншим благоприйстойним приводом - заборонять християнам приходити в їх храми і собори та

  • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 11:03

   Ця "нарада" за участі, головним чином, предстоятелів лише деяких Церков - насамперед Московської, а також саме сателітів і васалів Москви, могла висловити лише приватну точку зору цього

  • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 08:03

   Дуже схоже. І, судячи з усього, грядущий прихід Антихриста все ближче й ближче... ------ Разом з тим: усе це також означає і свідчить, що і неминуче (після того) повернення Христа - тільки вже як

  Популярні статті місяця