В Івано-Франківську відбувся екуменічний молебень за мир в Україні

22 січня 2020, 19:30 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

22 січня, з нагоди Дня Соборності України, в обласному центрі Прикарпаття, на площі ім. Митрополита Андрея Шептицького, відбувся молебень до Матері Божої за мир та єдність в нашій державі.  Про це повідомляє власкор РІСУ Натиалія Палій.

ф12.gif

Організували спільну молитву - Івано-Франківська єпархія Української Греко-Католицької Церкви, Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України, Івано-Франківська єпархія Православної Церкви України, Івано-Франківський деканат Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви України.

Мета заходу – об’єднання усіх в молитві-зверненні, проханні до Богородиці, яка була представлена у чудотворних іконах краю – Матері Божої Ігумені Манявської, Матері Божої Ізбавительниці, Матері Божої Ченстоховської, Матері Божої Гошівської, Матері Божої Галицької, що в с.Крилос, Матері Божої Погінської, Матері Божої Ласкавої Станіславівської. Ккопії цих ікон супроводжували молебень, а очолили його – митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський ПЦУ Іоасаф Василиків, єпископ-помічник львівської дієцезії РКЦ Едвард Кава

На початку молебню було озвучене спільне звернення різних християнських Церков, підписане владиками, до української громади з закликом до посиленої молитви за мир та припинення війни.

Ф22.gif

«Ми прагнемо миру, ми прагнемо перемоги. Мир у рабстві нам не потрібен, - ідеться у зверненні. – Ми душу і серце положимо за свою свободу. Україна в 21 столітті стікає людською кров’ю і сльозами невинно убієнних кращих синів і дочок – це дуже тяжких хрест для нашого багатостраждального народу. Звертаємося до всіх громадян, представників влади, політичних лідерів із закликом поставити питання миру на перше місце. Втілюймо наші спільні прагнення до того, щоб покласти край людським стражданням, спричиненим війною. Виявляймо братерську та сестринську любов до співвітчизників не зважаючи на походження, мову, релігію. Навчімось творити мир і його захищати – бо це справа не лише військових – це і наш з вами обов’язок».

Наприкінці заходу до присутніх звернулися владики з промовами. У них ішлося про єдність нашого народу, щоб його не ділили і усі спільно могли зібратися і спільно молитися в любові.

«Ті ікони, які перед нами – поза конфесійні, - наголосив митрополит Володимир Війтишин. – Ми сьогодні разом зібралися і, дай Боже, щоб так було завжди і тоді ніхто ніколи нас не зможе розділити, бо з нами буде Бог і Пресвята Богородиця».

 «Ікони, які бачимо, усі нагадують нам історію, коли Богородиця приходила на допомогу за молитвами наших дідів-прадідів, - додає митрополит Іоасаф Василиків. - Сьогодні наші співвітчизники не у такому далекому Донбасі віддають життя, щоб ми жили у мирі і молитися до Бога. Закликаю усіх до спільної молитви, адже нас єднає Христос і Богородиця. І коли будемо це пам’ятати – переможемо усі лихоліття».

Ф32.gif

А єпископ Едвард Кава підкреслив, що сьогоднішня подія стала доброю нагодою разом помолитися і це дуже добре, адже молитва завжди дає нам натхнення на добрі вчинки, щоби ми нарешті почали боротися за нашу соборність і єдність, піклуватися про нашу батьківщину а не нарікати на неї а Бог і Богородиця завжди нас об’єднують.

Отже, сотні івано-франківців та гостей міста разом з духовенством, представниками влади, протягом години молилися за мир та спокій в Україні.

«Молитва насправді дуже важлива, зважаючи на те, яка зараз ситуація у нашій країні, адже гинуть люди, - ділиться студент Остап. – І сьогодні не залежно від віросповідання, політичної точки зору усі люди єднаються, приходять і моляться – це дуже правильно, коректно і дає таке своєрідне піднесення».

Ф42.gif

«Насправді молитва є дуже важливою, коли люди об’єднуються у такі великі свята – і це від чистого серця, - додає студентка Ліля. -  Особливо у такий період потрібно усім об’єднуватися, молитися до Бога і просити про єдність, яка обов’язково буде, якщо це щиро і з усім серцем».  

Колишній педагог пані Орися наголошує, що народилася, виросла і навчалася в Україні і вона дала їй дуже багато. Тому хоче, щоб наша держава завжди була вільною і щоб ніколи не було війни, а завжди –мир, щоб усі могли вільно молитися до Бога. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 15:17

   Оце дійсно "по-християнськи" повелися з останками померлих! Хтось засуджує культ Молоха чи богині Калі, а "християнські" храми самі є кладовищами померлих! Ось вам і повага до

  • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 14:24

   Реально біблія є "гримучою сумішшю" добра і зла, де поряд із хорошими натхненними текстами, які євреї позичили в інших народів, є багато жахливих рядків їхнього закону!

  • enzian | 18 лютого 2020, 11:00

   Вперед, малоросику, підтримай поплічників Гундяя.

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 11:00

   А взагалі-то, як акцентує Боже Слово, "неправедний нехай ще чинить неправду; нечистий нехай ще оскверняється" (Одкр.22:11). -------- Тобто: нехай, зокрема, цей злобно-богохульний

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:59

   Р. S. А таки всі вони, дрібні й огидні душі, дуже вже, як видно, бентежаться і лякаються та жахаються Біблії та її змісту. Бо там, зокрема, - геть повністю і досконало - ВИКРИВАЄТЬСЯ і ВИСВІЧУЄТЬСЯ

  Популярні статті місяця