Релігійні та громадські діячі спільно працюватимуть над звільненням українців з тюрем Росії, Криму та Донбасу

26 липня 2019, 13:34 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

Релігійні та громадські діячі, правозахисники і родичі заручників і полонених домовилися разом співпрацювати задля звільнення громадян України, які незаконно утримуються в Росії та в окупованих Криму і Донбасі внаслідок російської агресії проти України.

Обговорення і вироблення практичних кроків для подальшої взаємодії відбулося під час другого засідання Круглого столу з релігійної свободи в Україні, який відбувся 25 липня 2019 року в Києві, повідомляє Інститут релігійної свободи.

ІРС.jpg

Цього разу засідання було присвячене темі «Об’єднання зусиль громадянського суспільства для звільнення громадян України, незаконно позбавлених волі в Росії, окупованих Криму та Донбасі». Круглий стіл був організований у партнерстві Інститутом релігійної свободи та Центром громадянських свобод за підтримки Union of Councils for Soviet Jews.

У заході взяли участь біля 80 учасників, серед них: представники громадських організацій, які захищають інтереси учасників АТО, родичів полонених, політв’язнів, рідних зниклих безвісти і загиблих, а також релігійні діячі, правозахисники, експерти, представники Національної Поліції України та офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представники посольств і міжнародних організацій.

Результатом обговорення стало затвердження «Резолюції щодо незаконно утримуваних громадян України на території Російської Федерації, окупованих Криму та Донбасу», яка передбачає низку практичних рекомендацій, як для керівництва Української держави, так і для міжнародного співтовариства. Серед них:

Вимагати від Російської Федерації припинити політичні переслідування та негайно звільнити усіх громадян України, ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, військовополонених та цивільних заручників на окупованому Донбасі, а також 24 українських військовополонених моряків, а до того часу вимагати дотримання їх прав та свобод, зокрема, свободи від катування, право на ефективний засіб правового захисту, право на справедливий суд та інших прав людини.

Аналогічні вимоги учасники Круглого столу висунули щодо захисту прав людей, ув’язнених за рішеннями судів до окупації та які досі залишаються на окупованих територіях, та вимагають негайно передати їх Україні.

Призначити спеціального представника Європейського Союзу з питань  окупованих українських територій Криму та Донбасу. Коло повноважень і обов'язків представника має включати здійснення постійного контролю за ситуацією із порушенням прав людини на окупованих українських територіях Криму та Донбасу, та періодичне публічне звітування Раді Європейського Союзу та Європарламенту про стан справ.

Також Резолюція закликає міжнародну спільноту поставити вимогу перед Російською Федерацією щодо безперешкодного доступу до окупованих українських територій Криму та Донбасу та утримуваних людей для міжнародних міжурядових організацій, зокрема, моніторингової місії ООН з прав людини, місії ОБСЄ щодо оцінювання ситуації з дотриманням прав людини у Криму, Комісара Ради Європи з прав людини, інших конвенційних та інституційних механізмів Ради Європи тощо, а також для міжнародних гуманітарних організацій, зокрема, Міжнародного комітету Червоного хреста.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • barni | 21 серпня 2019, 22:45

   Хотілося б запитати вл.Макарія, як він "працював" з московськими попами, адже кількість парафій, яка йому підпорядковувалась, до ОБ"ЄДНАННЯ, все зменшувалась і зменшувалась! Поділіться

  • barni | 21 серпня 2019, 22:34

   Я, не про реставрацію, а про життя. Родина моєї дружини з "так званих переселенців". на зорі українського становлення (за п. В.Чорновола) мати моєї дружини поїхала в те село де народилась.

  • barni | 21 серпня 2019, 22:17

   "людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують" Як на мене то це просто ЖАХ !!! Свідчити про Христа тим хто його не потребує це НАЙПЕРШЕ І НАЙГОЛОВНІШЕ ДЛЯ

  • lerer10225@com.ua | 21 серпня 2019, 19:00

   Zenia Ви правильно сказали, підтримую... Московити нахабні, злі, лицемірні і хитрі, християнськими чеснотами в них і не пахне... Їх церква - це церква одурманення легковірних людей для збереження і

  • enzian | 21 серпня 2019, 13:37

   На жаль, вони повернуться.

  Популярні статті місяця