Вибори повинні бути не «проти», а «за» цінності та того, хто втілюватиме їх у життя, - Звернення ВРЦіРО

26 березня 2019, 15:40 | Національно-релігійні питання | 7 |   | Код для блогу |  | 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оприлюднила Звернення до українців з нагоди виборів Президента 2019 року.

voting.jpg

«Вибираємо ключову фігуру для нашої держави – Президента, а також Верховного головнокомандувача, що особливо відповідально в умовах триваючого військового протистояння агресії на сході України… Вибираємо очільника держави не тільки для себе. Йдеться про спільне добро всього нашого суспільства і нашої країни… Саме тому перед тим, як зробити цей вибір, мусимо усвідомити: якою повинна бути наша держава? Кому довіримо мир, спокій і життя своє і наступних поколінь? Без тверезої відповіді на ці питання не буде сумлінного вибору», - акцентують духовні лідери України.

За їх словами, вибори не повинні привести до спалахів ненависті і громадських заворушень.

«Мирне порозуміння, повага до тих, хто має іншу думку, відкидання агресивної конкуренції задля спільного добра – ось єдиний плідний шлях, в якому мають відбуватися правдиві вибори. Бо ми вибираємо життя, вибираємо добро, вибираємо майбутнє, тому вибори повинні бути не «проти», але вибором «за» – за цінності та особу, хто втілюватиме їх у життя.

Вважаємо, що люди віри і совісті мають сьогодні стати також провідниками громадянської гідності, захисниками громадянського миру і громадянської тверезості. Маємо на це Боже благословення. Мусимо також зупиняти спроби незаконно використати релігійні спільноти у виборчому процесі. Голос сумління і посилена спільна молитва нехай стануть запорукою нашої вірності Богові у цьому нелегкому часі», - йдеться у Зверненні.

Духовні лідери побажали українцям «зробити усвідомлений добрий вибір, а Україні – миру і доброго майбутнього».

 

Звернення

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

з нагоди виборів Президента України 2019 року

 

Шановні співгромадяни, дорогі брати і сестри!

Напередодні важливої події для держави і українського народу – виборів Президента України, вважаємо за необхідне звернутися до кожної людини, яка в сумлінні керується добром і справедливістю. Суперечки виборчого періоду часто сполучені із загостренням емоцій, невпевненістю, взаємним відчуженням. Бажаємо, щоби  впевненість і мир, які приходять від Всевишнього, наново оселилися в серцях людських і надихнули виконати необхідний нам і нашим нащадкам вибір розумно і відповідально.

Бо неспокій, який намагається опанувати нас, часто позбавляє тверезого розуму. Він веде до втрати розпізнання правди і неправди, добра і зла, можливості тверезої критичної оцінки, схиляє людину керуватися збентеженими емоціями, діяти лише з почуття заперечення. Галаслива розбурханість з часом промине. Але не промине і не зникне наслідок зробленого вибору. Він буде окреслювати наше буття і залишиться, навіть якщо ми після заспокоєння захотіли би його змінити.

Тому варто стишити почуття й емоції до того, як вибір зроблений. Необхідно усвідомлено поставитися до того, кого і навіщо ми вибираємо, якими спонуканнями при цьому керуємося. Відповісти, чи цей вибір є особистим, продуманим у молитві наодинці з Господом, – або ж є лише наслідком навіювань і маніпуляцій через інформаційні технології, чи ще гірше – плодом підкупу. Тільки тверезий розум і вірність Божій правді під час його здійснення є запорукою того, що після виборів наше сумління буде спокійним.

Вибираємо ключову фігуру для нашої держави – Президента, а також Верховного головнокомандувача, що особливо відповідально в умовах триваючого військового протистояння агресії на сході України. Президент має свої окреслені функції: забезпечити спокій існування держави ззовні і наявність справедливого порядку зсередини. Кому довіримо ці важливі, складні та відповідальні обов‘язки – залежить від нас, і від нашої відповідальності, від здатності відрізнити телевізійні проекти – від реального життя, правдиві та здійсненні обіцянки кандидатів – від обману, бажане – від справді можливого.

Вибираємо очільника держави не тільки для себе. Йдеться про спільне добро всього нашого суспільства і нашої країни. Не тільки тих, хто живе в ній сьогодні, але і про майбутні покоління, умови життя яких закладаються зараз. За їхню долю ми також відповідальні перед власним сумлінням і Богом, коли робитимемо вибір в день голосування.

Саме тому перед тим, як зробити цей вибір, мусимо усвідомити: якою повинна бути наша держава? Кому довіримо мир, спокій і життя своє і наступних поколінь? Без тверезої відповіді на ці питання не буде сумлінного вибору.

Найвищою цінністю для держави є справедливий мир, який забезпечує життя вільних людей у вільній країні. Вибори не повинні привести до спалахів ненависті і громадських заворушень. В людському гніві, особливо сполученому з насильством і порушенням закону, нема правди Божої. Насильство, яке веде до громадянської ворожнечі, має бути засудженим сумлінням кожної людини. Мирне порозуміння, повага до тих, хто має іншу думку, відкидання агресивної конкуренції задля спільного добра – ось єдиний плідний шлях, в якому мають відбуватися правдиві вибори. Бо ми вибираємо життя, вибираємо добро, вибираємо майбутнє, тому вибори повинні бути не «проти», але вибором «за» – за цінності та особу, хто втілюватиме їх у життя.

Вважаємо, що люди віри і совісті мають сьогодні стати також провідниками громадянської гідності, захисниками громадянського миру і громадянської тверезості. Маємо на це Боже благословення. Мусимо також зупиняти спроби незаконно використати релігійні спільноти у виборчому процесі. Голос сумління і посилена спільна молитва нехай стануть запорукою нашої вірності Богові у цьому нелегкому часі.

Наприкінці хочемо нагадати всім, хто вірить в Бога: все наше життя сполучене з вибором – між тим, що згідне з волею Божою, і тим, що суперечить їй. Вибір мусить бути здійсненим. І для того він спершу мусить бути огорнутим молитвою, мусить бути довірений Тому, на Кого ми всі уповаємо в вірі нашій. Господь Вседержитель доповнить те, що ми нездатні зробити, і не покине нас, якщо ми Його не відкинемо. А також пам'ятаймо, що як і до виборів, під час них і після них, Бог хоче, аби ми любили Його і не переставали любити усіх наших ближніх.

Бажаємо всім громадянам зробити усвідомлений добрий вибір, а Україні – миру і доброго майбутнього.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 29 березня 2019, 11:13
  Коментувати коментар

  Р. S. Намерения продолжать эту полемику вовсе нет. ---- Вместе с тем, если оставить в стороне эти - наверное, слишком резкие фразы и излишний всплеск эмоций (в т. ч. и с моей стороны), то я так - ЧЁТКО и ЯСНО - не увидел следующее: ГДЕ именно в БИБЛИИ что-либо подобное Господь, дескать, "так говорит" и именно о СОВРЕМЕННОЙ Украине?! ---- А поскольку это для меня весьма важно и значимо, то: ау, дядя АlexP, пожалуйста, отзовитесь и внесите надлежащую конкретику, чёткость и ясность. И очень желательно с прямым указанием соответствующих - (якобы) об Украине - мест в Слове Божием! :)

 • AlexP | 28 березня 2019, 15:54
  Коментувати коментар

  Ау velovs! Опомнись дядя. Ты пришёл на религиозный церковный сайт, не прочитав ни разу Библии? Там на 800 страницах говориться - как, через кого и каким образом говорит Господь. Пропустить это невозможно! Значит ты пришёл на церковный форум - чтобы толкать свои националистические идеи, а не говорить о Боге. И это в принципе лишний раз подтверждает, что для украинцев - церковь - это разновидность бизнеса. Ну или политики, - чтобы всё равно в конце заниматься казнокрадством, то есть бизнес-политикой по-украински. Значит вы все такие. Кроме тебя ведь никто вообще тут мне не отвечает, а тут должны быть десятки священников. Где они? Ты и они - ждёте что Господь вочеловечится и сам придёт лично к вам с посохом - чтобы мягко и добродушно пожурить вас за узаконенные убийства, беззаконие и кровавое мародёрство ваших избранников? Ну нет, так не будет. Будет совсем по-другому.

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2019, 16:47
   Коментувати коментар

   И я тоже больше не буду отвечать этому (пардон) примитивно-грубому и злобно-агрессивному российскому шовинисту-украинофобу. Одному из тех, кто пришёл в гости к соседям и сразу же - в типичном для своих имперских этносородичей духе - выложил на стол грязные и смердючие - московитские свинолапы свои и стал "учить" и "пророчить", грозя и предвещая при этом скорую и мучительную погибель хозяевам дома... :) ------------ Это именно о нежелательности и даже пагубности общения с подобными типами ("домашними животными") говорил и предупреждал Своих учеников Иисус, в частности, в Мф.7:6... :) -------------- Снова и снова удивляюсь ув. Админу РИСУ, что так - суперлиберально и ультраснисходительно терпит (а, по сути, не иначе, как практически ПООЩРЯЕТ) присутствие на портале - в качестве "комментаторов" - всякую и разную (извините) тролльную гниль и мерзость. А особенно - явно прислуживающую и, тем более, прямым адресатом в стране-агрессоре...

 • AlexP | 28 березня 2019, 11:24
  Коментувати коментар

  Это в каком смысле? Выборы - КОГО, КУДА? Украинцы идут в галут по всему миру. Эти "церкви" что, не видят? Фактически Украины не существует 2005 года, это сплошное бандеровское националистическое беззаконие, а не государство. Бог провёл финальный суд над Украиной ещё осенью 2009 года. Украину, Церковь и Филарета представлял на том суде Холодов - ныне капеллан. Всё что вы сейчас видите, включая избрание в 2010 году барыги Януковича после лицемера и вора Ющенко - это всё ЛИШЬ ПОСЛЕДСТВИЯ ТОГО СУДА.

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2019, 12:26
   Коментувати коментар

   Ув. АlexР, не очень торопитесь "хоронить" Украину, ссылаясь, при этом, на какой-то мифический "финальный суд Бога над Украиной осенью 2009 года"! "Не кажи гоп, допоки не в курсі справи"... :) ----- Хотя, с другой стороны: чего иного можно ожидать от "христианина", который, судя по всему, ДУХОВНО весьма близорук? А потому и оценивает всё вокруг, исходя, главным образом, из своего - сугубо ФИЗИЧЕСКОГО (по сути, материалистического!) зрения и мироощущения... :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 18:29

  Р. S. От у Вікіпедії знайшов, зокрема, таку інфу. Тобто, що у с. Сартана (недалеко Маріуполя) була збудована нова ГРЕЦЬКА церква Святого Георгія (2005 р.) – за активної участі Маріупольської

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 17:51

  А, може, в Маріуполі є? Як відомо, це місто було засновано і заселено, переважно, етнічними греками, яких царський уряд виселив з Криму...

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:15

  Назовіть хоча одну грецькомовну громаду на сході України будь ласка. Хоч одну!

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:11

  Ой так, так 12 листопада!!! Які ви професйонали.

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2019, 14:28

  Під гаслом: "Згинь нечисть!"

Популярні статті місяця