Єпископи УГКЦ у час відкритої агресії з боку Росії звернулися із закликами до вірних, до політиків, до світу

3 грудня 2018, 11:42 | Національно-релігійні питання | 5 |   | Код для блогу |  | 

Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 1 грудня звернувся до вірних, політиків та міжнародної спільноти з закликом до посиленої молитви за Україну.

завантаження.jpg

В умовах відритої агресії Росії проти України єпископи наголошують, що український народ має право і священний обов’язок захисту своєї Батьківщини, – обов’язок, від якого ніхто не може самоусунутися».

«Напередодні Різдвяного посту на нашу Вітчизну впало ще одне важке випробування – відкритий прояв агресії з боку Російської Федерації, яка стягнула до кордонів нашої держави велику військову силу, – на суші і на морі, – збройно атакувала наші кораблі, поранила та захопила в полон десятки українських військових моряків… В обставинах, що склалися, ми відновлюємо нашу заяву про те, що український народ має право і священний обов’язок захисту своєї Батьківщини, – обов’язок, від якого ніхто не може самоусунутися. Водночас закликаємо усіх громадян України із розумінням поставитися до певних побутових обмежень, не піддаватися нагнітанню тривожного стану, зокрема з боку тих, хто намагається посіяти в наших серцях паніку і почуття зневіри», - наголошують єпископи у зверненні.

Владики УГКЦ закликають вірних «дотримуватися або обов’язково відновити практику щоденної молитви та строгого посту за мир і визволення нашої Батьківщини від російської агресії, як ми це доручали в розпорядженні від 17 червня 2014 року Божого. Молитва, піст і діла милосердя – це наш «духовний блокпост», вірно стоячи на якому ми наближаємо час визволення і довгоочікуваного миру».

Українських політиків владики просять «не спекулювати складним етапом нашого державотворення, зловживаючи народною бідою заради власної недалекоглядної політичної вигоди, а навпаки – консолідуватися для захисту та розбудови нашої державної незалежності».

Міжнародної спільноти Синод закликає «докласти дієвих зусиль для звільнення з полону та ув’язнення всіх наших бранців, у тому числі військових моряків, які потребують підтримки, солідарності й молитви».

«Не даймо себе покорити злобі й ненависті, а вдягнувшись у броню правди і справедливості, відважно проповідуючи Євангеліє миру, захищаймо свої серця щитом віри, укріплюючи її Словом Божим і молитвою», - такими словами завершується Звернення владик УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 6 грудня 2018, 10:30
  Коментувати коментар

  Отут зібрана й представлена ЗВЕДЕНА інфа про реакцію різних українських Церков і церковних об'єднань РІЗНИХ традицій, деномінацій та юрисдикцій, у т. ч. і ПРОТЕСТАНТСЬКИХ, у зв'язку з посиленням агресії Кремля проти України: https://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/41941-ukrayinski-cerkvi-zaklikayut-do-posilenoyi-molitvi-pid-chas-voyennogo-stanu.html ------------- Й це, зокрема, також: до відома того, хто нещодавно - в дусі, співзвучному ментальності мухи, - вельми вже бідкався й ремствував, одначе - явно ПЕРЕДЧАСНО - і якраз з цього приводу... :)

 • velovs@ukr.net | 3 грудня 2018, 11:57
  Коментувати коментар

  Як бачимо, от і, зокрема, єпископат УГКЦ - належно і досить адекватно (тобто по-євангельськи) - відреагував на посилення агресії Кремля супроти незалежної Української держави. ---- А то тут нещодавно дехто - в дусі, співзвучному ментальності мухи, - дуже вже бідкався і ремствував щодо цієї тематики... :)

  • velovs@ukr.net | 3 грудня 2018, 16:58
   Коментувати коментар

   І, все-таки, (найчастіше) кожен народ має якраз ТУ долю і саме ТАКУ владу, на які, в принципі, і заслуговує! І це - відомий біблійно-євангельський принцип. Себто - ІСТИНА. ----- Інша справа, що ця істина, зазвичай, найбільш наочно й опукло проявляється саме тоді, коли є можливість цю владу - у відносно вільний і демократичний спосіб - ОБИРАТИ! -------------------- А отут дається КОМПЕТЕНТНА - і саме ДУХОВНА - порада, як саме можна позбутися цієї, вочевидь, ДЕСТРУКТИВНОЇ ментальності мухи. Тієї, причому, якраз ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНОЇ метально-психологічної ПОСТАВИ, яка, вочевидь, - неначе якийсь важкий камінь - значно ГАЛЬМУЄ поступ України до її ліпшого майбуття! ----------- Тобто пропонується біблійно-євангельський РЕЦЕПТ, як суттєво змінити на краще долю й, відповідно, сучасну якість влади цілого народу - українського, всієї нашої незалежної держави: https://kyrios.org.ua/propovidi/propovidi-na-nedili-i-svjata/41182-propovid-na-nediliu-27-mu-po-piatdesiatnytsi-pro-uzdorovlennia-skorchenoi-ihor-isichenko-2017.html

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 15 грудня 2018, 22:21

  Дякувати Богу!

 • В. Ясеневий | 15 грудня 2018, 19:31

  Да что ПАТР.ФИЛАРЕТУ на пенсию?! Если бы у тебя,михаил, был хоть грамм совести и простого человеческого достоинства(а разве это может быть как у всех сатанистов-кгбистов-фсбистов - т.е. у тебя-

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2018, 19:21

  Ну що ж: у цій - довготривалій і такій вельми непростій, суперечливій і нелегкій - духовно-цивілізаційній і, власне, церковній історії України та її Божого люду успішно перегорнута ще одна і дуже

 • b111 | 15 грудня 2018, 18:47

  Застрілитися, повіситися - йому піготовано іншу долю. Міха тепер - безробітний.... А без того щоб не обгадити Філарета - день даром, грошенят тоже вже не дадуть. Ну .... вовком ауууу.

 • Михаил | 15 грудня 2018, 18:26

  "habemus papam!" Денисенко на пенсию!

Популярні статті місяця