Патріарх Філарет, як очевидець Голодомору, назвав причини Геноциду українців у 1932-1933 роках

23 листопада 2018, 17:25 | Національно-релігійні питання | 1 |   | Код для блогу |  | 

У Верховній Раді сьогодні відбулося засідання до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У засіданні взяли участь перший Президент України Леонід Кравчук, народні депутати України, члени Кабінету Міністрів, предстоятелі Церков та релігійних об’єднань України, представники урядів та парламентів країн світу, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій.

Відбулася демонстрація тематичного відеоролика про Голодомор. Була оголошена Хвилина мовчання.

Перед присутніми виступив Патріарх Київський і всієї Руси-України Патріарх Філарет, як один із останніх свідків Голодомору1932-1933 років. Йому на той час було 4 роки, і він добре пам’ятає про те, що саме відбувалося у той страшний для України час.

Предстоятель УПЦ КП назвав дві причини Голодомору в Україні, спрямованого на знищення українського народу:

«Перша: це те, що на той момент  перепис населення показав, що українців – 85 млн, а росіян – 65 млн. Тому безбожне радянське керівництво вирішило знищити українців, щоб не переважали над росіянами. В результаті того Голодомору, перепис 1939 року вже показав, що кількість українців становила лише 65 млн., а росіян – збільшилася.

Друга: Зробила свою справу цитата Бухаріна: «Хто володіє хлібом, той має владу». А хлібом володіли українські селяни. Почався процес, щоб хліб передати у руки радянської влади, а українські селяни відмовлялися йти в колгоспи».

Патріарх Філарет у промові подякував державам світу за визнання Голодомору в Україні Геноцидом.

«Визнання Голодомору Геноцидом – це те, що сьогодні утверджує нашу державу. Український народ укріпляється і зміцнюється. Нас знищували, а ми живі і не тільки живі, а й утверджуємося. Наші молоді хлопці на сході України захищають нашу  державу, віддаючи і тіло, і душу за нашу свободу. Це правда, бо в рабстві жити ми не хочемо і не будемо».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 23 листопада 2018, 20:15
  Коментувати коментар

  Познайомившись з цим текстом, а надто з тією - дуже "дивною" статистикою щодо (начебто) чисельності (та її зміни) і, зокрема, росіян та українців в довоєнному СРСР, я спеціально відкрив Вікіпедію з офіційними даними про Переписи населення СРСР за 1926 і 1939 рр. ------- Так от, згідно тих даних, в 1926 р. на ВСІЙ території тодішнього СРСР проживало: 77.791.124 росіянина і 31.194.976 українців. ----- А от у 1939 р. відповідно: 99.591.520 росіян і 28.111.007 українців. ----- Іншими словами, таке значне зменшення числа українців - на 3.083.869 людей і пояснюється, головним чином, жахливими наслідками Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. ------------------ Разом з тим: ЗВІДКИ саме владика ФІЛАРЕТ узяв оту "статистику", що наведена ним у цьому його виступі у ВР, а особливо, по суті, ФАНТАСТИЧНУ кількість українців в тогочасному СРСР, - НЕ ЗРОЗУМІЛО!!! Це тим більше дуже дивно, що в тому часі МІЛЬЙОНИ українців мешкали на тих українських етнічних теренах, що тоді входили до складу (міжвоєнних) Польщі, а також Чехо-Словаччини і Румунії... ---------------- А, може, хтось СПЕЦІАЛЬНО, НАВМИСНО - з певною ПРОВОКАТИВНОЮ метою "підсунув" предстоятелю УПЦ КП ці (де-факто) ФАЛЬШИВІ дані, аби геть ДИСКРЕДИТУВАТИ його?! І саме нині, коли, як відомо, йде інтенсивна і така - досить непроста й нелегка підготовка до Об'єднавчого собору...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 12 грудня 2019, 18:28

  Защита людей, являющихся заложниками на оккупированных территориях Украины, благородное и справедливое дело, как отдельных лиц, так и организаций, включая международные.

 • Стефан | 12 грудня 2019, 18:17

  Шаман Александр Габышев не экстремист, не преступник, а мирный пешеход, спорстсмен-марафонец на сверхдальнее расстояние, привлекает своим примером людей к духовной восточной практике жизнеосмысления

 • fedirtsiv | 12 грудня 2019, 18:07

  У Києві вітчим півроку ґвалтував 6-річного хлопчика. Поліція Києва затримала 30-річного чоловіка, який близько 6 місяців ґвалтував 6-річного хлопчика, який є його пасинком. Вітчим систематично

 • velovs@ukr.net | 12 грудня 2019, 17:50

  Інфа на тему, загалом, дотичну до порядку денного цього форуму: ----------- https://slovoproslovo.info/cbn-family-academy-zaproshuie-pryiednatysia-do-molytovnoho-marafonu-za-sim-iu/

 • fedirtsiv | 12 грудня 2019, 16:55

  Оце ще раз показує усе фарисейство церковників! Їм начхати на вірян - вони відстоюють свої шкурні інтереси, а люди стають заручниками церковної пропаганди! І дійсно найбільша біда зазомбовані віряни.

Популярні статті місяця