У Львові відзначили день пам'яті жертв нацистських концтаборів

12 квітня 2018, 10:20 | Національно-релігійні питання | 7 |   | Код для блогу |  | 

Зі спільною молитвою на місцях колишніх таборів і гетто у Львові відзначили міжнародний день визволення в'язнів німецьких концтаборів. У Львові два роки діяв один із найбільших у світі концентраційних таборів ‒ Янівський. Історики досі не знають, скільки людей у ньому загинуло, та рахунок іде на сотні тисяч.

Янівський.jpg

Як інформує Zaxid.net, учасник скорботної молитви на цитаделі Семен Подольський знає про життя у таборі не з чужих слів. У п’ятирічному віці він потрапив у вінницьке гетто, де три роки прожив разом із сестрою та матір’ю. Мама була учасницею підпільного руху опору. До порятунку родина не дочекалась лічених днів.

«Знайшлася одна негідна людина, яка розкрила всю групу ‒ 18 чоловік. Разом з мамою вони були арештовані німцями і розстріляні в 1944 році ‒ за тиждень до приходу радянських військ», ‒ каже в'язень гетто Семен Подольський.

Львівське ж гетто для євреїв колись виглядало, як чималий мікрорайон міста. Займало увесь теперішній проспект Чорновола та околиці. А за ним одне із найстрашніших місць часів Другої світової ‒ Янівський концтабір. Його своєрідний кордон пролягав поруч із мукомельним заводом. Зараз це 130-ті номери вулиці Шевченка. Спершу там працювали 600 євреїв та понад 300 поляків.

«За декілька місяців нацисти оголошують, що цей завод стає закритою зоною. Всі, хто тут працює, перестають ходити до себе додому спати, і вже організовуються бараки, які згодом будуть організовані трошечки далі по вулиці Янівській ‒ колись так називалася вулиця Шевченка. І вже люди починають жити в бараках», ‒ каже дослідниця голокосту Олена Андронатій.

У певний час тут перебували 30 тисяч євреїв. Тому Янівський концентраційний табір уважають третім у світі за величиною.

За бараками табору розташована місцевість, яку через ґрунтову породу назвали Пісками. Cаме там загинуло найбільше євреїв. Часто вмирали у муках та з утратою честі: нацисти могли відпустити, сказати «тікай» та наздогнати вже кулею в голову.

«Взагалі це була як розвага така для нацистів. Навіть розказували, що німці-офіцери, які тут жили, ростили дітей садистами. Для забави дітей, наприклад, когось з маленьких євреїв підкидували уверх і стріляли по них», ‒ каже дослідниця голокосту Олена Андронатій.

Загалом під час німецької окупації у Львові, за різними джерелами, загинули 200 тисяч євреїв. Не впоралися з роботою, не підійшли зростом чи віком, просто не сподобалися ‒ причин для вбивства не шукали. Втім, серед мешканців міста були й рятівники євреїв, наприклад, митрополит Андрей Шептицький.

«Він ризикував долею не тільки своєї родини, а й долею цілого народу, цілої країни. Тому мій підпис стоїть під закликом до уряду Ізраїлю про визнання Андрея Шептицького праведником світу», ‒ каже помічник головного рабина громад прогресивного юдаїзму України Сіва Файнерман.

Досі історики не можуть дійти згоди, скільки ж насправді євреїв загинуло в Янівському концтаборі. Бо перед своїм виходом зі Львова у 1944 нацисти ховали сліди злочинів, знищуючи тіла вбитих ними євреїв. Та якщо число у 200 тисяч загиблих підтвердиться, Янівський табір увійде до переліку найбільших таборів 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 17 травня 2018, 17:55
  Коментувати коментар

  Судячи з планів http://catholicnews.org.ua/na-lvivshchini-stvoryat-spilniy-memorial-ievreyam-biycyam-oun-polyakam-ta-romam є певний прогрес у вшануванні загиблих, але про геїв, котрі були переслідувані нацистами і гинули в концтаборах, знову мовчок. https://uk.wikipedia.org/wiki/Рожевий_трикутник І це ненормально! Кожна невинно убієнна людина варта доброї пам"яті та пошанування, особливо коли її кончина була передчасною і трагічною. ВИСТАВКА ПРО ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ГЕЇВ НАЦИСТАМИ http://forumn.kiev.ua/2011-113-114-11-12/114-18.html Отакі є офіційні християни - надто правильні, але бездуховні, бездушні до правдивих обставин історії та відновлення історичної справедливості! https://www.lgbt.org.ua/materials/show_2407/

  • velovs@ukr.net | 17 травня 2018, 18:28
   Коментувати коментар

   Ні! Ці гидотні збоченці-геї - навіть якщо вони потрапляли й дехто з них загинули в нацистських концтаборах - жодним чином не заслуговують на якесь окремо-ексклюзивне "вшанування" міжнародної спільноти. ------ Так само, як, скажімо, й ті деякі грабіжники та інші кримінальні злочинці, що також були в'язнями, а дехто навіть і "почесними" (вислужуючись там в якості "капо" тощо), тих таборів.

 • velovs@ukr.net | 5 травня 2018, 08:14
  Коментувати коментар

  Повторюся. В числі нацистських функціонерів і військових злочинців, включаючи кривавих есесівських катів і вбивць, які були комендантами, наглядачами та охоронцями у гітлерівських концтаборах, було чимало психічних і сексуальних збоченців і садистів, включаючи геїв та лесбійок. ------- А також. Cеред тих, хто загинув у нацистських концтаборах, були, наприклад, і явні й відверті кримінальні злочинці. Тобто одні криваві мерзотники й злочинці були винні у загибелі інших. ----- Так що: нині ОКРЕМО-ЕКСКЛЮЗИВНО будемо "вшановувати" і їхню цю "передчасну і трагічну смерть"?! :-)

 • velovs@ukr.net | 13 квітня 2018, 08:46
  Коментувати коментар

  Серед нацистських функціонерів і військових злочинців також було чимало психічних і сексуальних збоченців і садистів. Включаючи геїв та лесбійок. У т. ч. і серед тих людиноподібних звірячих потвор - кривавих есесівських катів і вбивць, які були комендантами, наглядачами та охоронцями у гітлерівських концтаборах.

  • velovs@ukr.net | 13 квітня 2018, 09:40
   Коментувати коментар

   А також. Скажімо, в сучасній Польщі часто-густо полюбляють згадувати ті великі трагедії та їхні жертви, які пережив і поніс польський народ у ХХ ст. Й, зокрема, від обох людиноненависних тоталітарних режимів - комуно-більшовицького і нацистського, а також українських націоналістів. Причому, з цим там нині носяться так, начебто більше ніхто і ніяк не страждав і не зазнавав значних людських втрат... ------ Звичайно, тут діє саме те правило, що, як кажуть, якраз своя сорочка (=своя біда) ближча до тіла... -------- Разом з тим там (чомусь!) геть "забувають", що і вони, поляки, теж - ніяк не "білі й пухнасті" і також були - так чи інакше - причетні до певних утисків, переслідувань і масових кривавих злочинів супроти інших! Мало того: згідно нових польських законів, отаке нагадування... підлягає кримінальному покаранню (!)

  • fedirtsiv | 17 квітня 2018, 22:00
   Коментувати коментар

   Ось вам інформація за цією темою http://equal-gay.com/2011/06/15/gey-v-natsistskoy-germanii/ http://equal-gay.com/2011/06/18/gey-v-natsistskoy-germanii-part-2/ Ось що буває, коли люди, котрі відчувають любов до своєї статі (Гітлер мав такі стосунки і про це відомо науковцям) починають в собі ненавидіти певну симпатію та поведінку, фактично табуюють частину себе і в результаті ця агресія поширилася Європою і постраждали невинні люди! Це нам наука, що не потрібно переслідувати інакомислячих людей сьогодні і в майбутньому!

 • fedirtsiv | 12 квітня 2018, 14:01
  Коментувати коментар

  Прохання до адміна не видаляти справедливі коментарі. Адже з історії відомо, що не лише євреї переслідувалися Гітлером, але зокрема й цигани, а також геї. Чи ви, дорогий адміне, хочете як свідки єгови усе переписувати на свій лад? Цього не буде, адже як з пісні слів не викинеш, так і правдиву історію не спаплюжиш. Прикро, що церква дозволяє собі замовчувати невигідну їй правду і лише євреї користають з часів переслідувань та вкотре акцентують увагу громади, що лише їм було так погано в ті часи. А це неправда!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • В. Ясеневий | 24 березня 2019, 16:03

  А не викриваючи злочини і не закликаючи поборювати їх, як це мали б робити наші церковнослужителі (в плані духовного життя і боротьби з гріхами)..., то що можемо сказати? Коли і скільки разів

 • Ігор Затятий | 24 березня 2019, 12:57

  Чому не вказані імена та титули владик під рішенням?

 • Zenia | 24 березня 2019, 12:14

  Сколько тебе заплатили ФСБ за это кукареканье по всему сайту, русский петух?)) Марш на свою парашу и сиди там тихо, быдло!

 • Zenia | 24 березня 2019, 11:42

  Убили, сволочи...

 • Zenia | 24 березня 2019, 11:39

  Твоё проплаченное тявканье здесь никому не интересно, наёмник.))

Популярні статті місяця