Єпископи УГКЦ закликали українців до подячних молитов з нагоди 100-річчя відновлення Української державності

27 лютого 2018, 12:04 | Національно-релігійні питання | 4 |   | Код для блогу |  | 

Від імені Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Глава УГКЦ Патріарх Святослав 26 лютого оприлюднив Послання з нагоди сторіччя відновлення української державності.

Державність.jpg

У документі єпископи УГКЦ закликають приєднатися до подячних молитов Господу з нагоди об'єднання УНР та ЗУНР, яке відбулося сто років тому і  призвело до відновлення i збереження державності нашого народу.

У Посланні владики УГКЦ пригадують, що сто років тому, 22 січня 1918 року, у Києві згідно з IV Універсалом Центральної Ради УНР відбувся акт відновлення української державності. Того ж року, 19 жовтня, «Прокламацією Української Центральної Ради» було проголошено незалежність тих українських земель, які до закінчення Першої світової війни входили до складу Австро-Угорської імперії, а відтоді увійшли до нашої історії як Західноукраїнська Народна Республіка.

Уже за рік ми святкуватимемо подію, коли ці дві українські республіки проголосили своє об’єднання в одну державу. Разом із Карпатською Україною, проголошеною в 1938 році, УНР і ЗУНР стали тим фундаментом, на якому наша держава, знову як незалежна, відродилася в 1991 році.

«З цієї нагоди ми, — йдеться у тексті, — єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, закликаємо приєднатися до наших подячних молитов Господеві, за ласкою якого була відновлена i збережена державність  нашого народу, хоча світові потуги не раз перекреслювали та ставили її під сумнів, бажаючи приректи нашу незалежну державу на забуття і небуття». Ми молитовно вшановуємо всіх тих чоловіків і жінок, - їх сьогодні годі злічити, - які своєю наполегливою працею чи боротьбою долучилися до того, що сьогодні ми втішаємося національною свободою».

Особливі молитви єпископи підносять за душі тих, які в цих визвольних змаганнях віддали життя з любові до Батьківщини і своїх ближніх, виборюючи право будувати життя у вільній «Рідній хаті». «Нехай пам’ять про них не проминає в нашому народі», — закликають отці Церкви.

Церква Христова, наголошують єпископи Синоду, проявила себе в бутті українського народу як націєтворчий первень. Християнство дало основний імпульс розвитку нашої культури, сформувало нашу тотожність, знаки якої ми повсякчасно віднаходимо у своїй історії. А в часи, коли наш народ не мав жодних інших соціальних структур, саме Українська Церква була основним середовищем і центром життя громади на Батьківщині та на поселеннях. Пройшовши разом з українським народом різноманітні й чисельні випробування, УГКЦ здобула непересічний досвід бути голосом бездержавної нації перед сильними світу цього.

«Глава нашої Церкви праведний митрополит Андрей Шептицький недарма мав неформальний титул етнарха, а патріарха Йосифа Сліпого керівники держав приймали як повноправного і офіційного представника українського народу, котрому відібрали право «бути собою». Саме ці два великі мужі нашої Церкви у важких історичних обставинах минулого століття робили все, аби виховати в українському народі християнське ставлення до національного будівництва…» — відзначається у Посланні Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди сторіччя відновлення Української державності.

 «Запрошуємо всіх до ревної молитви: подячної – за дар свободи і державності; покаянної – за ті гріхи, якими кожен із нас і весь народ упродовж своєї історії коли-небудь зневажив Бога і Його святий закон; благальної – про Боже благословення для нашого народу, про мудрість для його провідників, про мужність і здоров’я для його вірних будівничих, а зокрема – для його жертовних захисників на фронті…

Нехай відвічна милість і могутня благодать Всевишнього поширяться на весь наш народ, нехай зцілять духовні й тілесні рани його синів і дочок, нехай Божа мудрість веде всіх нас дорогами правди, а Божа любов надихає кожного до щирої щоденної праці задля подальшого утвердження соборної Української Держави – на славу Божу та дочасне і вічне добро рідного народу», – такими словами завершується Послання єпископів УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 2 березня 2018, 15:01
  Коментувати коментар

  У цьому Посланні єпископи УГКЦ - поміж іншого - наголосили також не небезпеці, які несуть в собі, зокрема, "деякі хибні потрактування патріотизму". ------------------ У т. ч., наголошується в цьому документі, "Нічого спільного зі справжнім патріотизмом не має також ідеологія, яка ставить націю «понад усе», включно з Господом Богом. Таке сприйняття народу і держави, за словами митрополита Андрея Шептицького, не базується на любові, а є, радше, егоїзмом чи навіть ідолопоклонством[4]. Ми, як учні Христові, не можемо схвалювати чи сприймати тих форм крайнього чи інтегрального націоналізму, расизму та шовінізму, які все, зокрема Церкву і саму державу, підпорядковують ідеї нації; заперечують свободу і права окремої людини, а найважливіше – її особисту гідність, що походить від Бога; погорджують представниками інших національностей, рас чи релігій; пропагують ненависть і ворожнечу, заохочують до сліпого та грубого насилля для здобуття своєї політичної мети."

  • velovs@ukr.net | 2 березня 2018, 15:32
   Коментувати коментар

   Разом з тим в ньому, цьому Посланні, на превеликий жаль, (чомусь?) обходяться повною мовчанкою окремі - досить складні й неоднозначні, в т. ч. й трагічно-суперечливі і деструктивно-прикрі, сторінки визвольних змагань в Україні у минулі часи. ------------------ Це коли, зокрема, деякі відомі - у цьому контексті - народні повстання, військові конфлікти і збройні протистояння: як, приміром, у ХVII-XVIII і першій половині ХХ ст., супроводжувалися запеклими і нещадними масовими зіткненнями, погромницькими нападами та безжальними розправами з чималим числом невинних жертв. У т. ч. на релігійному та етнічному, соціально-класовому і політичному ґрунті. ----------- Адже нерідко саме до цих - направду темних і деструктивно-згубних та руйнівних моментів і подій вітчизняної історії і "апелюють" - (чи не) як до "героїчних взірців" - деякі радикально-"суперпатріотичні" прибічники й поширювачі тієї ідеології та поглядів. Й, зокрема, "інтегрального націоналізму", що їх єпископи УГКЦ піддали прямій і вповні справедливій та рішучій критиці та засудженню.

  • velovs@ukr.net | 2 березня 2018, 16:19
   Коментувати коментар

   Р. S. Точніше: в цьому Посланні - якщо бути вже вповні об'єктивним та неупередженим - містяться, проте не більше двох і, до того ж, досить лаконічних і "туманних" (малозрозумілих) натяків на таку минувшину. І все. ------ І що, як видається, абсолютно не є достатнім та належним. А надто: всебіч враховуючи всю складність і трагічно-тяжку неоднозначність і суперечливість, а також і сучасні наслідки такої історичної "спадщини".

  • velovs@ukr.net | 2 березня 2018, 17:35
   Коментувати коментар

   Р. Р. S. Вповні зрозуміла відповідна (і по-своєму логічна) КОНФЕСІЙНА спрямованість (і, тим самим, певна ОБМЕЖЕНІСТЬ) змісту цього Послання. ----------------- Разом з тим: тут, мабуть, варто також згадати й відзначити, що немалий внесок у ХХ ст. у національно-визвольні і державотворчі змагання українства, у т. ч. у їхню ДУХОВНО-релігійну складову, зробили і деякі представники вітчизняного автокефально-православного руху. І в їх числі - зокрема та особливо - митрополити Василь ЛИПКІВСЬКИЙ та Іларіон (проф. Іван ОГІЄНКО).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 19:05

  "Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 18:14

  Й подібні духовні провідники і лідери, яких слухають і за якими слідують численні вірні, по суті, "це - сліпі провадирі сліпих! Коли ж сліпий веде сліпого, обидва впадуть у яму."

 • Стефан | 20 березня 2019, 18:13

  Упорное насаждение на оккупированных территориях Украины воровских, блатных и бандитских законов и порядков имеет инерционную силу столетнего правления врагов и ненавистников Бога, правды и

 • Ninel | 20 березня 2019, 17:24

  "что, когда греки писали эти каноны, ни албанской, ни польской православной церкви еще и в проекте не было. И если уж украинцы достаточно каноничны для Константинополя, то и албанскую церковь

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 15:15

  "Однією з основних тем обговорення був нещодавній історичний візит Папи Франциска до Об'єднаних Арабських Еміратів, куди він прибув задля побудови мостів миру і братерства. На початку лютого в

Популярні статті місяця