Глава УГКЦ: «Маємо сформулювати загальнонаціональний проект побудови європейської України»

2 грудня 2016, 09:07 | Національно-релігійні питання | 12 |   | Код для блогу |  | 

У 25-ту річницю доленосного Референдуму ми разом, як українське суспільство третього тисячоліття, маємо сформулювати загальнонаціональний проект побудови європейської держави. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час форуму «Трансформація України».

svyatoslav.jpg

«Цей проект, – продовжив Предстоятель, – має стати новітньою об’єднавчою державотворчою ідеєю, щоб жодна політична сила, жоден чиновник не прийшли до влади, якщо не беруть на себе обов’язок втілювати в життя цей загальнонаціональний проект побудови європейської Держави Україна».

Блаженніший Святослав відзначив, що, на його думку, «цей проект є чимось не абстрактним, а дуже конкретним». «Потрібно, аби кожен на своєму місці сказав, що бере за свій обов’язок втілювати в життя цей проект. Він має такі критерії: політичні (у державі повинні існувати стабільні установи, які мають забезпечити демократію, верховенство закону, дотримання прав людини і захисту прав меншин), економічні (наявність розвинутої ринкової конкурентної економіки) і третє – членські обов’язки (країна має показати здатність виконувати свої зобов’язання, які необхідні для того, аби ми могли стати рівноправними гідними членами ЄС зі своєю самобутністю і неповторністю)», – зазначив Глава Церкви.

«Гадаю, – наголосив Блаженніший Святослав, – сьогодні, у 25-річчя Референдуму незалежності України, перед нами стоять завдання сформулювати і підтвердити цей загальнонаціональний і суспільний проект побудови європейської держави. Якщо ми хоча б трохи цього досягнемо, якщо це стане вимогою громадян перед політиками і органами державної влади, тоді ми можемо сказати, що та загальнонаціональна воля, яку продемонстрував український народ 25 років тому, є нашим імперативом, що його ми, як суспільство, беремо за обов’язок втілювати в життя».

Предстоятель відзначив, що Референдум, на якому українці висловилися за незалежність України 25 років тому, був волею європейського розвитку і майбутнього нашої держави. Він подякував усім, хто відгукнувся взяти участь у форумі «Трансформація України». «Бо, – зауважив Глава Церкви, – скажімо, як 25 років тому наші культурні діячі відігравали провідну роль, формуючи громадянське суспільство, сьогодні Церкви і релігійні організації відчувають свою відповідальність перед українським народом». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 2 грудня 2016, 17:24
  Коментувати коментар

  "Будувати європейську Україну!" Стрімголов у Європу! Будь-що і за всяку ціну! Бути - ледь не у всьому - схожими й подібними до них! А чи не є такі мрії й домагання своєрідним виявом все тієї ж - сумнозвісної національно-ментальної "меншовартості" багатьох-багатьох українців?! Тим паче, що сучасна європейська цивілізація - це вже, по суті і явно, ПОСТХРИСТИЯНСЬКА! Тобто, саме така, де не тільки, великою мірою, вжеідцурарися від цих своїх - правдивих духовно-світоглядних коренів, а й відверто й усе частіше над ними глузують та утискають. А натомість: повним ходом, користуючись її теперішньою - ліберально-політкоректною світоглядною поставою, ситий і благополучний (а значною мірою - і гріховно-безбожний) континент все більше й більше накриває ота збочинно-ГЕЙСЬКА, по суті, ДИКТАТУРА та всілякі й різні інші - відверто аморально-гидотні зловживання, перекручення й витребеньки... Невже очільники цих провідних українських - і саме патріотичних - Церков усього цього - як слід і належить - не бачать і не усвідомлюють?! Тим більше, що Боже Провидіння визначило й приготувало для ХРИСТИЯНСЬКОЇ України дещо іншу місію і роль... Іншими словами, не ми В Європу, причому, в ролі такої собі "Попелюшки". А якраз навпаки: ми ДЛЯ Європи й, передусім, - як відроджувачі й носії саме спасительно-зцілюючих, себто ЄВАНГЕЛЬСЬКО-ХРИСТИЯНСЬКИХ морально-етичних і духовних вартостей та ідеалів! Одначе для цього ми тут, у себе в Україні, попередньо самі маємо ДІЙСНО стати й бути правдивими й повноцінними презентантами цих - дуже шляхетних і благодатно-благословенних якостей! І саме такі для нас - на сьогодні - очікування й завдання від Господа...

  • Roman Kalinin | 4 грудня 2016, 19:06
   Коментувати коментар

   Шановний, я Вас не розумію, "ми для Європи" - це як? Кому там потрібні такі віруючі і пастирі, які силою та відвертим націоналізмом насаджують свої релігійні переконання? Чи Ви забули, як на початку 90-х на Західній Україні УГКЦ, "здобували" собі храми, будуючи нову, незалежну, "кравчуковську"- кишенькову церкву? Кому ж у Європі потрібні такі "християнські цінності від "ХРИСТИЯНСЬКОЇ" України, яка зараз є яскравим прикладом того, що політики хотять вирішити церковні справи, а не як Ви кажите, "Боже Провидіння".

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 18:29

  https://www.gotquestions.org/Ukrainian/Ukrainian-Bible-Word.html

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 18:27

  https://www.svitstudentiv.com/a/bibliya.html

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 18:24

  https://dknadvirna.org/publikatsiyi/10-realnyh-dokaziv-togo-shho-biblijni-istoriyi-maly-realni-osnovy/

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 18:22

  https://wol.jw.org/uk/wol/d/r15/lp-k/102007410

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 16:51

  https://risu.org.ua/ua/index/blog/~Petro+Balog/78999/

Популярні статті місяця