«Наша влада – дуже слаба, це не ті, хто будує», – Любомир (Гузар) про надто повільний поступ України вперед

10 травня 2016, 12:20 | Національно-релігійні питання | 7 |   | Код для блогу |  | 

Моральний авторитет українців, Верховний архиєпископ-емерит Любомир (Гузар), Предстоятель Української Греко-Католицької церкви (2005-2011) в інтерв’ю Медіа Інфо Ресурсу – МИР дав оцінку сучасній політичній ситуації в Україні та відповів, чому Революція Достоїнства, яка, як і Помаранчева Революція, вселяла надії в серця українців, знову закінчилася поразкою, та чому в Україні за всі 25 років не з’явилося української влади?

Блаженніший_Любомир.jpg

«Ті люди, які в політиці, і які мали би служити народові, вони думають про себе, а не про нарід. Вони все ще живуть радянськими категоріями. Вони не думають: як би ми могли краще Україну поставити, зорганізувати наше життя. Вони думають про себе: як би забезпечити собі кращі доходи, мати більше впливу, на те, щоби могти багатіти, а не на те, щоби могти краще служити. І коли глянемо на різні аспекти нашого суспільного життя, бачимо, що той процес все ще дуже і дуже на низькому рівні. Нам треба собі щиро сказати: досить того, тепер я сам буду працювати, буду старатися, не буду чекати, що мені хтось щось дасть. Буду сам працювати, буду шукати спільників, щоби ми могли разом працювати», – резюмує владика Любомир.

За його словами, проблема полягає у тому, що три покоління українців радянська система нищила:

«Три покоління виховано в один певний спосіб. І щоби раптом люди прийшли до себе – так, на жаль, не сталося. Мені здається, одна з причин – дуже слаба влада. Але я не дуже і дивуюсь. Бо ж та влада – то люди, які виховувалися в Радянському Союзі. Не треба казати, що то є конче погані люди, але вони інакше не вміють. Вони поводяться так, як їх вивчили, як їх наставили. І тому ми можемо нарікати, але з другої сторони треба собі усвідомлювати, хто то є. То є жертви режиму, люди духовно поранені. Треба собі усвідомлювати, що ті процеси, що відбувалися за радянських часів – що вони йшли глибоко, вони ранили наші душі Людина, яка виховувалася, що їй мусять усе давати, а тут раптом кажуть ні, ти мусиш собі сам все здобувати. То не є так просто».

Любомир (Гузар) наголосив на тому, що його болить, що ми так поволі рухаємося вперед і додав: «Але ті люди, наша влада – то є жертви. Жертви режиму, який нищив свідомо, послідовно, дуже хитро. Старався з людей робити рабів. Кожен, хто підносив голову, тому ту голову стинали, засилали до таборів чи у в’язниці – якщо не убивали. Скільки народу за ті роки вбито! А все ж таки то залишило слід, люди боялися. І ще сьогодні немає цілковито відваги. Це є недуг. Це треба усвідомити».

За словами Блаженнішого Любомира, влада, яку ми мали за 25 років і до сьогодні маємо – це не є влада, яка будує, то не є державні мужі, які думають наперед.

«Митрополит Шептицький видав книжечку: «Як будувати рідну хату?» Не ремонтувати, а будувати! Ми ще не будуємо. Біда, власне, що ще нема навіть заохоти. Мені прикро сказати, але, думаю, що може і Церква людей замало підганяє, заохочує. Власне, до тих громадянських чеснот ми повинні далеко більше мати активних душпастирів. Тепер, Богу дякувати, останніми роками починається щось рухатися в Церкві»,– говорить Любомир (Гузар).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Оленка | 14 травня 2016, 00:03
  Коментувати коментар

  Коли Шептицького згадують, одразу ж вiд читання вiдвертае. Це ще той iуда був. А тому i Гузар через цю призму мною особисто не сприймаеться

 • Леонтій | 13 травня 2016, 09:36
  Коментувати коментар

  Р.S. Кстати, в своё время в течение нескольких лет - когда он ещё возглавлял УГКЦ - мне выпало с весьма близкого расстояния наблюдать и даже немного лично общаться с владыкой Любомиром. Так вот, по моему впечатлению, кардинал Гузар - очень скромный, простой и открытый, доступный, искренний и бесхитростный, очень спокойный, а также (по-своему) весьма и весьма неглупый человек. И, естественно, со своими определёнными убеждениями и богатым жизненным опытом. Всем тем, чем он имеет полное право поделиться с другими людьми. И именно поэтому журналисты и ходят за ним едва ли не толпой... Ну а кому радикально не нравится его позиция... На то и демократия и её свободы, чтобы иметь право её, свою позицию, открыто и публично высказывать. И во всём этом, полагаю, нам есть чему у Любомира Гузара поучиться. Т. е. - помимо прочего - стараться жить просто, спокойно и открыто. Причём, без особых волнений и излишних переживаний, чтоб там вокруг ни происходило. Одним словом - достойно жить и радоваться жизни. Как, собственно говоря, многократно и настойчиво рекомендует нам Слово Божье!

 • Леонтій | 13 травня 2016, 08:27
  Коментувати коментар

  Далеко не по своей воле, ув. Михаил, кардиналу Любомиру Гузару почти 50 лет довелось жить вдали от Родины: сначала в Австрии, а потом - в США и Италии. И Вам это должно быть хорошо известно. И, ей-Богу, не стоит ему в этом так завидовать (на предмет "сытой Европы", в которую, кстати, и Вам никто не заказал путь-дорогу!) Однако же Вы и ещё кое в чём ошибаетесь: он - монах-студит. И вообще: никаких "иезуитов" в УГКЦ просто нет. А если Вам категорически не нравятся его рассуждения, то просто не читайте их. Зачем портить себе настроение и здоровье? Помните мудрый совет проф. Преображенского из "Собачьего сердца" на счёт "советских газет"?!

 • Михаил | 13 травня 2016, 03:09
  Коментувати коментар

  При всём уважении к УГКЦ всегда возмущало, что кардинал Гузар, 50 лет предпочитавший любить Родину из далекой сытой Европы, лезет рассуждать о том, в чем он не может разбираться, в силу своего иезуитского менталитета. Вышел на пенсию - живи и радуйся, а не лезь в политику, надоел своими глупостями!

 • Леонтій | 11 травня 2016, 20:55
  Коментувати коментар

  І дійсно: серце людини достеменно знає лише Бог. Так що, шановний п. Олеже, будь ласка, не пніться на цю Його роль!

  • Oleg Piorko | 12 травня 2016, 09:25
   Коментувати коментар

   Ні нівякому разі. Боже милосердя і любов безкінечні і неописані. Як писалось раніш, не мають границь. Ця цитата з святого писання, досить актуальна в нинішній час. А те що говорить цей чоловік, це поверхневість. Наче в такому вже похилому віці він не розуміє які процеси відбуваються в світі. Наче не знає, що таке закуліса, що таке масонство і яку роль вони відігравали в минулих століттях. Хіба він ніколи не чув про Більдерберзький клуб, не читав книг англійського шпигуна про комітет 300, що розійшовся численними тиражами по світі. Хіба він не знає, що долар фактично тримається на 10 банкірах сполучених штатів, тобто вся економіка держави. Хіба він не памятає ритуальне вбивство Кенеді, котрий сказав, що друкарський станок, повинен належати людям. І багато чого, чи він лицемір, хай його Господь судить. Кажу, те про що він розповідає, це мило.

 • Oleg Piorko | 10 травня 2016, 20:32
  Коментувати коментар

  Те що він говорить дурниця. Цей пан моральний авторитет українців, ого. Оце то ви і пишите, шановні. "Він же промовив до них: Ви себе видаєте за праведних перед людьми, але ваші серця знає Бог. Що бо високе в людей, те перед Богом гидота". (Від Луки 16:15)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця