В Сумах відтепер є вулиці Іоанна Хрестителя, Іоанна Павла ІІ та Андрея Шептицького

23 лютого 2016, 12:11 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifВулиці перейменовано розпорядженням Сумського міського голови Олександра Лисенка. Таким чином міська влада виконала вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Всього в Сумах було перейменовано 90 вулиць. Серед нових назв є й імена релігійних діячів.

Так, вулиця Газети «Правда» відтепер називається вулицею Іоанна Хрестителя. Вулиця 2-га Червоногвардійська отримала ім’я Іоанна Павла ІІ, а колишня вулиця Комінтерну названа на честь Андрея Шептицького.

Міський голова наголосив, що зміни у топоніміці відбулися згідно з рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, а також враховувалися пропозиції робочої групи, яка працювала на виконання даного Закону, численні пропозиції містян, левова часта яких були колективні звернення.

Щодо перейменування сумських вулиць негативно висловився архиєпископ Сумський і Охтирський Української Православної Церкви (Московський Патріархат) Євлогій (Гутченко). Йому не сподобалося, що одну з вулиць назвали на честь митрополита Андрея Шептицького. Зокрема, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук він написав таке: «В Сумах появилась улица Андрея Шептицкого. Вот что писал униатский митрополит А.Шептицкий в начале Второй мировой войны: «Душпастир мусить мати напоготові прапор німецької армії, себто червоний прапор, а на ньому ушита свастика на білому тлі, який можна би ставляти на парохіяльному домі». «Побідоносну німецьку армію, ща зайняла вже майже цілий край, вітаємо з радістю і вдячністю.» За службою Божою Шептицький благословляє внести «многолітствія побідоносній німецькій армії».+ (Митрополит Андрей Шептицький. Документи і матеріали 1899-1944. Т.ІІІ. Пастирські послання 1939-1944. Львів. 2010. С.116-118). Вот теперь такая «радость» появилась и в Сумах! «Слава» городскому голове!».

Відомий історик, який входив до робочої групи з перейменування вулиць В’ячеслав Артюх в коментарі РІСУ зазначив: «Ці імена з’явилися в так званому «західному векторі». Робоча група виходила з концепції того, що Суми – неповторне місто Сумщини, Слобожанщини, України та Європи. «Східний вектор» в топоніміці представлений дуже добре іменами російських діячів, а от «західний» не був зафіксований жодним чином». Щодо коментаря архієпископа Євлогія про найменування вулиці іменем Андрея Шептицького, історик сказав: «Ми всі маємо розуміти специфіку тих часів. Митрополит Андрей Шептицький на той час писав листи всім, і Гітлеру, і Сталіну. Можна згадувати й інші факти щодо того як ті чи інші релігійні діячі діяли в умовах війни. Але незаперечний той факт, що постать митрополита Андрея знакова для всієї України і якщо ми кажемо, що хочемо об’єднати Україну, то варто шанувати таких людей і на сході, і на заході країни».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Учкудук | 22 лютого 2018, 21:01

   Напевне буде згадувати всіх пап після 1054 року, протестантів ( їх кількості ніхто не знає), уніатів, ну і українських ПЦ-ов, які відійшли від росПЦ. Для них втрата побожних і молитовних вірян смерті

  • firemark | 22 лютого 2018, 21:00

   Вічне спочивання дай померлому Біллі (мабуть Вільяму), Господи! Дійсно цей пастир багатьох навернув в колишньому ссср. Але не менше вплинув на нас, виходців з ссср (і на мене особисто) о. Олександр

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2018, 20:55

   Как знать: всё может быть... -------- Пусть приезжает: я с гневным протестом под колёса его "папомобиля" бросаться НИКАК не буду! :-) -------- Едва ли не как это тогда, в июне 2001 г.,

  • Михаил | 22 лютого 2018, 20:03

   Приезд Святейшего Папы в любом случае привлечёт новое и дополнительное внимание к Украине и, возможно, заставит многих по новому взглянуть на наши проблемы и проявить больше решительности.

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2018, 19:11

   Цікаво: а в якій саме валюті з Вами, тов. "Магадан", розраховуються Ваші хазяї-працедавці з ФСБ-МП? Може, в рублях чи гривнях? Чи - все-таки - в доларах або євро? -------------- Причому,

  Популярні статті місяця