В Сумах відтепер є вулиці Іоанна Хрестителя, Іоанна Павла ІІ та Андрея Шептицького

23 лютого 2016, 12:11 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifВулиці перейменовано розпорядженням Сумського міського голови Олександра Лисенка. Таким чином міська влада виконала вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Всього в Сумах було перейменовано 90 вулиць. Серед нових назв є й імена релігійних діячів.

Так, вулиця Газети «Правда» відтепер називається вулицею Іоанна Хрестителя. Вулиця 2-га Червоногвардійська отримала ім’я Іоанна Павла ІІ, а колишня вулиця Комінтерну названа на честь Андрея Шептицького.

Міський голова наголосив, що зміни у топоніміці відбулися згідно з рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, а також враховувалися пропозиції робочої групи, яка працювала на виконання даного Закону, численні пропозиції містян, левова часта яких були колективні звернення.

Щодо перейменування сумських вулиць негативно висловився архиєпископ Сумський і Охтирський Української Православної Церкви (Московський Патріархат) Євлогій (Гутченко). Йому не сподобалося, що одну з вулиць назвали на честь митрополита Андрея Шептицького. Зокрема, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук він написав таке: «В Сумах появилась улица Андрея Шептицкого. Вот что писал униатский митрополит А.Шептицкий в начале Второй мировой войны: «Душпастир мусить мати напоготові прапор німецької армії, себто червоний прапор, а на ньому ушита свастика на білому тлі, який можна би ставляти на парохіяльному домі». «Побідоносну німецьку армію, ща зайняла вже майже цілий край, вітаємо з радістю і вдячністю.» За службою Божою Шептицький благословляє внести «многолітствія побідоносній німецькій армії».+ (Митрополит Андрей Шептицький. Документи і матеріали 1899-1944. Т.ІІІ. Пастирські послання 1939-1944. Львів. 2010. С.116-118). Вот теперь такая «радость» появилась и в Сумах! «Слава» городскому голове!».

Відомий історик, який входив до робочої групи з перейменування вулиць В’ячеслав Артюх в коментарі РІСУ зазначив: «Ці імена з’явилися в так званому «західному векторі». Робоча група виходила з концепції того, що Суми – неповторне місто Сумщини, Слобожанщини, України та Європи. «Східний вектор» в топоніміці представлений дуже добре іменами російських діячів, а от «західний» не був зафіксований жодним чином». Щодо коментаря архієпископа Євлогія про найменування вулиці іменем Андрея Шептицького, історик сказав: «Ми всі маємо розуміти специфіку тих часів. Митрополит Андрей Шептицький на той час писав листи всім, і Гітлеру, і Сталіну. Можна згадувати й інші факти щодо того як ті чи інші релігійні діячі діяли в умовах війни. Але незаперечний той факт, що постать митрополита Андрея знакова для всієї України і якщо ми кажемо, що хочемо об’єднати Україну, то варто шанувати таких людей і на сході, і на заході країни».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • Михаил | 23 вересня 2018, 01:06

   Вы подобрали очень правильное слово - верные ленинцы! Это о бывшем Митрополите Киевском и Галлицком Филарете, он же "патриарх всея руси-украины" или как его там, не помню. Нет и не было в

  • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 20:49

   Будь ласка, тов. Ortox, уважно й об'єктивно вивчайте церковну історію та її дійсні, правдиві факти і події. Тобто: не вигадані і не сфальшовані В Москві. І тоді - в цьому сенсі - у Вас жодних питань

  • Ortox | 22 вересня 2018, 20:22

   Хто відділився від Київської митрополії?! Це Київська митрополія стала Патріархатом!

  • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 19:09

   Це - суто Ваша точка зору. Одначе, як виглядає, досить тенденційна і упереджена. Якщо не сказати, злостиво-ворожа. В т. ч. щодо правового інституту релігійної свободи. -------- Одначе дійсно: з

  • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 18:59

   Інтерв'ю з Русланом КУХАРЧУКОМ на важливу й актуальну тематику - сімейну й дотичну до

  Популярні статті місяця