Єпископи УГКЦ у Західній Європі нагадали українцям слова Христа – «Не бійтеся!»

27 січня 2014, 11:55 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

25-01-14-2-f.jpgЄпископи Української Греко-Католицької Церкви в Західній Європі оприлюднили звернення у якому виразили солідарність з Главою УГКЦ Святославом, усіма владиками, священиками, монашеством і мирянами Церкви в Україні, яка "несподівано знову почула слова погрози з боку держави".

«Церква не є політичним організмом, - йдеться у документі, - Однак Церква покликана служити суспільству, будучи його повноправною частиною. Її завдання - бути з народом у служінні, зокрема в терпінні. Перед нею є відповідальність за вірних, за людей доброї волі, за долю України. Дороговказом для нас є заклик Папи Франциска: «Пастир має мати запах своїх овець». Папа Франциск і ми разом з ним воліємо Церкву, можливо, покалічену, навіть трохи забруднену порохом дороги і потом праці; Церкву, яка є з народом, аніж Церкву, яка є абстрактною і відстороненою.

Разом з представниками всіх Церков і релігійних організацій єпископи УГКЦ у Європі гостро засуджують вбивства і катування, за які несе відповідальність перед Богом кожен, хто до цього причетний. Ми закликаємо припинити кровопролиття і беззаконня.

Ми також закликаємо усі сторони до діалогу. Діалог непростий і вимагає терпеливості, але в цих обставинах альтернативи набагато гірші. Результативний діалог передбачає відкритість і щирість, а не сукупність монологів і шантаж сильного та озброєного. Діалог передбачає компроміс, проте ціною компромісу не може бути правда і справедливість. До правдивого і результативного діалогу закликаємо всіх: владу, опозицію, бізнес-еліту, громадян; у Києві, різних містах України; у перемовинах на різних платформах та у різних форматах.

Звертаємося до чинного українського керівництва – ви відповідальні перед Богом і людьми за владу, вам надану. Використовуйте її для блага народу, а не його нищення. Керуючись законом, мусите пам’ятати, що коли закон стає несправедливим, справедливість сама стає законом.

Політичні та громадські провідники, бережіть довіру людей, їхні мир і життя. Нехай гідність та інтереси українського народу будуть вашим орієнтиром і ґрунтом для всіх ваших рішень і дій.

Мільйони борців за гідність по всій Україні, звертаємося до вас словами Христа – «Не бійтеся»! Згадаймо недавню історію спасіння українського народу, переможне свідчення наших мучеників та ісповідників, історію спасіння кожного з нас. Нехай ця пасхальна згадка – пам'ять про те, що Хрест веде до Воскресіння, а страсті до нового життя – буде для нас натхненням у цей критичний, інколи моторошний час. Господь не раз виводив нас з дому неволі. Наше паломництво до «обіцяної землі» триває. Ми можемо бути певні, що Бог не залишить нас ніколи.

Звертаємося до європейських структур, держав і громадян. Закликаємо до глибшого ознайомлення з подіями в Україні та активнішого ангажування. Пам’ятаймо, що необізнаність і бездіяльність у час криз доводить до катастроф. У ХХ столітті Україна ставала полем крові передусім через зовнішні вторгнення і зовнішню бездіяльність, коли світ не реагував на український голос «вопіющого в пустині». Ситуація в Україні не вирішиться без медіації та діяльної міжнародної підтримки. Українці розраховують на ефективну солідарність світової спільноти.

Передусім закликаємо всіх до моральної застанови і молитовної підтримки.

Розвал Радянського Союзу, вихід УГКЦ з катакомб та свобода всіх конфесій України, 22-літній мирний розвиток незалежної держави, який відбувався, незважаючи на історичні травми і пам’ять про кривди минулого, є великим Божим даром. Чудесною була двомісячна мирна солідарність на київському та інших Майданах України і світу. Там звучали не політичні гасла, а голос Богом даної гідності.

Людина прагне налагоджених стосунків: міжособистісних, сімейних, соціальних, громадських, церковних, державних і міжнародних. Для цього потрібна благодать Божа. Потрібна воля Божа і воля людей – в Україні, в Європі та світі. Належні відносини, правдива людська гідність і людські права передбачають волю, працю, жертву і відповідальність кожного з нас.

Інакше країна, яка мирно стала незалежною, проходячи болісні уроки демократії, може стати пеклом протиставлень, полем крові. Наше спільне завдання зараз – не допустити помилок минулого, зберегти Україну цілісною, мирною, вберегти людей від смерті і насилля, допомогти відновити правду і справедливість.

Ми, українські єпископи у Європі, запевняємо вас у своїй підтримці і солідарності. Обіцяємо, що робитимемо все можливе, щоб голос українців лунав голосніше у країнах, нам довірених під пастирську опіку. Греко-католики Європи єднаються з Церквами в Україні в молитві і пості за збереження миру і соборності України.

Богом дана гідність і Божа правда невід’ємні. Божа правда і Богом дана гідність переможуть!».

Під зверненням свої підписи поставили владика Петро (Крик) Апостольський екзарх для українців у Німеччині і Скандинавії; владика Гліб (Лончина) єпископ Єпархії Пресвятої Родини в Лондоні для українців у Великобританії Апостольський Візитатор для українців в Ірландії; владика Борис (Ґудзяк) єпископ Єпархії св. Володимира в Парижі для українців у Франції, Швейцарії,Бельгії, Нідерландах та Люксембурзі; владика Діонісій (Ляхович) Апостольський візитатор для українців в Італії та Іспанії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 13:32

   Чи не простіше дозволити хасидам перепоховання останків їхнього вчителя ? Думаю ділянкою в 1 га тут не обійдеться і , не такий то народ щоб зупинятись на досягнутому....

  • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 00:20

   Роком - чит. попом (т9)

  • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 00:19

   То тепер ( в разі утворення вищезгаданого державного органу), для того аби стати роком і отримати "парафію" , необхідно буде платити ще й в оцей "державний орган" . Вірніше,

  • lerer10225@com.ua | 17 серпня 2019, 21:01

   Правильна дія і дуже добре сказав владика Симеон! Здоров'я вам!

  • barni | 17 серпня 2019, 20:54

   P.S. А от я ніхто і звати мене ніякм РАПТОМ ЗАХОТІВ СТАТИ ПОПОМ і отримати парафію - не проблема 10 тис баксів (+,-) і питання вирішується - цєрковнім єдіноначалієм !!!

  Популярні статті місяця