Архиєпископ УПЦ КП пропонує змінити текст гімну «Ще не вмерла Україна»

3 січня 2014, 12:26 | Національно-релігійні питання | 5 |   | Код для блогу |  | 

Zorya_w.jpgАрхиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій (Зоря) пропонує внести зміни до тексту національного гімну «Ще не вмерла Україна». На його думку, нинішній варіант не зовсім відповідає історичним реаліям.

Таку думку він висловив на своїй Фейсбук-сторінці.

«При всій надзвичайній повазі до нього у мене давно виникала думка, що це гімн народу, який добивається своєї державності, а не народу, який має свою державу», - пише єрарх.

Як стверджує архиєпископ, слова, що віднесені до майбутнього часу, як то «усміхнеться доля, згинуть вороженьки, запануємо у своїй сторонці», «з одного боку надихають на боротьбу, але з іншого - опосередковано стверджують, що зараз у нас нема долі, ми не пануємо в своїй державі, бо вороженьки не згинули».

«Так було 150 років тому, коли писався гімн. Але з 1991 р. є незалежна Україна, тому слова головної пісні мають утверджувати нову реалію, бути стверджувальними, а не як раніше, у час бездержавності – очікувальними», - аргументує він свою думку.

«Мені можуть заперечувати, що «це - не наша держава, ми в ній не пануємо» тощо, але ці твердження - політичні, тому за своєю суттю - мінливі. А гімн має утверджувати, що Україна є державою, в якій панує український народ і це принцип, вищий за будь-який сучасний політичний стан», - пояснює владика Євстратій.

Архиєпископ вважає, що дискусію на цю тему варто продовжити і водночас пропонує «свій варіант - складений з максимальним наближенням по звучанню до нинішнього тексту:

Ще не вмерла України ні слава, ні воля,

Вже (І) нам, браття-українці, усміхнулась доля.

Гинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Та пануємо ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

П.С. Або, якщо підходити радикально і повністю змінювати гімн, що пропонується у коментарях, то єдиним прийнятним варіантом вважаю "Боже Великий, Єдиний…"

Слова національного гімну “Ще не вмерла Україна ” написав на початку 60-х років ХІХ століття відомий український поет, етнограф, фольклорист Павло Чубинський (1839-1884 рр.). Вірш уперше надрукований 1863 року. Того ж року музику на слова вірша написав композитор і диригент о. Михайло Вербицький (1815-1870 рр.).

Нині український гімн «Ще не вмерла Україна” є чи не найчастіше виконуваним твором у нашій державі. Його щогодини співають мітингувальники на Майдані Незалежності у Києві. А за кілька хвилин до настання 2014 року його виконали кількасот тисяч українців. Під час співу "Ще не вмерла" люди ввімкнули ліхтарики та мобільні телефони.

Як вже повідомляла РІСУ, відомий композитор та піаніст Валентин Сильвестров, характеризуючи мелодику українського гімну, заявив, що цьому твору притаманні ознаки літургійного початку.

«Це унікальний твір: це — гімн України, але в ньому є ознаки літургійного початку. У цьому гімні затонула якась пам’ять про Літургію, про всеношну. У цьому простому наспіві немов дме вітер, немов гілки дерев співають», - сказав композитор.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Валентина Лошак | 26 березня 2014, 16:20
  Коментувати коментар

  Пропоную змінити текст гімну України, замість невтішного "Ще не вмерла..." пропоную власний варіант: Гімн України "Слава Україні" Торжествує в Україні і слава, і воля, І прекрасна українцям визначена доля. Всі народності Вкраїни мають неньку щиру, Ворогам нема тут місця, ми – країна миру. Приспів: Знайдем відсіч зазіханням на нашу свободу Пам’ятаєм, що ми, браття, козацького роду! Захищати Батьківщину люд вкраїнський вміє, В ріднім краю панувати злодій не посміє; Чорне море хвилю котить, Дніпро виграває, Бо героїв України весь світ поважає. А завзяття й праця щира недолю долає, І свободи в Україні піснь гучна лунає, За Карпати відбилася, гомонить степами, України слава стала поміж ворогами.

 • Grig Tobolin | 3 січня 2014, 15:35
  Коментувати коментар

  И такое предложение есть: НЕЗНИЩЕННА в України слава та воля! - Далее ещё не придумано но уверен что весь смысл надо направить на созидание, а не на мелочное разрушение с жертвоприношениями(згинуть вороженьки, душу и тело положим)... Мозг как минимум на 25% генерирует окружающую реальность - есть масса тому опытов. И когда гимн исполняют сотни тысяч - то позитивный резонанс может неслабо корректировать реальность. В магии считается что ментальная (сила мысли-слова) магия стоит особняком и считается самой сильной по отношению к другим архаичным методикам. Так что следим за тем что мы говорим и тем более поём! Всем добра!

 • Marko | 3 січня 2014, 13:38
  Коментувати коментар

  Ще один можливий варіант: Захищаймо України і славу, і волю Щоб нам браття-українці усміхалась доля. Хай щезає ворожнеча, як роса на сонці І панує мир нам, браття, у своїй сторонці Душу тіло...

  • serge-kazak | 3 січня 2014, 14:10
   Коментувати коментар

   Вже зродилась Україна, як квітка на сонці, Посміхаються нам браття у рідній сторонці Душу й тіло бережімо, правду і свободу Й пам'ятаймо, що ми браття козацького роду

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 17:55

  "Христос більший за своє євхаристичне Тіло і Кров - святе причастя. Христос - це Боже Слово і Божа Премудрість, з якою ми зустрічаємося і якою ми наповнюємося, читаючи Святе Письмо. Христос - це

 • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 14:10

  "А біля тих храмів, які залишалися відкритими, на Великдень чатували міліціянти і комсомольці. Це було всього 30 років тому." -------- 30 років тому - це, значить, 1990 р. Одначе тоді,

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 19:43

  Начебто все правильно й актуально тут каже єпископ Риму. Разом з тим ми, по суті, ніяк не почули від нього, мабуть, НАЙГОЛОВНІШОГО. ---- А саме: дуже схоже, що нині людство переживає не просто

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 12:39

  "Боротьбу з епідеміями та подолання багатьох із них можна вважати одним із найважливіших, часто недооцінених, успіхів в історії людства. Зараз світ зіткнувся з новою пандемічною хворобою –

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15

  Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от

Популярні статті місяця