Хвиля відзначень хрещення Руси походить від царя та Путіна, - архиєпископ Ігор (Ісіченко)

7 червня 2013, 14:42 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

ghjj.jpgexklusiv.gifПомпезне відзначення хрещення Руси через кожні п’ять років не відповідає нашій традицій і несе загрозу нав’язування Церкві візантійського типу стосунків з державою. Таку думку озвучив архиєпископ Харківсько-Полтавський Ігор (Ісіченко) 6 червня у Львові під час презентації своєї книги.

«Те, що відзначення на високому державному рівні пройде з такими дуже сильними політичними складниками, викликає у мене певну стурбованість. В усякому разі воно ніяк не відповідає нашій історії й історії хрещення Руси. Тобто в самій моделі відзначення хрещення Руси кожні 5 років криється така небезпека, якщо не цазерпапізму, то візантійського типу нав’язування стосунків держави-Церкви», - сказав він.

Архиєпископ Ігор нагадав, що вперше урочисто відзначати хрещення Руси стали у ХІХ столітті.

«Коли вперше почалося відзначатися хрещення з акцентом на 988 рік? 1888 року. Це рік, коли цар Олександр врятувався від замаху, коли діяли Емський указ і валуєвський циркуляр, коли панувала ідея «Православ’я, Самодержавіє, Народність». Хто тоді був Главою Російської Церкви, чи як її називали Синодальною Церквою або ще раніше Відомством Православного віросповідання? Цар був Главою Церкви!», - наголосив єрарх.

«І, власне під царя, під монархічну концепцію будується оця модель хрещення Руси. Князь Володимир, мовляв, хрестив Русь, хрестив насамперед із політичних міркувань. Цар захотів і всі стали християнами», - продовжив думку архиєпископ.

У часи СРСР, у 1988 році, цю дату влада теж вирішила використати із максимальною користю для себе.

«Знаєте, тоді, у 88-му , я був на конференції у Звенигороді, під Москвою. Росіяни підходили до мене і казали: «Как вы можете мириться с таким шовинистическим шабашем, который сейчас разворачивается», - пригадав владика Ігор відзначення тисячоліття хрещення Руси у часи горбачовської перебудови.

Не відстають від своїх попередників і нинішніші владоможці. Українська влада у цьому дійстві, щоправда, лише підлаштовується під російську.

«Коли зародилася ідея відзначення отих дрібненьких ювілеїв? 2008 року, правда? Хто був їх ініціатором? Тезоіменитий правитель Росії! І саме від Володимира Путіна і пішла ця хвиля відзначення 1020-ліття хрещення Руси. Тут можна зрозуміти і апарат Ющенка, який вирішив дати адекватну відповідь. Але мені, наприклад, коли я приїздив до Києва і дивився на біл-борди, де Президент стояв мало не в обнімку із Вселенським Патріархом, стало якось незручно», - зауважив він.

«Правду кажучи, що таке ювілей 1020-ліття, 1025-ліття я не зовсім розумію. Мені здається, що нам знову впроваджується якимось чином думка про те, що вибір вождя є визначальним для народу. Схотів президент, щоби повернулася християнська віра, значить так і сталось. І у нас знову панує християнська віра. Схоче президент, щоби на пост-радянському просторі всі стали мусульманами, буддистами чи ще кимось. Значить, так і буде. Це ж його, царська, воля!», - підсумав архиєпископ Ігор (Ісіченко).

Система Orphus
Рейтинг
0
0

Останні коментарі

 • enzian | 25 лютого 2020, 12:20

  velovs@ukr.net, а зелені "ліволіберальні" клоуни, які завдяки таким "критикам", як Ви, прийшли до влади і яких Ви - вони більші патріоти, ніж Порошенко?

 • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:18

  Монахи та монахині мають покликання до життя у монастирях, віддалено від мирської суєти, у молитвах, послухові, смиренні. Коли їх виводять на такі демонстрації - це явне і відкрите порущення монаших

 • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:08

  Перемога за ПЦУ буде однозначно! Століттями російське самодержавне православіє гнобило український народ, експлуатувало його як бояри-землевласники, наживалося на його праці, жило за його рахунок і

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 09:44

  Р. Р. S. Прочитання цих двох останніх моїх постів слід у ЗВОРОТНЬОМУ порядку: спочатку НИЖНЬОГО (08.22), а затим - ВЕРХНЬОГО (09.40).

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 09:40

  Р. S. А в цілому це - вельми непроста й багатоаспектна тема. Включаючи, скажімо, відомий загальний - морально-ментальний стан, принаймні, дуже значної частини нашого соціуму й, відповідно, брак (чи

Популярні статті місяця