У Верховній Раді відбувся «мовний» заколот, - учасники ініціативи "Першого грудня"

5 липня 2012, 10:44 | Національно-релігійні питання | 0 |   | Код для блогу |  | 

Учасники Ініціативи «Першого грудня» назвали антикоституційним «мовним» заколотом голосування у парламенті за законопроект «Про засади державної мовної політики», внесений народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. На думку українських інтелектуалів, спосіб, у який депутати прийняли цей зкаон, свідчить про катастрофу українського парламентаризму і вражаючу деградацію парламентської традиції.

«Парламент остаточно перетворився на місце бездумного «кнопкодавства», він утратив свою суспільну легітимність», - йдеться у зверненні учасників Ініціативи «Першого грудня».

«Вважаємо, що в Україні має з’явитися сучасне ясне, недвозначне і справедливе мовне законодавство, яке дасть поштовх розвитку державної української мови і візьме під належний захист мови всіх національних громад. Формування такого законодавства — завдання не для політичних шахраїв і злодіїв, а для всіх політичних сил України, які повинні знайти сили і мудрість опрацювати необхідні законодавчі ініціативи у відкритий і чесний перед нашим народом спосіб», - наголошують вони.

Учасники Ініціативи «Першого грудня» засуджують депутатів, які прголосували за «мовний» закони і називають їх «злочинцями», які вчинили його всупереч закону і моралі. Громадські діячі очікують, що Президент України і Голова Верховної Ради не допустять введення проголосованого документа у формальну дію. Учасники Ініціативи «Першого грудня» також закликають всі політичні сили країни оскаржити схвалене 3 липня рішення в судовому порядку.

«Ми закликаємо кожного українського громадянина висловити свій протест і осуд.

Захист української мови стає символом захисту нашої державності. Ми закликаємо всіх чесних людей України до дії — зробити особистий україномовний вибір: купувати україномовні книги і часописи, підтримувати україномовне кіно, телебачення, культуру. Бо відтепер ідеться про вибір не лише мовний, а й моральний.

Маємо пам’ятати, що і україномовні, і російськомовні громадяни України є законними громадянами своєї держави, а тому не можуть бути об’єктами наруги. Необхідною передумовою їхнього цивілізованого співжиття є взаємна солідарність, яка унеможливить штучну поляризацію суспільства і зіштовхування одних громадян з іншими», - йдеться у документі.

Ініціативна група «Першого грудня», нагадаємо, заснована наприкінці 2011 року. Відомі громадські діячідіячі: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, Семен Глузман, кардинал Любомир (Гузар), Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський вігукнулися на звернення трьох Церков (УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ) щодо суспільної ситуації в Україні з нагоди 20-річчя референдуму за незалежність.

Ініціативна группа закликала українців об’єднуватися навколо семи принципів, серед яких свобода та людська гідність, верховенство права та справедливий суд, взаємна відповідальність влади й суспільства тощо.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • fedirtsiv | 13 грудня 2019, 23:16

   Зухвалість та й годі! До краю знахабнілий веловс когось повчає як не треба говорити. А те, що сам особисто малошановний веловс у коментарях на цьому ресурсі уже тривалий час дозволяє собі зухвалість

  • fedirtsiv | 13 грудня 2019, 21:55

   А ви підступний веловсе думаєте за своє зневажливе ставлення до ЛГБТ унаслідуєте Царство Небесне? Христос отаких самозакоханих псевдохристиян вичислить одразу! Усі представники ЛГБТ на Суді Божому

  • fedirtsiv | 13 грудня 2019, 21:43

   На цьому сайті офіційно виголошується дописувачу псевдохристиянинові веловсу довічну ганьбу за свідоме зухвале цинічне богопротивне антихристиянське поширення зневаги до ближніх. І як покута

  • fedirtsiv | 13 грудня 2019, 21:36

   Саме тому, що деякі затяті півники-крикуни дозволяють собі ображати гідність представників ЛГБТ, особливо тут на цьому сайті різними образливими словами таврують та зневажають невинних людей - члени

  • fedirtsiv | 13 грудня 2019, 21:21

   Звісно, веловсе, дуже багато геїв і лесбійок постраждали під час 2 світової війни від нацистської ідеології і загинули у концтаборах мученицькою смертю. Тільки чомусь їх церква не канонізувала як

  Популярні статті місяця