Священнослужителі РПЦ виступають за надання російській мові статусу офіційної в Україні

12 листопада 2010, 10:54 | Національно-релігійні питання | 4 |   | Код для блогу |  | 

Коментарі священнослужителів РПЦ про можливість надання російській мові в Україні статусу державної або другої офіційної мови публікує інформаційний портал Росії "Новости Російської Федерації". Як пише видання, згідно із законом УРСР "Про мови УРСР", що діє від 1989 року, російська мова має в Україні статус мови міжнаціонального спілкування. «З того часу в Україні проводиться політика, яку Президент Росії Дмитро Медведєв у відомому листі до Віктора Ющенка назвав "витісненням російської мови з суспільного життя, науки, освіти, культури, засобів масової інформації, судочинства"», — пише видання.

На сторінках порталу, як інформує "Релігія в Україні", з підтримкою введення в Україну державної двомовності вже висловлювалися офіційні особи Московського Патріархату. Такі заяви зробили протоєрей Володимир Вигилянський, керівник прес-служби Московської Патріархії та протоєрей Валентин Тімаков, заступник головного редактора Видавництва МП.

У новій серії коментарів священики РПЦ твердо відстоюють загальну позицію цієї Церкви — російська мова має мати в Україні офіційний статус.

«Російська мова в Україні повинна мати офіційний статус і, більше того, повернути те значення, яке вона мала ще в« дорозкольний »період. Зрівноваження ж її в правах з англійською все-таки принижує значення російської мови в житті українського суспільства і в українській культурі », — наголосив єромонах Тихон (Зімін), викладач Московської духовної академії і семінарії.

Він також зауважив, що Росія повинна «розробити велику програму з підтримки російської мови на Україні».

Священик Олександр Кирилін, клірик храму ікони Божої Матері "Всіх скорбних Радість" в Москві, вважає ініціативу про надання російській мові в Україні статусу офіційної кроком вперед у порівнянні з тим, що було під час каденції попереднього Президента України.

«Це, безумовно, здорова і дуже твереза пропозиція. Більше того, я вважаю, що можна було б розширити сферу застосування російської мови, скажімо, в офіційних та юридичних документах», — зауважив священик.

Директор православної гімназії протоєрей Олексій Новачків, настоятель храму Тихвінської ікони Божої Матері в Московській області, говорячи про захист російськомовного населення за кордоном, зазначив, що Росія повинна щонайменше виконувати ті заяви, які неодноразово вже робили її лідери, висловлюючи повну підтримку російськомовному населенню і російській мові в колишніх радянських республіках.

«На жаль, від багатьох що живуть там, часто доводиться чути, що за цими словами стоять абсолютно зворотні дії. Російськомовні громадяни скаржаться, що з якоїсь нової інструкції зараз практично неможливо отримати російське громадянство », —обурився о.Олексій.

Священик Георгій Завершинський, керівник служби комунікації Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, вважає, що мирним засобам діалогу завжди повинна надаватися перевага. «… остаточне рішення в цьому питанні — це право політичної влади цих країн. Церква не може давати поради нашому уряду чинити чи ні економічний тиск на ці країни для виправлення ситуації на користь Росії. Ми можемо тільки співпереживати тим труднощам, з якими стикаються представники російських діаспор», — зауважив він.

Голова Союзу православних громадян Валентин Лебедєв вважає, що зараз, «як і в давні часи роздробленості на Русі, російська мова і Російська Православна Церква залишаються запорукою миру та єднання народів».

«Рішення зовнішньополітичних проблем не грубою силою, а якимись економічними заходами, не можна назвати тиском. Це широко поширений на Заході метод… Зараз ведеться активна підривна робота, спрямована на те, щоб остаточно вбити клин між братніми народами колишнього СРСР. На адресу митрополій Російської Православної Церкви звучать заклики до розколу. Але треба розуміти, що російська мова і Православна Церква, як єдина нерозчленована структура на пострадянському просторі, — це запорука нашого єднання і взаємодії і в сьогоденні, і в майбутньому», - підсумував Валентин Лебедєв.

Як РІСУ інформувала, така позиція — типова для РПЦ і підтримується її Предстотелям Патріархом Московським Кирилом. Під час виступу на IV Асамблеї «Русского мира», яка відбулася на початку листопада в Москві, він відзначив особливу роль Російської Церкви у справі збереження і поширення російської мови.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • S.Melnyk | 21 листопада 2010, 16:11
  Коментувати коментар

  Російськомовні в Україні мають такі привілеї, що українцям і не снилося. ніяке шоу не відбувається, якщо серед ведучих або журі немає російськомовних. Президент (урка), прем'єр, фактично весь уряд та інші бандити при владі говорять виключно російською. Російськомовних видань більше, ніж україномовних... Що ще треба? А це вже питання, чому дуже багато священиків МП, навіть якщо приход є україномовним, спілкуються російською? Чому РПЦ веде пропаганду російської мови? Чому патріарх Кирил не виявив поваги до українців і ні одної своєї промови не висловив українською? Зрештою. чому вони кажуть, що ми один народ і одна в нас мова, але української не розуміють і не бажають нею говорити?

 • Лісовик | 21 листопада 2010, 15:55
  Коментувати коментар

  Дивімось реально - майже пів України спілкується російсько - так склалось історично. Чому ж не шукати шляхів вирішення проблеми - щоб російськомовні українці та не чулись маргіналами? тут свщеннослужителі УПЦ МП свього-навсього озвучуть побажання своєї пастви (російськомовної її частини, і зовсім не грають "на руку" Москві. Серед російськомовних православних"східняків" ніяк не менше патріотів України ніж серед україномовних греко-католиків "галичан"...

 • Daneil | 12 листопада 2010, 15:33
  Коментувати коментар

  Ну і як не назвати цих запроданців,москофілами,і ми з такими хочемо мати єдину помісну незалежну церкву,та вони сплять і бачать як україна приєднається к рассіє матушкі...

 • firemark | 12 листопада 2010, 14:48
  Коментувати коментар

  А хтоб сумнівався? Хоча логічніше з іх вуст запропонувати другою мовою церковнослов"янську (але вони, мабуть нею самі погано володіють). Я так вважаю, що в РПЦ невистачає священиків, тому вони хочуть наших священослужителів заохотити переїзджати до Росії (духовне заробічанство). А взагалі все схоже на середньовічний папоцесаризм, коли священики займались політикою - внутрішньою (право відлучення від престолу короля, судочинство - інквизиція) та зовнішньою (хрестові походи).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця