Сьогодні Парламент має доопрацювати проєкт Закону про медіа, врахувавши пропозиції Ради Церков

19 травня 2020, 11:13 | Законодавство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Верховна Рада 19 травня має розглянути у першому читанні проєкт Закону «Про медіа», до якого релігійна спільнота має низку зауважень.

При цьому профільний Комітет рекомендує парламенту спрямувати законопроєкти № 2693 та № 2693-1 на доопрацювання з метою врахування зауважень громадськості, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Нагадаємо, що у лютому цього року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також направила до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики свої пропозиції до проєкту Закону «Про медіа».

На думку релігійних діячів, проблемними для свободи слова є положення п.3 частини 1 статті 37 законопроєкту № 2693, які передбачають заборону поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп. За такі висловлювання передбачається штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть цілковите блокування для онлайн-медіа.

Таке формулювання є вкрай небезпечним для свободи слова та вираження поглядів в Україні, адже дискримінаційними можна назвати широке коло пропозицій і ініціатив: як приклад, позитивна дискримінація, спрямована на забезпечення гідних умов життєдіяльності людей з особливими потребами, багатодітних родин, малозабезпечених верств населення, ветеранів АТО/ООС, тощо.

На переконання Ради Церков, задля досягнення мети, передбаченої згаданим пунктом проєкту, достатньо п. 2 частини 1 статті 37 законопроєкту, який забороняє поширювати “висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп”, а також практичної реалізації чинного Закону України «Про захист суспільної моралі».

Рада Церков піддала критиці положення законопроєкту № 2693, які забороняють релігійним організаціям засновувати, володіти чи управляти аудіовізуальними медіа (ч. 3 статті 21 проєкту), подібно як це робив атеїстичний, ідеологічно заангажований радянський режим.

Такий підхід є неприпустимим у демократичному, плюралістичному і вільному суспільстві, яким є Україна, в тому числі враховуючи гарантії ідеологічної багатоманітності та заборони цензури, передбачені статтями 15 та 24 Конституції України.

Робоча група, створена Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики, розглянула ці та інші зауваження, які передбачають концептуальні зміни та уточнення низки положень проєкту Закону про медіа. У зв’язку з цим на засіданні 30 квітня Комітет вирішив, що велику кількість запропонованих змін не можна опрацювати в рамках процедури підготовки до другого читання, а тому обидва законопроєкти слід направити на доопрацювання на повторне перше читання – з метою підготовки замість двох проєктів єдиної нової редакції проєкту Закону.

Таким чином, робота над проєктом Закону про медіа продовжиться, а законопроєкти № 2693 та № 2693-1 не будуть прийняті парламентом цього тижня.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала керівництву профільного Комітету обговорити шляхи усунення з проєкту Закону «Про медіа» суттєвих недоліків, на які звернула увага релігійна спільнота, під час спільної наради за участі співавторів ініціативи та фахівців з боку ВРЦіРО. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • fedirtsiv | 30 травня 2020, 10:49

   Прикриваючись церковними догмами саме духовенство і віряни ставляться до ЛГБТ вкрай негативно, вороже і агресивно, порушують науку Христа про любов до ближніх. Саме тому потрібні такі закони, які

  • fedirtsiv | 30 травня 2020, 10:35

   А чому він не розповість людям правду про те, що Христос ніякий не месія? Адже євреї це визнають https://www.youtube.com/watch?v=oSFr2UAZf6M&t=21s Чому іудохристияни досі вірять у придумані

  • Рокитне | 30 травня 2020, 07:10

   Уже ж писали що давно вже вивезли. А тепер знову вивозять. Значить нас в новостях раніше обдурили. А де гарантія що і це правда.

  • Рокитне | 30 травня 2020, 07:04

   Є всякі пастирі і пресвітери, у всіх конфесіях і церквах. Тому міліонерів священників у селах і в містах наврядчи дуже багато.

  • Рокитне | 30 травня 2020, 06:48

   Звичайно це поодинокі випадки. Навіщо мусульманам України себе так підставляти.

  Популярні статті місяця