Глава УГКЦ: «Законопроєкт 0931 є небезпечним для свободи слова»

18 грудня 2019, 11:10 | Законодавство | 12 |   | Код для блогу |  | 

Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх  Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ», наголосив, що законопроєкт 0931 про так звану недискримінацію є небезпечним тим, що може переслідувати інакомислячих.

Предстоятель відзначив, що сам механізм цього законопроєкту під гаслом недискримінації є небезпечним для свободи слова. «Ми, на жаль, сьогодні живемо в культурному контексті постправди, де певні слова й терміни перебувають у стані мутації – підміни понять. І ось, говорячи про недискримінацію, на жаль, цей законопроєкт веде мову про права і свободи релігійних спільнот висловлювати в суспільстві свої переконання».

У демократичному суспільстві, наголосив архиєрей, кожен має мати право на свободу думки, а також на свободу її висловлення. «У розряд інакомислячих, які можуть бути переслідувані за свої погляди, потраплять вірні різних релігій і конфесій», – констатував він.

Блаженніший Святослав також зауважив, що Церкву турбує не тільки сам факт певних законопроєктів, а й відсутність діалогу і здатності слухати одне одного. «Часом є таке відчуття, що наші законодавці, працюючи в турборежимі, не слухають суспільство», – відзначив він.

Глава УГКЦ вважає, що сьогодні в українському суспільстві дуже потрібний діалог як такий і з усіма. «Гадаю, Церкви повинні навчитися не насаджувати і не накидати комусь своїх переконань, а просто їх свідчити. Тобто ми абсолютно готові, аби комусь пояснювати наші переконання. Проте ми повинні мати на це право. Якщо законопроєкт у нас таке право забере, то ми опинимося в прикрих обставинах і не матимемо можливості вести такий діалог», – вважає Блаженніший Святослав.

«Щоб не допустити будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою, ми, зокрема ВРЦІРО, готові співпрацювати», – наголосив він.

Предстоятель УГКЦ переконує, що Церква хоче, аби цей законопроект міг послужити справжній недискримінації, а не лише інтересам лобіювань певної частини українського суспільства. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 21 грудня 2019, 21:48
  Коментувати коментар

  Кумедно, що очільник греко-католиків Святослав таки наважився ощасливити вірян своїми коментарями щодо ЛГБТ, бо схоже на те, що цю драстичну для церковників тему тільки лінивий не коментував. І от він вирішив нарешті й собі вставити п"ять копійок, вигідно попіаритися на цьому актуальному питанні, щоб когось понизити, а себе возвисити! Але хто дуже надимається, підноситься, той буде поставлений на своє місце! Воно й зрозуміло, чому він так перейнявся цією проблематикою, адже у них є недавні конкуренти - правовірні греко-католики, котрі давно і серйозно помішані на цій темі, чим успішно перетягують вірян до себе. Але те зомбування, яке вони проводять з вірними - це щось справді жахливе! Тому адекватним сучасним людям краще взагалі подалі триматися від будь-яких релігійних організацій, а довіряти безпосередньо Христу, бо насправді людині не потрібні посередники у спілкуванні з Богом, тим більше такі самозакохані й чванливі! Христос завжди викривав та осуджував церковників-фарисеїв, бо вони проповідували своє, а не Боже. І тому дуже прикро, що ця підла лукава і підступна фарисейська секта проникла у християнство і наробила чимало лиха, зробила з вірян обмежених та затурканих осіб, залежних від думки панотців-пасторів. А усілякі релігійні обмеження у світогляді та думках-мріях-бажаннях, зокрема сексуальне стримання особливо для подружжя під час посту викликає здивування у адекватних, мудрих та небайдужо-сміливих людей 21 століття. А ще аскетична суворість постів, яких прийнято в церковному середовищі строго дотримуватися і обмежувати себе в музиці, спілкуванні з друзями та в їжі - все те реально шкодить людям і негативно діє на нервову систему і на психіку, а ще й на фізичне здоров"я! Бо світські люди - не монахи - і мають багато справ та обов"язків, тому потребують поживного раціону харчування! Особливо дітям та підліткам це важливо, організм яких росте й розвивається та потребує необхідної кількості їжі й вітамінів! Також проти церковних постів одноголосно виступають лікарі. Бо сидіти на хлібі й воді - це свідомо гробити свій організм! Ось про що треба думати церковникам: чому вони жирують, а вірян змушують голодувати!!! А вони стрілки переводять на ЛГБТ і вчепилися у них як гієни та шакали й натравлюють наївних-несвідомих та виснажених вірян проти братів та сестер!!! Отакі у них сучасні підходи до проповіді любові!!!

 • velovs@ukr.net | 20 грудня 2019, 06:50
  Коментувати коментар

  Мешканці Содома і Гоморри погрузли, а точніше - навіть потонули в БЕЗЛІЧІ різних і довготривалих - тяжких і огидних гріхів та беззаконь. І мерзенні сексзбочення дійсно: були лише одними з них. Ну і, врешті-решт, "оптова" розплата за все це була досить суворою, але цілком справедливо.

  • velovs@ukr.net | 20 грудня 2019, 10:48
   Коментувати коментар

   Ну а сучасних гендерно-содомських збоченців (що водночас, зазвичай, практикують і інші - тяжкі гріхи й відхилення) дуже "не влаштовує" ця історія! Бо вона - всуціль, повністю та аргументовано - викриває і справедливо критикує їх власний - гріховно-беззаконний спосіб життя. Більше того: ясно і чітко показує і застерігає, які з того на них чекають неминучі наслідки! (Якщо, звичайно, хтось із них - вчасно та щиро й правдиво - не розкається і не навернеться)... --------- Й тому ось вони і вигадують (чи деінде "позичають") та, відповідно, поширюють різні - з цього приводу - "відмазки" і, по суті, нікчемні "пояснення"... --------- Одначе вступати тут з цими горе-"богословами" в якісь предметні дискусії і полеміки - це все одно, що, як наголошував Христос, розкидати перлини й святині перед отими свійськими створіннями (див., зокрема, Мт.7:6). :)

 • fedirtsiv | 19 грудня 2019, 20:47
  Коментувати коментар

  А що взагалі знають церковники про Содом та Гоморру? Це насправді давніша історія за ту, яка в біблії записана! І вважається, що ці руйнування були ще за давнішої цивілізації. Бо содом означає спалений, а гоморра - купа руїн. А тому за надуманою історією, щоб якось пояснити руйнування цього місця, єврейські книжники придумали приплести сюди гей-тему. За цією байкою натовп зібрався біля дому Лота. Церковники навчають, що це були лише чоловіки, котрі хотіли згвалтувати ангелів. Хоча в тексті біблії виразно написано, що біля будинку були усі мешканці від малого до старого. Люди переживали, що Лот прихистив шпигунів, адже місто недавно воювало. Люди лише хотіли побачити ангелів, щоб переконатися, що загрози для їхнього міста не буде! Слова "пізнаємо їх" означали "дізнаємося хто вони і звідки"! А збочені церковники свідомо перекрутили їх у сексуальному значенні. Якщо Лот вивів до людей своїх доньок, то це підтверджувало те, що мешканці не були геями! Якщо вони Лота не згвалтували - отже там не було сексуального підтексту! А насправді гріхами мешканців цього міста як пише у Єз.16:47-50 могли бути пересичення, неробство, безжальне ставлення до нужденних, гординя, дошлюбні стосунки. А це характерно і для багатьох інших міст минулого та сьогодення! І зауважмо важливе, у Єзекіїла не про чоловіків сказано, а про дочок, тобто дівчат та жінок! Ця байка в колі збоченого духовенства прижилася і в спотвореному ними вигляді дійшла до нашого часу та баламутить людям розум! Якщо врахувати те, що закон Мойсея забороняв їсти свинину, креветок, крабів та омарів..., носити одяг з двох видів тканин... і ще багато в ньому прописано різних дивацтв - то це ще раз підтверджує те, що старозавітні настанови є реально неактуальними, навіть смішними, застарілими та упередженими!!! Тому, якщо духовенство та віряни їдять свинину та іншу заборонену євреям їжу, носять одяг з різних тканин, не святкують суботу, і ще багато чого не роблять, то і ЛГБТ варто церковникам та вірянам нарешті залишити у спокої, а не впадати в агресію, уподібнюватися агресивним мешканцям Содому!!!

 • velovs@ukr.net | 19 грудня 2019, 19:24
  Коментувати коментар

  Звичайно, що, врешті-решт, "Божий Промисел вчинить справедливо і змете з лиця Землі усе віджиле, закостеніле й духовно мертве!" В т. ч. і це огидне для Нього сексуальне та інше збочення. І яке бере свій початок навіть не з часів Содома і Гоморри. А, як виглядає, набагато раніше. ------- Просто на прикладі, зокрема, цієї жахливої трагедії Він, Божий Промисел, ясно й чітко засвідчив, як дуже швидко й радикально може наступити відповідальність (справедлива відплата) за різні - довготривалі тяжкі й запеклі смертельні супергріхи і надзвичайні беззаконня. ------- І подібні ситуації впродовж цілої людської історії ще не раз повторялися. Наприклад, у фактах загибелі "цивілізацій" Ханаана і Ніневії, першого (вавилонського) і другого полону-вигнання старозавітнього вибраного народу, катастрофи Помпеї та довколишніх міст і поселень, зруйнування держав-імперій ацтеків та інків і т. д. й т. п. ------ Ну і, зрештою, вже ОСТАТОЧНУ - ЗАВЕРШАЛЬНУ КРАПКУ тут має поставити Страшний Божий Суд. І на якому, скажімо, - помимо диявола та його підлеглих злих духів, Антихриста та його лжепророка і Ко, а також багатьох інших НЕРОЗКАЯНО-ЗАТЯТИХ грішників, безбожників і беззаконників, - свою неминучу участь ("озеро вогненне, що горить сіркою") отримають і ЛГБТ-збоченці, і всілякі запекло-злобні расисти-ксенофоби, шовіністи і нацисти (старі і новітні) тощо.

 • fedirtsiv | 19 грудня 2019, 18:25
  Коментувати коментар

  Церковникам напередодні Різдва Христового варто нарешті почати з себе: духовно вдосконалюватися, очищатися од скверни, взятися за розум, причаститися мудрості, розширити світогляд, перестати культивувати антихристиянські постулати, направду полюбити ближніх. І обов"язково виправляти вчення церкви, щоб позбутися усього шкідливого, зайвого, застарілого, зарозумілого, інквізиторського, нафталінового, непотрібного, нікчемного, недостойного, лукавого, фальшивого, фарисейського, що сіє розбрат у суспільстві, розділяє народ! За численні століття свого існування різні церкви насіяли стільки смути і ворожнечі, наробили чимало біди та кривди, вчинили багато горя і трагедій, роздмухали стільки відчаю й пригнічення, наплодили гордині та заздрості, навішали локшини на вуха, що це все вже дуже добре видно неозброєним оком і вимагає негайних рятівних незворотних змін або зникнення з лиця землі назавжди. Бо репутація церковників підмочена однозначно і остаточно. Якщо церковники не відчують чи не почують або не зрозуміють потреби оновлюватися та змінюватися - їх чекає неминучий жахливий кінець. І смішно тоді не буде релігійним фанатикам, адже Божий Промисел вчинить справедливо і змете з лиця Землі усе віджиле, закостеніле й духовно мертве! Тож негайно кайтеся новітні фарисеї та інквізитори поки маєте час і пам"ятайте, що він дуже швидко спливає!

 • velovs@ukr.net | 19 грудня 2019, 09:09
  Коментувати коментар

  І дійсно: існують, принаймні, дві основні версії (гіпотези) - ким насправді був Христос за етнопоходженням. Одна каже, що, скоріш за все, - чукчею, а от інша їй заперечує - радше, папуасом. ---- Правда, існують і інші припущення щодо цього. Скажімо, дехто вважає, що Христос народився в середовищі африканського племені тумба-юмба. А от, наприклад, деякі інші взагалі: стверджують, що Христа-немовля в НЛО спеціально доставили на планету Земля інопланетяни і таємно підкинули Йосифу і Марії. ----- Водночас два останні варіанти видаються малоймовірними. ------------------- А, може, Його, Христа, направду і ніколи, в принципі, й не було (не існувало) - як такого? Тобто: це все хитромудрі вигадки і казки-байки отих клятих церковників - у рясах, митрах і фелонах? І ми тут - абсолютно даремно - так гостро-емоційно дискутуємо і полемізуємо? ------------------- Чи - все-таки - цей наш шановний опонент-гей fedirtsiv, як виглядає, просто настільки серйозно вражений, в т. ч. і розумово, певним злим, нечистим духом (якщо не цілою зграєю-групою таких демонів і бісів), що йому вже потрібна не лише наша, християн, молитва про його щире покаяння і навернення. А вже навіть і предметна й конкретна допомога (на його звільнення від диявола) досвідченого і кваліфікованого священника-екзорциста! Чи навіть одразу кількох таких "спеціалізованих" душпастирів-екзорцистів!

 • fedirtsiv | 18 грудня 2019, 14:27
  Коментувати коментар

  А хто дав моральне право християнам осуджувати та переслідувати ЛГБТ? Христос давав таке завдання своїм послідовникам? Ні! Тому людське старозавітнє дрімуче відстале передання, яке загалом було садистським-егоїстичним, а ще обмеженим та затурканим завдяки расистським людиноненависницьким настановам тогочасного жидівського духовенства повинне зникнути з лиця землі раз і назавжди! І ці настанови на жаль нахабно та цинічно перейшли у християнство й наробили чимало лиха для народів. Тому треба рішуче відмовитися від єврейського старозавітного "надбання" і щиро відмежуватися від новозавітніх єврейських вставок та спотворень, бо вони виразно шкідливі та людиноненависницькі! Свідомо й активно очищаймося та відмежовуймося від фарисейства, буквоїдства, гордині, чванливості, пихатості, церковної непомильності та вседозволеності. Викриваймо численні випадки покривдження наївних вірян та надуживання їхньою довірою, щоб Христос був задоволений тим, як його наука очистилася від фарисейської закваски, а релігійні спільноти від вовків в овечих шкурах!!! Хай так і буде - від нині і назавжди!!!

  • velovs@ukr.net | 18 грудня 2019, 17:48
   Коментувати коментар

   Христос не раз згадував про неймовірні гріхи Содому - як своєрідний "взірець" вельми безбожно-беззаконного способу життя. Й, загалом, у Новому Завіті - чітко і ясно та однозначно - дана оцінка ЛГБТ-поведінці як відверто збочено-гріховній, НЕРОЗКАЯНІ "практиканти" якої Царства Небесного ніяк НЕ УСПАДКОВУЮТЬ. :) -------- Ну а все інше я вже читав і, зокрема, в опусах згаданого мною публіциста - "ультрапатріота" і "великого фахівця" в царині "арійських стандартів" - п. Ігоря Калінця. І ця його - абсолютно НЕКОМПЕТЕНТНА і в чомусь навіть ФАНТАСТИЧНА, а, до того ж, затято-антихристиянська і расистсько-ксенофобна (параноїдно-антисемітська) - тобто, по суті й змісту, напів(нео)нацистська "аргументація" мене жодним чином НЕ ПЕРЕКОНАЛА! Радше, зовсім навпаки. :) ---------- А от щодо того "очищення", то, будь ласка, "очищайтесь": хто кому заважає? Тільки ось глядіть: аби подібне "очищення", зрештою, не завело когось до погибельної ями...

 • velovs@ukr.net | 18 грудня 2019, 11:20
  Коментувати коментар

  О, нарешті, і предстоятель УГКЦ висловив свою думку (позицію). :) Правда, з деяким запізненням: бо цей законопроєкт вже - під впливом численних протестів - (начебто) відкликаний на ПОВТОРНИЙ розгляд у Комітеті ВР. Але це, безумовно краще, аніж зовсім ніколи!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 14:24

  Реально біблія є "гримучою сумішшю" добра і зла, де поряд із хорошими натхненними текстами, які євреї позичили в інших народів, є багато жахливих рядків їхнього закону!

 • enzian | 18 лютого 2020, 11:00

  Вперед, малоросику, підтримай поплічників Гундяя.

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 11:00

  А взагалі-то, як акцентує Боже Слово, "неправедний нехай ще чинить неправду; нечистий нехай ще оскверняється" (Одкр.22:11). -------- Тобто: нехай, зокрема, цей злобно-богохульний

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:59

  Р. S. А таки всі вони, дрібні й огидні душі, дуже вже, як видно, бентежаться і лякаються та жахаються Біблії та її змісту. Бо там, зокрема, - геть повністю і досконало - ВИКРИВАЄТЬСЯ і ВИСВІЧУЄТЬСЯ

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:43

  Разом з тим. В подібному "розкладі подій" ("порядку денному") сучасного світу нема, загалом, нічого випадкового й несподіваного! Святе Письмо все це вельми давно вже передбачило й

Популярні статті місяця