Рада Церков очікує реакції президента і парламенту на загрози проекту 0931

27 листопада 2019, 13:00 | Законодавство | 6 |   | Код для блогу |  | 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій переконує Главу держави та парламентарів доопрацювати законопроект № 0931, щоби фанатична боротьба з дискримінацією не призвела до утисків конституційних прав громадян на свободу совісті та вираження поглядів.

Про це повідомляє сайт ВРЦРО.

Звернення з обґрунтуванням позиції релігійної спільноти були спрямовані до Президента Володимира Зеленського та керівництва Верховної Ради за підписом Головуючого у ВРЦіРО єпископа Римо-Католицької Церкви Віталія Кривицького.

Раніше парламентський комітет відхилив поправки, спрямовані на захист свободи совісті та вираження поглядів, які вніс депутат Віктор М’ялик.

Тоді представники Комітету пояснили це тим, що норми закону з протидії дискримінації не повинні мати жодних виключень, навіть у випадках обмеження інших конституційних прав громадян. Однак позиція Комітету виявилася неправдивою, адже в редакції законопроекту, підготовленого до другого читання, залишилося 5 специфічних виключень із загальної заборони дискримінації.

За релігійними організаціями залишили право “встановлення особливих вимог щодо релігійних переконань, статі у сферах відправлення культу (діяльності, безпосередньо пов’язаної з богослужінням, релігійними обрядами і церемоніями), а також релігійною освітою або релігійним вихованням”.

ВРЦіРО зауважує, що наявне виключення у законопроекті № 0931 не поширюється на публічну сферу, як проповідь про гріх одностатевих відносин чи суспільна дискусія про проблематику гендерної ідентичності, та на сферу трудових відносин у релігійних організаціях, які встановлюють додатково моральні критерії навіть для світських працівників.

Крім цього, проблеми можуть виникнути у лікарів та інших медичних працівників, які відмовляються робити аборт чи операцію зі зміни статі з міркувань власної совісті, а також у підприємців, які відмовляються виконувати замовлення, які пропонують аморальні явища всупереч їхнім переконанням. Такі проблеми виникали і в Європі, де, як приклад, нещодавно Верховний суд Великобританії вирішив, що відмова пекарні Ashers Baking Company у Північній Ірландії виготовити торт із гаслом на підтримку одностатевих шлюбів була правомірною, оскільки не є проявом дискримінації, а питанням свободи совісті.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій наполягає, що законопроект № 0931 необхідно доповнити застереженням у частині третій статті 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» наступного змісту:

“Не є дискримінацією дія чи бездіяльність особи та/або групи осіб при реалізації своїх прав на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання”.

У зверненнях ВРЦіРО також наголошується, що загальноприйнятою практикою у релігійних організацій та заснованих ними юридичних особах (монастирів, навчальних закладів тощо) є визначення специфічних морально-етичних та інших критеріїв до священнослужителів, церковнослужителів, працівників. Необхідність врахування цих особливостей прямо передбачена положеннями частини третьої статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де закріплено обов’язок держави брати до відома і поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, в тому числі під час законотворчої роботи.

Відтак, Всеукраїнська Рада Церков закликає парламентарів доповнити законопроект № 0931 поправкою у сфері трудових відносин:

“Не вважаються дискримінацією у сфері праці переваги при наданні роботи, переведенні на іншу роботу та залишенні на роботі у разі вивільнення для засновників (учасників) і членів релігійних організацій та заснованих релігійними організаціями юридичних осіб, встановлені їхніми статутами або законами України”.

З метою належного доопрацювання законопроекту № 0931 релігійні діячі наполягають на тому, щоб Верховна Рада спрямувала його на повторне друге читання для врахування поправок, спрямованих на захист свободи совісті та свободи вираження поглядів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 11 грудня 2019, 09:17
  Коментувати коментар

  Ось вам кричущий випадок щодо священника в Росії: "Слідство звинувачує арештованого напередодні настоятеля Свято-Троїцької обителі милосердя в Оренбурзькій області Миколу Стремського за трьома статтями Кримінального кодексу РФ, серед яких зґвалтування неповнолітніх і невиконання обов’язків по вихованню дітей. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в четвер на сайті Ленінського районного суду, пише російське агентство ТАСС. “Органами слідства він (Стремський) звинувачується в скоєнні злочинів, передбачених пунктом „б“ четвертої частини статті 131 („Зґвалтування потерпілої, яка не досягла чотирнадцятирічного віку“), частиною три статті 135 („Розпусні дії щодо особи, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, вчинені щодо двох чи більше осіб“) і статтею 156 („Невиконання обов’язків по вихованню неповнолітнього“) КК РФ”, — сказано в повідомленні. Слідче управління Слідчого комітету РФ по Оренбурзькій області третій день утримується від коментарів на цю тему. Засідання суду, на якому обрано запобіжний захід для Стремського, його дочки та її чоловіка у вигляді взяття під варту до 12 листопада, пройшло в закритому режимі." Хто буде викривати і розслідувати подібні злочини в Україні? У нас звикли все ховати під сукно, замовчувати, бо якось не пасує панотця в тюрму відправляти!!! Нічого, рано чи пізно прорве і всі паразити у рясах та фелонах будуть сидіти!!!

  • velovs@ukr.net | 11 грудня 2019, 09:48
   Коментувати коментар

   Священнослужителі - ТАКІ ж самі люди, як і всі інші. Тобто, за своєю - ще "Адамовою природою" - недосконалі і грішні. І серед них також, на жаль, деколи трапляються окремі особи, які схильні і дійсно реалізують - ті чи інші - злочинні вчинки і дії... Ну і що з того?

 • velovs@ukr.net | 29 листопада 2019, 10:27
  Коментувати коментар

  А отут дещо з того, як наразі саме ХРИСТИЯНИ переслідуються практично по всьому світу: http://catholicnews.org.ua/245-milyoniv-hristiyan-shchodnya-peresliduyut-po-vsomu-svitu

 • velovs@ukr.net | 29 листопада 2019, 08:20
  Коментувати коментар

  І це суща правда. Тобто вічні й високі і вельми благодатні - морально-етичні норми і стандарти Божого Слова не мають нічого спільного зі світським життям цього нинішнього - вкрай розбещеного і розтлінного світу. Того світу, який, як наголошується в Святому Письмі, увесь "лежить у злі". А нині навіть не просто "лежить", а просто ПОТОПАЄ у тому злі, та всіляких гидотах і смердотах!!! А особливо у мерзотах ганебних сексзбочень, що їх наразі посилено й примусово пропагують, лобіюють і накидають нашому суспільству. ------------- Ну і тому різноконфесійна Христова Церква та, загалом, уся християнська спільнота в Україні, що має бути і дійсно є "сіллю землі" та "світлом для світу", тобто "стовпом та утвердженням істини і правди", а, крім того, невід'ємною складовою частиною сучасного вітчизняного громадянського суспільства, має повне і законне - демократичне право (і навіть - просто свій нагальний ОБОВ'ЯЗОК перед нацією!) оприлюднювати і доносити і, зокрема, до всіх органів державної влади свою позицію і точку зору з будь-яких актуальних проблем і питань! ---- А надто - що стосується дотримання і зміцнення в соціумі традиційної етики й моралі українського народу та здорового суспільного співжиття, включаючи традиційну українську родину тощо. ---- Ось так.

  • velovs@ukr.net | 29 листопада 2019, 09:16
   Коментувати коментар

   Скажу навіть більше. Наразі - і саме в цьому сенсі - українські християни ще діють недостатньо активно й масово, усвідомлено і напористо. А ще, на жаль - принаймні, значною мірою і своїм великим числом - продовжують спати і байдужіти!!! Геть не маємо права допустити перетворення сучасної України на новітні Содом і Гоморру!!! ------- І, мабуть, тут своєрідними "взірцями" для нашого соціуму мають бути й послужити нинішні ситуації, зокрема, в Польщі і Угорщині. ----- Принаймні, ті традиціоналістсько-консервативні політичні сили, які там наразі перебувають при владі, - попри шалений тиск з боку ЄС та внутрішніх секулярно-гомофільних лібералів - прагнуть і стараються, по мірі можливості, зберігати й дотримувати у власному соціумі основні підвалини ХРИСТИЯНСЬКОГО - духовного і морально-етичного коріння й витоків своїх народів та їх національних культур. ------------ Звичайно, тут про всі ті, загалом, непрості й нелегкі ситуації і проблемні моменти у взаємостосунках Польщі, а особливо Угорщини - з Україною ніяк не йдеться.

 • fedirtsiv | 29 листопада 2019, 02:53
  Коментувати коментар

  Чому рада церков тисне на президента та парламент? У нас церква відділена від держави, тому їхні церковні доктрини не мають нічого спільного зі світським життям громадян. Хай у храмах людей менше затуркують і пригнічують, бо віряни дуже злобні та неадекватні, обмежені й агресивні. Досить поширювати інквізицію та каменувати інакшедумаючих!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Halo | 30 травня 2020, 12:27

  Хороша агітація проти РПЦ в Україні

 • Halo | 30 травня 2020, 12:14

  Непервершений спіч для заснування чергової секти.

 • Halo | 30 травня 2020, 12:04

  Схоже, збочення н6е приносять належного прибутку, додався антисемітизм...

 • Halo | 30 травня 2020, 12:01

  Маячню Задорнова тре додати, бо звичайна неоязичницька ахінея не досить авторітетна.

 • fedirtsiv | 30 травня 2020, 11:46

  Чи духовенство готове бути сучасним за формою? Позбутися мамони та культу храму, позолоти в інтер*єрі та посуді, розцяцькованих одеж, які нагадують жіночі плаття? Хоче позбутися фарисейства,

Популярні статті місяця