Патріарх УГКЦ закликав Верховну Раду не віддати знакові християнські святині одній конфесії

16 вересня 2013, 16:00 | Законодавство | 6 |   | Код для блогу |  | 

shevchuk_s.jpgГлава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) звернувся до Голови Верховної Ради України Володимира Рибака та голів депутатських фракцій Партії регіонів, ВО «Батьківщина», партії «УДАР Віталія Кличка» та ВО «Свобода» не підтримувати законопроекти №№ 2993, 3194 та 3007, метою яких є передача знакових християнських святинь одній конфесії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Насамперед ідеться про комплекс споруд Києво-Печерської лаври у складі 113 об’єктів (XI–XIX ст.), Почаївську лавру у складі 6 об’єктів (XVIII–XX ст.), церкву Богородиці (Десятинну) у м. Києві.

«Ці сакральні споруди, разом із київським собором Святої Софії, є духовними символами єдності та святинями особливого рангу для всього українського народу», – наголошує Предстоятель УГКЦ у своєму листі до народних обранців.

Патріарх Святослав наголосив, що Українська Держава повинна зберігати ці святині у своїй власності й не передавати жодній конфесії доти, допоки в Україні не буде відновлено церковної єдності часів Володимирового хрещення.

«Тільки тоді, коли всі конфесійно православні й католицькі вірні повернуться до первісної єдності початків християнства в Україні, вказані сакральні об’єкти належить передати Патріархові Української Церкви. Це буде істинним відновленням історичної справедливості щодо Церкви», – сказав Глава Церкви.

Він попереджає, що спроби передачі цих святинь у власність будь-якої з християнських конфесій «викличуть велике збурення в релігійному середовищі та в усьому українському суспільстві».

«Просимо Вас і всіх депутатів Верховної Ради України не підтримувати законопроекти №№ 2993, 3194, 3007 та інші проекти законів подібного змісту, які в завуальованій формі надають привілеї одній із конфесій та порушують релігійний мир і міжконфесійне взаєморозуміння», – наголосив першоєрарх.

Глава УГКЦ висловив сподівання на «мудре рішення та голосування на благо всього народу України, збереження в нашій Державі релігійного миру та суспільної злагоди й забезпечення дальшого позитивного розвитку державно-конфесійних відносин».

Система Orphus
Рейтинг
2
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Cтефан80 | 18 вересня 2013, 17:08
  Коментувати коментар

  Прикро вражений такою заявою Блаженнішого... Не буду іронізувати на тему сусіда та корови, але явно простежується зневага до УПЦ МП (нібито, братів???), яка, по-суті, нічим не відрізняєтсья від старої позиції МП, яка відмовляла УГКЦ в праві на володіння своїми храмами. Якщо я не помиляюсь, цей підхід вже в минулому. Тому "око за око" у той час, коли такі позиції вже двадцять років як не актуальні - виглядає дивнувато... А про те, що треба чекати об'єднання всіх "гілок Київської Церкви", а вже потім віддавати святині, - то це або відвертий "стьоб", або ж якесь есхатолічне бачення православно-католицької єдності у (будемо відверті!) дуже далекій перспективі. Нібито зараз у Печерській Лаврі та Почаєві не існує діючих монастирів із сотнями монахів та мільйонами вірних... Хто нам дав право заперечувати їх право володіти тими монастирями, де вони і так моляться? А тепер по-суті: 1. Згадані святині були відібрані радянською владою від тодішньої РПЦ, правонаступником якої в Україні є теперешня УПЦ (МП). Практично всі київські митрополити РПЦ (після революції і до війни) мученицькі скінчили свій життєвий шлях, захищяючи від радянської влади ці світині... 2. Особливо дивною виглядає позиція по десятинній церкві. Панове, ви бачили це десятиліттями захаращене місце, заросле буряном та оточене зеленим парканом навпроти історичного музею? Невже такий стан речей когось влаштує більше, ніж проект депутата, який пропонує зробити музеєфікацію залишків десятинки та надбудувати православний храм? Тільки тому, що це буде храм УПЦ (МП)? Але хіба не у РПЦ його відбирала та руйнувала у 1934 році радянська влада? 3. І, нарешті, до питання "обєднання всіх і вся". Давайте не будемо дурити себе і людей, що, нібито, на локальному церковному рівні в Україні можливе якесь обєднання без відповідних домовленостей загального правослано-католицького діалогу? Але ж щось не чути було, щоб Папа Римській відмовився від догматичної доктрини папської влади або титулу намісника Сина Божого на землі чи, натомість, наміри православних церков визнати цю доктрину і, як наслідок, вселенську папську юрисдикцію? Тож про яке "київське" обєднання ми говоримо? Тут, дай Боже, нам би досягти елементарної взаємоповаги та співпраці на місцевому рівні.

 • pater-peter | 17 вересня 2013, 14:39
  Коментувати коментар

  я вважав його мудрішим.......

  • deserving | 18 вересня 2013, 13:44
   Коментувати коментар

   У світлі скандалів з ієрхами МП та антиукраїнської спрямованости суспільного вектору цієї структури, то на мій погляд вони найменше мають морального права претендувати на ці святині. Як УПЦ може претендувати на такого рівня святині, якщо вони не тільки фактично не послуговуються нашою мовою і традиціями, а трактують їх, як богопротивні. Щоправда не всі там є такими мракобісами, але загальний вектор там ігнорувати все українське і змирятися, там , де це не миниче, а саме - західна Україна. Хоча я проти переділу майна, оскільки це питання найпередостанніше, бо існують вагоміші питання і проблеми, які мають вирішувати ієрархи.

 • Ерік | 17 вересня 2013, 09:57
  Коментувати коментар

  святині

 • Ерік | 17 вересня 2013, 09:56
  Коментувати коментар

  Нехай мене вибачають греко-католики, але ця заява - нахабство! Мова йде про православні святині, і якщо хто і міг би щось говорити в такому ключі, то не греко-католики. УПЦ КП, УАПЦ якби таке сказали, ще можна якось зрозуміти, але уніати - це нахабство! Все на Західній Україні позабирали, для УПЦ МП навіть приміщення військової частини під храм віддати не хочуть, і заявляють про свої зазіхання вже на православні

  • deserving | 18 вересня 2013, 00:27
   Коментувати коментар

   А якби УГКЦ йменувалася Українською вселенською православною церквою, то ваше ставлення змінилося? Чи може УПЦ по факту і по суті є українською церквою, що функціонує винятково по християнським православним канонам? На привеликий жаль майнові питання і претензії потрібно відкласти на майбутнєі, залишити все так як є зараз, до найкращих часів. Нам потрібно будувати мости один до одного через Віру і терпіння, а не через з"ясування майнових претензій. Скажу щиро, що мене обурює, той факт, що в УПЦ досі цураються своєї мови і своїх традицій і запопадливо виконують все те, як накажуть московські господарі. Потрапляєш до храму в УПЦ і думаєш ніби ти перенісся десь у Рязань. Абсурд!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця