Парламентарі пропонують надати податкову підтримку окремим Церквам

30 грудня 2010, 14:20 | Законодавство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Парламент.jpgДо Верховної Ради України подано вже другий законопроект (№ 7441-1), який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України з метою надання податкових пільг окремим конфесіям. Автори законопроекту — члени парламентського Комітету з питань культури та духовності Володимир Яворівський, Ярослав Кендзьор та Михайло Косів запропонували розширити коло суб’єктів, які можуть отримати податкові пільги під час будівництва культових споруд.

Як зазначили автори, пропоновані ними до Податкового кодексу зміни спрямовані на податкову підтримку зведення Кафедрального собору в м. Києві УПЦ (МП), Кафедрального собору у м. Львові УПЦ КП, Патріаршого собору Воскресіння Христового у м. КиєвіУГКЦ, Церкви святої Покрови у м. Тернополі УАПЦ. Про це інформує ІРС.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про податкову підтримку будівництва також і інших культових споруд, важливих для релігійних громад, зареєстрованих в установленому законодавством порядку на території України. Проте у самому тексті про них немає жодної згадки.

Попередньо внесений до Верховної Ради законопроект № 7441 був ініціативою депутатів зі фракції Партії регіонів. Вони запропонували надати широке податкове сприяння Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) у будівництві у м. Києві Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового.

На період до здачі цього собору у експлуатацію автори законопроекту пропонують звільнити від податку на доходи фізичних осіб суми коштів або вартість майна, які спрямовуються як пожертви або благодійні внески на будівництво зазначеного собору.

Пропоновані у законопроекті № 7441 зміни до Податкового кодексу також передбачають звільнення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) постачання товарів, послуг та будівельно-монтажних робіт, включно з операціями імпорту на територію України та безоплатного постачання у якості благодійної допомоги товарів (послуг), обладнання і матеріалів, устаткування, комплектуючих для будівництва Кафедрального собору УПЦ.

Крім цього, парламентарі з провладної більшості запропонували навіть звільнити від оподаткування увесь прибуток підприємств та організацій, якщо не менш як 50% від нього спрямовується на будівництво згаданого собору.

Як коментує ІРС, згідно з даними Держкомнацрелігій, конфесійне багатоманіття України обумовлюється наявністю 55 віросповідних напрямків. «З огляду на це, ні один із зазначених законопроектів не забезпечує принцип рівності усіх конфесій, закріплений Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”», — йдеться у коментарі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 20:24

   В цьому інтерв'ю у шановної Вікторії Нестеренко спостерігаються деякі проблеми з елементарною логікою. ---- Так, з одного боку, вона стверджує, що, мовляв, "протягом останніх 1400 років

  • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 18:10

   "У нашому [американському] суспільстві не все гаразд. Ми ніколи ще не мали стільки і стільки не споживали, однак як легко ми спускаємося від багатства та привілеїв до ницості та навіть

  • Paraeklezyarh | 16 жовтня 2019, 10:57

   Ймовірніше оберуть п.п. 5-6. РПЦ зараз необхідно зберегти лице перед своїми прихильниками. Та й підготовка до такого реверансу йшла не одне десятиліття. В церковних лавках Московського патріархату

  • bopa | 15 жовтня 2019, 23:00

   Православна церква в Україні переживє тепер ювілейни період відновлення своєї автокефалії. Період повернення Митрополита Мстислава (Скипника) в Україну, його служіння і інтронізацію у Святій Софії на

  • bopa | 15 жовтня 2019, 22:45

   Тим більше, що відновлено стан Православної церкви в Україні, який вона мала у ХУІІ ст. Митрополію з перспективою на патріархію, що дає можливість користати здобуткам, досвідом інших братніх

  Популярні статті місяця