Засуджені за вибух у запорізькому храмі звинуватили міліцію у тиску

30 серпня 2013, 12:31 | Юриспруденція | 0 |   | Код для блогу |  | 

У Запоріжжі 28 серпня почався розгляд апеляції у справі про вибух у Свято-Покровському храмі влітку 2010 року. Засуджені домагаються перегляду вироку, згідно з яким двоє з них отримали по 15 років в'язниці, а ще один - 14 років колонії. Допитаний вчора Антон Харитонов , якого слідство вважає організатором теракту, заявив, що всі свідчення він давав під диктовку співробітників міліції.

Про це повідомляє «Комерсантъ-Украина».

Нагадаємо, вибух стався 28 липня в День Хрещення Русі. У результаті загинула 80-річна черниця, а ще десять осіб отримали численні поранення. За версією слідства, теракт організував засуджений через образу на настоятеля храму, який неодноразово усував від роботи Антона Харитонова, звинувачував у крадіжці і порушенні церковних правил. Антон Харитонов виступив організатором злочину , його зведений брат Сергій Дьомін сконструював вибуховий пристрій, а Євген Федорченко, який працював у храмі паламарем, встановив його під лавкою перед вечірньою службою. 2 квітня цього року Жовтневий районний суд Запоріжжя засудив Антона Харитонова та Євгена Федорченка до 15 років позбавлення волі, а Сергія Дьоміна - до 14 років колонії.

Після уточнення списку присутніх головуючий на суді Юрій Бойків почав розгляд апеляції Антона Харитонова. Свою незгоду з вироком висловили всі засуджені, і суд вирішив розглядати кожну скаргу окремо.

У ході допиту Антон Харитонов звинуватив співробітників ГУ МВС України у Запорізькій області в жорсткому психологічному тиску. За його словами, велика частина його свідчень була написана під диктовку співробітників правоохоронних органів. Крім того, він звернув увагу на те, що в матеріалах справи є сім явок з повинною: "Зрозумійте , - переконував він колегію суддів. - Ну не міг же я так просто змінювати свої свідчення. Один раз мені сказали - пиши, я написав. Потім якась нестиковка відбувається - я знову переписую. І так постійно було". Представник звинувачення Андрій Кметь при цих словах невдоволено морщився і щось позначав в блокноті. Після свідчень Антона Харитонова колегія вислухала аргументи його адвоката Юрія Шулякова. Він вкотре заявив про повну невинність свого підзахисного, після чого пан Бойків закрив засідання і призначив наступне на 1 жовтня.

"У мене претензій до суду немає. Так, могло скластися враження, що питання задаються упереджено, але я вас запевняю - колегія дійсно хоче розібратися в даній справі, - сказав пан Шуляков після засідання. - Винести виправдувальний вирок апеляційний суд не може - це компетенція районного суду, а от скасувати рішення нижчої інстанції - цілком. На цьому ми всі і наполягаємо. Хлопці не скоювали цього злочину!".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • o.Б.Панчак | 19 лютого 2019, 18:32

   Ради точності: архиєпископ Мокшицький сказав (5:52): "Ми не є тут польською католицькою місією". Польському глядачеві все зрозуміло: ідеться про польськомовні душпастирства в країнах

  • orthodox | 19 лютого 2019, 18:06

   Вот мне просто интересно, почему вы так умеете искажать материал? Вы 1+1 переплюнули! Где ваш профессионализм? Как можно отталкиваться на "материал" только лишь одного источника? И

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:36

   Р. S. А взагалі-то - в основному і в цілому - це інтерв'ю, гадаю, досить цікаве, актуальне і по-своєму аргументоване. :)

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:34

   ------- Й, до речі, до тих "ворогів" зараховувалися не тільки поляки-християни, а й, власне, українці-християни (унійні), а також євреї-юдеї. І та - вельми жорстоко-кривава війна

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:32

   "Ще за часів Київської Русі поруч із прихильниками візантійсько-слов’янської традиції проживали й християни латинського обряду, вірмени, юдеї й мусульмани. Вони мали свої общини і користувалися

  Популярні статті місяця