Звільнено очільника Нацполіції на Вінниччині – активного прихильника УПЦ МП

29 травня 2020, 14:02 | Державно-конфесійні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

Начальник Головного управління Нацполіції на Вінниччині Юрій Педос відсторонений від виконання обов’язків, повідомляє пресслужба правоохоронного відомства 29 травня.

завантаження_(6).jpg

Крім того, керівництво Нацполіції увільнило з посад начальника кримінальної поліції та керівника оперативної служби Вінницької області.

«Керівництво Національної поліції України прийняло рішення про відсторонення від виконання обов’язків начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрія Педоса. Його заступника – начальника кримінальної поліції та керівника оперативної служби звільнено із займаних посад», – йдеться в повідомленні Нацполіції.

Таке рішення пресслужба НПУ пояснює «грубими недоліками та прорахунками, допущеними у службовій діяльності та в організації роботи оперативних підрозділів».

Юрій Педос очолював Головне управління Нацполіції у Вінницькій області з 2017 року. Весь цей час він був активним прихильником УПЦ МП і діяв на користь цієї конфесії.

Саме під його керівництвом на начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького відкрили провадження за “численими заявами представників УПЦ” Простими словами, поліція тоді звинуватила Салецького в тому, що він зареєстрував перехід громад в Луці-Мелешківській та на Ямпільщині з УПЦ МП до Православної Церкви України. Як заявив тоді Ю. Педос,  чиновник не мав права цього робити, а тому має бути відсторонений від посади та засуджений.

Адвокатка Чубенко відкритто заявила, що: “Поліція діє в інтересах Московського Патріархату з релігійних переконань”.

З її слів, через позицію поліції Вінницького району, яка бездіє у випадках захоплення храмів “тітушками” РПЦ, мешканці багатьох сіл Вінниччини перебувають на межі, за якою може розпочатися фізичне протистояння селян із силовим блоком РПЦ. Зокрема ідеться про т.зв. “Братство Ярослава Мудрого”, представники якого часто були помічені під час протистоянь навколо храмів: вони виступали на боці Російської пПавославної Церкви.

Що ж стосується мотивації поліції в контексті кримінального провадження проти Салецького, Сніжана Чубенко пояснила: «Мотивація єдина: на території Головного управління Національної поліції у Вінницькі області знаходиться капличка. Запитання: для кого ця капличка? Ну звичайно, для працівників поліції. А хто ж в ній служить, в нашій українські поліції, на нашій українській землі, хто служить в тій капличці? Московський піп. А чому ж тоді поліція на рівному місці порушили необгрунтовану кримінальну справу проти Салецького? А тому що вони захищали і захищають інтереси московського патріархату. І це питання не рядових працівників поліції – це питання до керівництва. Це їхня така позиція».

Додамо, що  відсторонення Салецького на догоду МП фактично призупинило процес розгляду справ у 35 судах, де за його участі релігійні громади вирішують спори про зміну конфесійної підлеглості. Водночас 32 суди різних інстанцій уже визнали правомірними дії управління під час реєстрації громад ПЦУ, які змінили конфесійну приналежність iз РПЦ на ПЦУ.

Мало того, як РІСУ інформувала, за час керівництва Юрія Педоса, протоєрей УПЦ Московського Патріархату Гудзенко роками отримував зарплатню як працівник поліції Вінниччини.

Протоєрей був оформлений до двох підрозділів Главку поліції Вінниччини: на півставки як фахівець з логістики і ще на півставки як інструктор (!) тренінгового центру поліції! Після того, як перевіряючі з Києва виявили ці факти фінансування протоєрея Гудзенка з держбюджету, генерал Педос уже на початку листопада призначив його  простим техпрацівником Главку.

Система Orphus
Рейтинг
0
2
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Рокитне | 30 травня 2020, 06:45
  Коментувати коментар

  Думаю кожна конфесія в Україні має своїх прихильників з поліції, прокуратури, суддівства і отримували підтримку незважаючи на закон.На цей раз спіймано від МП.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця