УГКЦ «підставить плече» державі у боротьбі з пандемією

27 березня 2020, 09:40 | Державно-конфесійні стосунки | 3 |   | Код для блогу |  | 

26 березня 2020 року у приміщені Будинку Уряду України відбулася зустріч Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

z_premierom1.jpg

Під час зустрічі Прем’єр-міністр України подякував Главі УГКЦ за глибоке розуміння ситуації та конкретні важливі рішення на підтримку урядових ініціатив, спрямованих на мінімізацію шкоди, яку здатна завдати нашій державі ця пандемія.

Блаженніший Святослав поінформував Главу Уряду про заходи, які вже здійснено в контексті його заяви про готовність послужити нашому народові.

Зокрема, поінформував про створення координаційного центру для узгодження дій митрополій, єпархій та екзархатів Церкви та перегляд тих можливостей, які Церква вже може відкрити для потреб медичної служби, щоб рятувати людей, а саме: реколекційні та реабілітаційні центри, душпастирські осередки, навчально-виховні інституції та інше майно.

Було підкреслено, що Церква вже служить суспільству силами медичних капеланів та волонтерів і готова це служіння належним чином розвивати та координувати відповідно до нових обставин. Для налагодження цього служіння, зокрема у зв’язку із специфікою емідемічної ситуації, для церковних спільнот є дуже важливою співпраця з органами державної влади та санітарно-епідеміологічними службами для правильного розуміння потреб і засобів відповіді на них.

Предстоятель УГКЦ подякував державній владі за довіру до релігійного середовища, яка проявилася у відсутності заборони відкривати храми для молитви. Архиєрей при цьому зазначив, що ми добре розуміємо необхідність дотримання всіх санітарних приписів. Зокрема, він поінформував Прем’єр-міністра, що вже видав поради, як у час пандемії Covid-19 служити страсні й пасхальні богослужіння.

У відповідь на цю інформацію Глава Уряду подякував за такі конкретні кроки греко-католицької релігійної спільноти, зокрема за розумне вирішення проблематики святкування пасхальних свят в умовах пандемії, що було викликом й для державної влади. Він також наголосив на потребі постійної комунікації представників державної влади та духовенства задля узгодження спільних кроків та кращого розуміння поточних завдань і взаємодії.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав наголосив, що для релігійної спільноти, особливо в цей складний час, важливо мати постійну комунікацію та партнерські відносини з державними інституціями. Бо тільки спільними зусиллями і державної влади, і громадянського суспільства, частиною якого є й релігійна спільнота, можна протистояти цьому важкому виклику сьогодення, гідно винісши його тягар. Для цього Українська Греко-Католицька Церква готова «підставити своє плече».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • enzian | 27 березня 2020, 09:34
  Коментувати коментар

  Розумна влада, усвідомлюючи авторитет церков серед населення, вже давно б сама звернулася до церков по допомогу, і вони б їй радо допомогли. А наші зелені бовдури здатні лише однаково дистанціюватись від усіх конфесій.

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15
   Коментувати коментар

   Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от минуле держкерівництво - виходячи суто зі своїх передвиборчих політичних інтересів і амбіцій - зокрема, носилося з гучними "томосними" піар-гастролями цілою Україною... ------- Так що - на тлі всього цього - позиція нинішніх можновладців щодо однакового "дистанціювання" від усіх конфесій не виглядає такою вже - вельми нелогічною і нерозумною. ------- Тут справа дещо в іншому. Дійсно: очільники і функціонери чинної "зеленої" влади мали б САМІ виступити з ініціативою і звернутися - принаймні, до основних конфесій - з пропозицією про належну допомогу і сприяння. В т. ч. закликати їх в цей - нинішній час епідемії і карантину - проводити відповідні регулярні - спільні МОЛИТОВНІ акції! Мало того: вони САМІ мусили б приєднуватися і брати в них постійну участь! Одначе оці - секулярно-ліберальні їх світоглядна постава і сутність ніяк "не дозволяють" їм думати і вчиняти у подібний спосіб. На жаль.

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 09:17
  Коментувати коментар

  І тут, напевно, глава УГКЦ (чомусь?) "забув" - причому, прямо, чітко й відверто - також засвідчити (нагадати й наголосити) очільнику нового українського уряду про велику й дієву - благодатну силу і спроможність постійної і ревної МОЛИТВИ різноконфесійних християн! А особливо - колективно-спільнотної. ---- Тієї молитви, що здатна спрямовувати й рухати всемогутню й благословенну Господню руку, в т. ч. і щодо справи зупинення і успішного подолання наслідків цієї епідемії.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця