Головний рабин України заявив, що директор НАБУ Ситник конфіденційно зустрічався з ним через прослуховування в синагозі

14 лютого 2020, 09:38 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник конфіденційно зустрічався з головним рабином України і Києва Моше Реувеном Азманом у зв'язку з прослуховуванням прихожан синагоги в жовтні 2018 року, написав рабин на своїй сторінці в Фейсбуці, повідомляє Interfax-Україна.

Асман.jpg

"Артем Ситник учора прямо заявив, що інформація щодо прослуховування прихожан в синагозі - це фейк. На жаль, вчора він публічно сказав неправду, - я маю документи, що підтверджують зворотне. Більше того, Артем Сергійович зустрічався зі мною конфіденційно, і я надав йому необхідні докази переслідування моїх парафіян, тому стверджувати, що він, можливо не в курсі - безглуздо. З цього приводу ми маємо в своєму розпорядженні інші документи і докази від міжнародних партнерів, глибоко стурбованих ситуацією, що склалася", - йдеться в повідомленні.

Головний рабин України підкреслив, що також проінформований про дії НАБУ, що мають на меті переслідування прихожан синагоги. "Я особисто спілкувався зі свідками, які розповідали про тиск на них і погрози з боку детективів НАБУ з метою дати брехливі свідчення і зганьбити невинних людей", - заявив він.

Крім того, за його словами, він має намір проінформувати про ситуацію, що склалася міжнародну громадськість, а також звертатиметься до керівництва країни з проханням вжити заходів.

Нагадаємо, 30 жовтня єврейська громада Києва звинуватила НАБУ в незаконному стеженні, здійснюваному в жовтні за центральною синагогою і вірянами.

У заяві головного рабина України і Києва Моше Реувена Азмана зазначено, що в жовтні служба безпеки громади виявила осіб, які "професійно здійснювали приховане спостереження" за центральною синагогою на вул.Шота Руставелі і вірянами. За даними джерел Єврейської громади, ідентифіковані деякі люди, які здійснювали стеження, як причетні до НАБУ.

У свою чергу в НАБУ заявили, що така інформація не відповідає дійсності:

15 листопада в НАБУ заявили, що вони не ведуть спостереження за центральною синагогою Києва, а на відеозапису з синагоги, раніше поширеному в інтернеті, зафіксовані співробітники іншого українського правоохоронного органу.

У Бюро зазначили, що вивчили відеозапис, оприлюднений в інтернеті, і встановили, хто саме зафіксований на ньому. "Особи, названі ЗМІ "агентами НАБУ", виявилися співробітниками іншого українського правоохоронного органу. Для збереження довіри до правоохоронної системи України Бюро не називатиме, якому саме органу належать ці особи", - наголошується в повідомленні.

16 листопада головний рабин України і Києва Моше Реувен Азман заявив, що має докази причетності двох співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) до зовнішнього спостереження за центральною синагогою в Києві.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • enzian | 20 лютого 2020, 11:35

   Міні-Гундяй.

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 20:17

   Той факт, що, зокрема, така ісламістська організація, як "Хізб-ут-Тахрір", в Україні, мовляв, не заборонена, ще не означає, що вона (начебто) не є екстремістською... -------- Скажімо, нині

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 19:59

   В дополнение к этой - безусловно, весьма умной и аргументированной - статье хочуть заметить, в частности, вот что. ---- В основу построения и служения ПЦУ, как видится, должен быть положен - не

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 19:19

   Ну що ж: цей колишній "пастор" далеко-далеко не єдиний "критик" Біблії і християнства. ------ І, напевно, найбільш "освіченими", "послідовними" і

  • fedirtsiv | 19 лютого 2020, 17:37

   Треба нарешті духовенству та вірянам незаангажовано дослідити та проаналізувати біблію, у що і в кого вони вірять, бо така наївність приведе їх прямісінько у лапи диявола. Ось пастор зі стажем

  Популярні статті місяця