• Головна
  • Новини
  • 155-річчя Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького відзначатиметься на державному рівні...

155-річчя Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького відзначатиметься на державному рівні

21.01.2020, 18:41
155-річчя Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького відзначатиметься на державному рівні - фото 1
З ініціативи народного депутата Павла Бакунця, випускника Українського католицького університету, до переліку ювілейних дат, які у 2020 році повинні відзначатися, потрапило й вшанування 155-річчя з дня народження Митрополита УГКЦ.

29 липня 2020 року Україна на загальнодержавному рівні відзначатиме 155 років з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

завантаження_(1).jpg

Проєкт постанови Верховної Ради України «Про відзначення ювілеїв у 2020 році» було прийнято на засіданні парламенту 14 січня.

З ініціативи народного депутата Павла Бакунця, (122 округ - Яворівщина та Жовківщина), випускника Українського католицького університету, до переліку ювілейних дат, які у 2020 році повинні відзначатися на державному рівні, потрапило й вшанування 155-річчя з дня народження Митрополита УГКЦ, який очолював Церкву 1901-1944 рр.

Павло-Бакунецьw.gif«Вважаю Андрея Шептицького справжнім наставником громади та відданим громадським діячем. Він є прикладом лідера та людиною з великої букви, моїм духовним наставником. Для мене  було справою честі зініціювати та підтримати відзначення цієї пам’ятної дати. Зі зверненням про відзначення ювілею Митрополита до мене також зверталася Яворівська районна рада та небайдужі громадяни. Гордий з того, що 155 років з дня народження Митрополита Андрея будуть відзначатися на державному рівні» - зазначив Павло Бакунець.

Нагадаємо, Митрополит Андрей Шептицький (Глава УГКЦ 1901-1944) народився 29 липня 1865 року в с. Прилбичі, що на Яворівщині. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку Церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Зазнавав утисків більшовиків. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.