Уряд повинен мотивувати Церкви виконувати закон про перейменування, - Юраш

4 грудня 2019, 10:04 | Державно-конфесійні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

Ігнорування Московським Патріархатом закону про перейменування аж ніяк не звільняє від відповідальності за його невиконання.

Про це заявив в інтерв’ю «Главкому» Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій і національностей, що має бути реорганізований у Державну службу з питань етнополітики і свободи совісті.

За словами Юраша, міністр культури Володимир Бородянський уже двічі в різних формах говорив, що «є законодавство, якого всі повинні дотримуватись».

«Згідно з законом, 26 жовтня закінчився термін, коли релігійні організації, зазначені в експертному висновку Мінкультури, були зобов’язані змінити назву. Таким чином, якщо ці громади чи інституції не змінили назву, вони її втрачають, і в даній ситуації ми повинні мотивувати релігійні організації до того, щоб вони виконували цю норму закону», - зазначив чиновник.

Юраш також пояснив, що закон про перейменування Московського Патріархату не заблокований Окружним судом, як про те люблять повторювати адепти УПЦ МП.

«Тут є момент нерозуміння... Є подання з боку 49 депутатів до Конституційного суду з вимогою визнати цей закон неконституційним. Суд ще не виніс рішення. Закон може втратити свою силу лише після відповідного рішення. Але для забезпечення позову юристами тієї ж сторони, що звернулася до Конституційного суду, навесні було подано звернення про заборону вчиняти реєстраційні дії», - говорить посадовець.

Але при цьому Юраш уточнює, що для заборони державній владі змінювати назву Московського Патріархату його юристи долучили до позову як третіх сторін 265 релігійних організацій.

«Щодо них (а це – монастирі, єпархіальні управління, церковні місії) дійсно не можна вчиняти жодних дій, бо вони долучені як третя сторона. І стосовно них суд до рішення по суті заборонив здійснювати будь-які дії. Хоча й це має негативну сторону для самих цих релігійних організацій, бо якщо вони захочуть, наприклад, змінити свого керівника, щось зробити зі своєю власністю, то не зможуть. Але стосовно 12 тисяч громад, які належать до Московського патріархату, закон чинний і він діє. Отже, суд не заблокував закон. Закон призупинено лише стосовно згаданих 265 організацій до часу прийняття рішення по суті питання», - наголосив Юраш.

Також посадовець нагадав принципову важливу обставину: закон передбачає певну етапність його імплементації. «Громади мали дев’ять місяців на приведення своїх статутних документів до відповідності. Всі інші організації – три місяці. Оскільки закон вступив у силу 26 січня, то до 26 квітня всі релігійні організації, крім громад, мали змінити свої назви. Самі ж громади – до 26 жовтня», - зауважив Юраш.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • dutchak1 | 5 грудня 2019, 10:58
  Коментувати коментар

  Все вірно, але коли держчиновник і український суд беруться заставляти 12 тисяч релігійних громад виконувати закон і церковні канони то, очевидно по здоровому глузду, це виконання і по закону і по канонам має протікати в певному порядку. Спочатку вносить зміни в назву релігійний центр, зареєстрований як "Київська Митрополія Української Православної Церкви", а вже потім тих 12 тисяч бідаків. Якщо почнемо з громади, то виявиться що громада, яка змінила назву, буде входити в неіснуючий центр. Окремо треба пробувати зрозуміти, що робити релігійному центру, який якось представляє міфічну особу УПЦ. Тут здоровий глузд не вирулить. Знову ж таки світським правом таке представництво не описується. В принципі не описується і канонічним правом. Але здоровий глузд шепоче – очевидно на початках та міфічна особа повинна щось міняти в своїх паперах, збирати згідно Статуту про управління якісь свої органи управління, а вже тільки потім Київська Митрополія. Зрозуміло що в ці дебрі, як і в дебрі на тему «як заставити» ці такі різні особи виконувати цей, признаємось чесно придуркуватий закон, Юраш не лізе.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 січня 2020, 19:26

  До речі, з неменшим успіхом митрополита Андрея можна було би звинуватити, мовляв, у "співпраці" і "колаборації" і з... більшовицько-сталінськими окупантами Галичини. Як з

 • enzian | 19 січня 2020, 14:57

  Яка церква, такі й попи.

 • velovs@ukr.net | 18 січня 2020, 19:29

  Але, з іншого боку, подібна критична громадянська "пильність" - все-таки - по-своєму потрібна. Тим паче, що вона допомагає декого в чинній владі, як мовиться, "тримати в тонусі"

 • velovs@ukr.net | 18 січня 2020, 18:58

  Так виглядає, що до числа "порохоботів" та їхніх запекло-істеричних пошуків "зради" тощо ось долучається і шановна п. Тетяна Деркач... :(

 • Nic21 | 18 січня 2020, 16:19

  Забув піп, Заповідь Божу "Не кради!", а злодіїв до Раю не пускають! А ще матюкався, як урка.

Популярні статті місяця