Глава УГКЦ провів робочу зустріч з розробниками гуманітарної політики України

22 жовтня 2019, 11:30 | Державно-конфесійні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

Глава УГКЦ Патріарх Святослав 18 жовтня мав зустріч-дискусію з членами Офісу з розробки гуманітарної політики за участю Володимира Бородянського, міністра культури, молоді та спорту України. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

img_20191018_174008.jpg

Глава УГКЦ розповів про засади, якими керуються у своїй діяльності представники релігійної частини громадянського суспільства, об’єднані у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій в цілості, й УГКЦ зокрема, у своїх відносинах з державою. Ці засади такі: повага та піклування про свободу віросповідання і суспільну мораль; гідність людської особи; солідарність і субсидіарність. «Державу і Церкви та інші релігійні спільноти об'єднує те, що ми всі є людьми і, – як спільноти, – діємо для людей, для нашого спільного блага», – підсумував своє вступне слово Блаженніший Святослав.

Значну частину дискусії було присвячено питанням свободи – особистісної і спільнотної – та свободолюбності, як особливої риси ідентичності українця, як особи і українців як політичної нації. Учасниками дискусії було погоджено, що поняття свободи включає поняття відповідальності. Це стосується насамперед відповідальності перед Богом, минулими поколіннями (бо нашу ідентичність творить наша пам'ять і свідомість свого коріння) та прийдешніми поколіннями (бо культивування нового – це дбання про нашу майбутність, а «культивування» і «культура» – однокореневі слова). Почуття такої відповідальності спонукає нас усіх, і представників релігійного середовища, і державних службовців та діячів, і представників громадянського суспільства до визначної активності, яка не може бути хаотичним рухом, а цілеспрямованою до збільшення спільного блага діяльністю на засадах вірної шкали вартостей.

654141010673664_n.jpg

Учасники дискусії всебічно обговорили питання, пов’язані з формуванням, опірністю та розвитком державного організму. Було відзначено, що Держава завжди базується на понятті спільного блага, заради якого народ й об'єднується в державний організм. При цьому слід пам’ятати, що діалог – це головний інструмент для творення спільноти. Всяка інституційність є похідною, а основною є спільнота. Також не можна забувати, що сім'я – це інституція, створена самим Богом перед усіма іншими інституціями, а людина є вищою цінністю, аніж держава.

Також Блаженніший Святослав зауважив, що для України на теперішньому етапі її розвитку релігійний мир є найбільшим проявом спільного блага. Він також відповів на численні запитання від представників Офісу та поділився своїми міркуваннями щодо змісту нашої національної ідеї, суть якої полягає в екзистенційності нашої самобутності.

На завершення зустрічі Глава УГКЦ подякував її організаторам та учасникам за відкритість до діалогу задля пошуку істини та побажав успішної праці задля примноження спільного блага українського народу.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 12:55
  Коментувати коментар

  Цікаво: а чи заторкнув (поміж різного іншого) глава УГКЦ - під час цієї зустрічі - зокрема та особливо, питання великої НЕБЕЗПЕКИ і НЕПРИПУСТИМОСТІ законодавчого і практичного впровадження, пропаганди й утвердження в Україні постулатів і "стандартів" ґендерно-содомської ідеології?! ---- Того, за суттю і змістом, антинауково-збоченного світогляду, що конче суперечить нормам суспільної моралі та традиційним сімейним цінностям і вкрай розбещує і розтліває людське суспільство (в цілому) і кожну особистість (зокрема), а щонайперше і надто - молодь і підростаюче покоління...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 14 листопада 2019, 12:55

  "Число тих, хто вважає себе віруючими". Цікаво, віруючими в що ? Які критерії для терміну "віруючий" ? Не зрозуміла й різниця між термінами : "атеїст" і "невіруюча

 • lerer10225@com.ua | 14 листопада 2019, 11:23

  Підтримую! Це ще один крок по відходу від московської традиції впертолобої не переходити на правильний календар, що прийняв весь світ, під приводом дуже " правильної " віри...

 • enzian | 14 листопада 2019, 09:58

  Якщо цей чиновник справді не розуміє руйнівної ролі РПЦвУ і її небезпеки для України, йому не місце в службі безпеки.

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

  Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 16:55

  А отут дещо цікаве щодо щеплення дітей: ---------- https://www.youtube.com/watch?v=7Y6uiR33J00