Всеукраїнська Рада Церков і Громадська рада доброчесності закликають оновити судову систему в Україні

30 вересня 2019, 16:06 | Державно-конфесійні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій разом з Громадською радою доброчесності зауважили про брак справедливості в Україні. Необхідне повне оновлення судової системи, щоб виправити це.

Про це повідомив член Громадської ради доброчесності Олег Яким’як, презентуючи спільну резолюції з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій під час Круглого столу в Укрінформі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Судw.jpg

“Сьогодні стоїть питання про несправедливість, про довіру до судової системи. І зрозуміло, що відновити довіру є головним завданням, в тому числі Громадської ради доброчесності, яка вже третій рік бере участь в доборі суддів, допомагаючи Вищій кваліфікаційній комісії суддів”, – сказав Яким’як.

Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної Церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) зазначив, що Україна не має цивілізованого європейського майбутнього без встановлення чесного правосуддя.

"Ми розуміємо, що та справа, з якою ми маємо діло, вона насправді є актуальною і є вічною. Це як демократія: не можна один раз і назавжди встановити демократію, не можна один раз і назавжди встановити правосуддя. Це є постійний, безперервний процес, коли з одного боку відбувається така певна ентропія правосуддя, таке розмивання, а з іншого боку ми маємо його якось повертати в рамки нашої держави",– зауважив архієпископ.

Митрофорний протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів нагадав, що Всеукраїнська Рада Церков кілька років тому вже звертала увагу на цю проблематику у Зверненні щодо становлення справедливості в Україні. Він наголосив, що судова влада може забезпечити справедливість лише, якщо буде діяти на засадах верховенства права та тільки будучи незалежними – і від президента, і від парламенту, і від уряду, і від органів прокуратури.

У проекті Резолюції зазначається, що особливе занепокоєння у громадськості викликають дії відповідальних за втілення реформи органів суддівського врядування, які ігнорують застереження громадськості та залишають на посадах суддів, щодо доброчесності яких є неспростовні сумніви.

“Взагалі суд є такою установою, є таким елементом державного устрою, без якого неможливою є успішна держава… Якщо ми хочемо бути державою в принципі, у нас має бути справедливий суд, а для справедливого суду потрібен доброчесний суддівський корпус”, – зазначив координатор Громадської ради доброчесностіМихайло Жернаков.

За його словами, лише доброчесні судді, які у своїй роботі і повсякденному житті керуються незалежністю, неупередженістю, чесністю та непідкупністю, старанно й віддано дотримуються етичних норм, здатні забезпечувати верховенства права.

Під час Круглого столу представники ВРЦіРО і Громадської ради доброчесності закликали суддів, владу і громадян України керуватися у своєму повсякденному житті моральними цінностями та бути милосердними. Також вони висловили готовність до діалогу і співпраці з українською владою і суддівським корпусом України.

Експертне обговорення відбулося за сприяння Департаменту зовнішніх зв’язків Української Греко-Католицької Церкви в Україні за участі представників влади.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 30 вересня 2019, 16:07
  Коментувати коментар

  "...Всеукраїнська Рада Церков кілька років тому вже звертала увагу на цю проблематику у Зверненні щодо становлення справедливості в Україні." ----------- Одначе тоді (2016 р.) п'ятий президент - мультимільйонер і олігарх-офшорник та його владно-корупційна команда геть ПРОІГНОРУВАЛИ це Звернення! ---- І от наразі маємо уважно й пильно спостерігати і контролювати (та відповідно реагувати), чи дійсно буде (і як саме) чинна нова - "зелена" влада ("слуга народу") кардинально реформувати й оздоровлювати, зокрема, всю вітчизняну судову систему. Та, загалом, направду "очищати" нашу українську землю "від усякої скверни" (включаючи тотальну корупцію в т. ін.).

  • velovs@ukr.net | 30 вересня 2019, 20:32
   Коментувати коментар

   І, як виглядає, встановлення в Україні дійсно справедливого і чесного правосуддя логічно тягне за собою нагальну необхідність об'єктивного, детального й усебічного розслідування, зокрема, тих резонансних і масштабних злочинів і, щонайперше, - корупційно-грабіжницьких, що нанесли нашій державі величезних збитків (воістину на астрономічні суми!). ---- Та неодмінне притягнення до відповідальності і належне - згідно чинного законодавства - покарання осіб, до них причетних. А надто - якраз і в першу чергу - топ-кримінальних авторитетів, включаючи деяких найвищих владних екс-посадовців.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

 • Halo | 2 червня 2020, 16:45

  Нема харізми, поганенько вкид вийшов.

 • Стефан | 2 червня 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

Популярні статті місяця