Якщо УПЦ МП відмовиться змінювати назву, то сплачуватиме податки, - нардеп

30 січня 2019, 10:14 | Державно-конфесійні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Якщо УПЦ МП відмовиться виконувати вимогу закону України і не стане вказувати у своїй назві приналежність до РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Тоді їй доведеться платити податки.

Про це на телеканалі Прямий заявив народний депутат України з фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Іван Вінник.

Нардеп наголосив на тому, що УПЦ МП в Україні повинна називатися Російською Православною Церквою.

"РПЦ може працювати в Україні. Її парафії можуть існувати. Але вона має називатися Російська Православна Церква. А що стосується ВРУ, то вона прийняла зовсім зрозумілі закони щодо переходу громад, користування приміщеннями церков і щодо перереєстрації назв», - зазначив він.

«А що буде, якщо вони не перейменуються? Усе просто. Річ у тім, що Церква є неприбутковою організацією. Вона має бути зареєстрована у Мінкульті, де ведеться облік неприбуткових релігійних, церковних організацій. А якщо РПЦ, порушуючи закон України, відмовиться виконувати його вимогу щодо назви і перейменування в РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Російській Православній Церкві доведеться платити податки. Це найбільше, чого бояться російські церковники", – додав Іван Вінник.

Нагадаємо, 26 січня Міністерство культури опублікувало перелік церковних об'єктів, які протягом трьох місяців мають змінити свої назви. Серед них - Українська православна церква Московського патріархату.

Нагадаємо, у четвер, 20 грудня, Верховна Рада України прийняла закон №5309 про перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

За відповідне рішення проголосувало 240 народних депутатів.Майже в повному складі проти перейменування церкви проголосувала фракція "Опозиційного блоку".

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
2
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • dutchak1 | 30 січня 2019, 10:34
    Коментувати коментар

    Виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу у разі: - використання доходів неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами; - розподілу доходів неприбуткової організації або їх частини серед засновників, членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб; - невідповідності установчих документів неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу; - реорганізація (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідація організації; - за ініціативою неприбуткової організації.

  • bitov | 30 січня 2019, 10:22
    Коментувати коментар

    Убога логіка. Статус "неприбуткової" забирають при порушенні податкового законодавства.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

  • enzian | 25 березня 2019, 11:34

    Якщо ти пінгвін, то знай, що в Антарктиді практично постійно присутні люди - зокрема, українські дослідники. І є храм ПЦУ.

  • bitov | 25 березня 2019, 09:40

    пінгвінам!!!

  • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:39

    Р. Р. S. А оцей загальнонаціональний Рух "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарі", що його очолює адвокат-християнин Сергій Гула, діє згідно відповідної ініціативи (постанови) та під

  • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:11

    Р. S. Перепрошую, але ось тут, шановний друже, інфа про виступ офіційного представника Ватикану при ООН, де озвучена позиція і оцінка Апостольської столиці "гендерної

  • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:02

    А ще тут: інфа щодо проблеми затримки чи невиплати зарплат: https://risu.org.ua/article_print.php?id=62674&name=religion_and_society&_lang=ua& ----------- Так що ці Ваші, шановний п.

Популярні статті місяця