РПЦ в Україні: Верховна Рада ухвалила законопроект про назву Московського Патріархату

20 грудня 2018, 13:46 | Державно-конфесійні стосунки | 14 |   | Код для блогу |  | 

Сьогодні, 20 грудня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила відповідний законопроект № 5309, за який проголосували 240 народних обранців. Проти виступили депутати "Опозиційного Блоку".

Підсумки голосування

Спікер Парламенту Андрій Парубій наголосив, що законопроект було прийнято на особисте прохання почесного Патріарха Філарета.

Документ авторства народного депутата Олександра Бригинця та низки інших депутатів пропонує внесення зміни до профільного закону «Про свободу совісті та релігійні організації», щоби релігійна організація, центр якої знаходиться в країні-агресорі, у своїй назві вказувала повну статутну назву свого релігійного центру. Окрім цього такій релігійній організації забороняється здійснювати капеланську службу у воєнних організаціях України.

Багато аналітиків зазначають, що законопроект буде стосуватися не тільки УПЦ (МП), але й інших православних та старообрядницьких церков, які підпорядковуються російським релігійним центрам. В УПЦ (МП) ще рік тому, на Архиєрейському Соборі РПЦ спробували убезпечити себе від дії цієї норми, прописавши в статуті, що керівний центр УПЦ (МП) знаходиться в місті Києві.

Заступник Голови Комітету з питань культури і духовності, релігієзнавець, народний депутат Віктор Єленський під час виступу зазначив, що Комітет пропонує ухвалити закон в цілому. 

Нагадаємо, що сьогодні відбувся мітинг вірних УПЦ (МП) проти зазначених документів. Це вже не перший раз, коли представники цієї Церкви виступають проти парламентських нововведень. Раніше РІСУ вже писала про акції протесту вірян УПЦ (МП) проти «церковних законопроектів». 

Пікет РПЦвУ під стінами парламенту: вигляд з вікна ВРУ

Пікет РПЦвУ під стінами парламенту: вигляд з вікна ВРУ

Пікет РПЦвУ під стінами парламенту: вигляд з вікна ВРУ

Система Orphus
Рейтинг
0
2
14коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • muhamuha33 | 22 грудня 2018, 10:32
  Коментувати коментар

  нічого іншого від такого "патріота" як velovs@ukr.net не очікував ... хто не думає так, як ваші, відвалилився від скачок мізки, той - " ...колаборантському промосковському тролю muhamuha33....  "! більше нічого розумного виродити не можеш!

  • velovs@ukr.net | 22 грудня 2018, 18:31
   Коментувати коментар

   А я, до речі, шановний п. muhamuha33, НІДЕ і НІЯК не "скакав". Так що у мене з моїми мізками все o'кей! ------ А наразі дійсно все чітко і вельми ясно: якщо хтось - попри численні й дуже очевидні та переконливі факти - вперто й суперзасліплено 1:1 ретранслює злобно-нетерпимий - запекло-українофобський піар-агітпроп Кремля-ФСБ-МП, той, вочевидь, і є прямий колаборантсько-ворожий троль-агент!!! З усіма можливими наслідками, що з цього випливають... І що тут поробиш і вдієш?! ------ Варто, мабуть, просто ПОЖАЛІТИ і ПОСПІВЧУВАТИ таким людям... "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34).

 • muhamuha33 | 22 грудня 2018, 07:27
  Коментувати коментар

  скажіть мені будь ласка - які православні церкви привітали церкву розкольників з її народженням, прости Господи!!! жодна !не кажіть дурниць!!! не канонічна нова секта об'єднаних розкольників !!!

  • velovs@ukr.net | 22 грудня 2018, 08:16
   Коментувати коментар

   Я йому, цьому колаборантському промосковському тролю muhamuha33, на це його "запитання" - причому, вже ДВІЧІ - дав конкретну й вичерпну відповідь! Одначе він - неначе той дятел - продовжує його незмінно повторювати... ---- Мабуть, у нього, в цій його - дуже "кананічно-благодатній" голові "русского міра", елементарно бракує тієї "сірої речовини"... :)

  • storozh | 22 грудня 2018, 11:35
   Коментувати коментар

   Той, хто вміє читати, має масу переваг в життi. Чого поперед батька в пекло лiзеш? Томос буде надано шостого сiчня. Як буде Томос, будуть i поздоровлення.

 • Михаил | 21 грудня 2018, 22:02
  Коментувати коментар

  Хорошая новость! Теперь надо срочно принять законы какими руками (или ногами!) креститься, слева направо или справа налево, снизу вверх или сверху вниз, спереди или сзади и т.д. и т.п. Много ещё нерешенных церковных вопросов надо решить депутатам по "личной просьбе" "патриарха" Денисенко. Заодно, раз уж теперь депутаты решают церковные вопросы, пусть присвоят турецкому митрополиту Денисенко право напяливать патриарший куколь, а то он одет как-то не по форме, установленной стамбульским папой.

  • velovs@ukr.net | 22 грудня 2018, 08:22
   Коментувати коментар

   Ну и опять на цирковой арене этот рыжий клоун и шут гороховый Михаил со своми - уже давно набившими оскомину - ондотипными и дешёво-примитивными "шуточками", "хохмами" и "анекдотами"... :)

 • VPYL | 21 грудня 2018, 01:35
  Коментувати коментар

  Дива в ординському решеті! Дивно - завжди і кругом росіяни бачать "своє" навіть в чужому: -Українську територію називають російською -українську історію Русі -називають російською -Українського Князя Володимира називають російським, Анна Ярославна (дочка Ярослава) - королева Франції, за словами Путіна - теж рузька???? -А стосовно своєї РПЦ -чомусь цураються назвати що вона російська, чомусь сором'язливо "відхрещуються" від своєї рідної російськості, чомусь бояться назвати публічно (визнати ) її російською в Україні, гидують носити назву російської православної церкви в Україні? -Чому ж тоді Путін збирав РНБО про ситуацію з РПЦ в Україні? Так чому ж тоді самі попи РПЦ підняли рейвах, якщо РПЦ не російська? А якщо російська, то чому ви боїтеся називатися російською? А якщо ви - Українська, то чому ви не прийшли на Собор по об'єднанню, ви що - розкольники? А чому тих вірян православ'я, які об'єдналися називаєте розкольниками? Шиза? -Україна каже ви не українська церква, а вони - ми не російська церква! А хто ж ви? Це що - шарики за роліки з'їхали? -А пояснення просте - тому, що РПЦ зовсім і не церква в загальноприйнятому розумінні, бо церковного в ній лише попівські ризи, під якими КГБістські погони - а за суттю і способом дії вона політично- диверсійний відділ АП Путіна і департамент ФСБ РФ - одночасно?

 • Halo | 20 грудня 2018, 18:49
  Коментувати коментар

  Аніж оперувати здогадками, простіше буде заглянути до документів.Придивіться до пунтку 5. Попри попередні пункти, там прямо заявлено, що УПЦ - частина РПЦ! http://orthodox.org.ua/page/statut-upts "...Статут про управління Української Православної Церкви РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ "Пункт 1. Українська Православна Церква є самостійною і незалежною у своєму управлінні та устрої. Пункт 2. Найвищими органами церковної влади та управління Української Православної Церкви є Собор Української Православної Церкви, Собор єпископів Української Православної Церкви та Священний Синод Української Православної Церкви на чолі з Митрополитом Київським і всієї України. Пункт 3. Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву. Пункт 4. Українська Православна Церква здійснює свою спасительну діяльність на основі Святого Письма та Святого Передання, неухильно дотримується догматів православної віри та священних канонів і у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви від 25-27 жовтня 1990 року та даним Статутом при повазі до державних законів і дотриманні їх. Пункт 5. Українська Православна Церква об’єднує єпархії, синодальні установи, благочиння, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, сестринства та місії і є самокерованою частиною Руської Православної Церкви. Пункт 6. Установи Української Православної Церкви: Київська Митрополія Української Православної Церкви, синодальні установи, управління єпархій, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, місії, братства і сестринства — мають цивільну правоздатність і є юридичними особами з моменту реєстрації їхніх статутів в органах державної влади..."

  • dutchak1 | 20 грудня 2018, 19:40
   Коментувати коментар

   Друже! На тебе, мабуть, справили велике враження показові танці нардепів і показові бійки, що супроводжували танці. В Страсбурзі треба показувати статут, з яким Церква прийшла на реєстрацію і з яким Церкву зареєстрували.

 • dutchak1 | 20 грудня 2018, 17:10
  Коментувати коментар

  Прийнятий закон це закон типу "піпл хаваєт". І якщо його вже застосовувати, наприклад, до УПЦ МП, тут необхідно готувати формулювання для Страсбургу. Там уряд буде доказувати застосування закону до церкви і там формулювання "піпл хаваєт" не пройдуть. Визначення "керівний центр" необхідно доказувати по цивільному праву. По цивільному праву, якщо РПЦ є керівний центр УПЦ МП то, згідно реєстрації в державі Україна, УПЦ МП повинна бути дочірною юрособою РПЦ, філіалом РПЦ або РПЦ мала б згідно реєстрації бути заявлена як засновник УПЦ МП. Всі заморочки про канони тільки для піпл, в Страсбурзі не пройдуть. Канони не є право. Ну і придуркуватість ситуації в тому, що жодна християнська церква в Україні, в тому числі і УПЦ МП, не зареєстрована і доказів про керівний центр не може бути.

  • velovs@ukr.net | 20 грудня 2018, 17:17
   Коментувати коментар

   О, оцей колаборантсько-ворожий агент-троль ФСБ-МП - п. dutchak1 відпрацьовує свої псевдо-"правничі" - іудині 30 срібляків. :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • barni | 18 липня 2019, 22:37

  Маленькі уточнення щодо того що він-піпа "намісник" Бога, "непомильний", що Божа благодать сходить тільки через піпу, а всі решта ... котрі не каторлики, що не благодатні!? А як

 • barni | 18 липня 2019, 22:23

  Та як же ж нема, а бабульки від водочки, сигарет...!!!

 • Ігор Затятий | 18 липня 2019, 17:17

  Цей, вибачте, патріарх хронічний брехун. Згадаймо, як він брехав про годинник у сам Великий Піст. Для цієї особи немає нічого святого.

 • Михаил | 18 липня 2019, 15:12

  Моя Святая Римская Церковь под понтификатом Вселенского Архиерея Папы всегда была, есть и будет! Возникали и рушились империи и государства, менялись границы и люди, а Вселенская Римская Церковь и её

 • barni | 18 липня 2019, 15:02

  ""НУ привет"феесбешно-гундяєвському провокатору (зауважив!?) Те що ти є на цій сторінці, то є клас. Бож ми, поки ти не поміняв назвисько, знаємо, що ти - ВОРОГ ! Ось ти "всегда

Популярні статті місяця