Міністр Гриневич і Рада Церков готові розвивати взаємодію в сфері освіти

20 листопада 2018, 10:06 | Державно-конфесійні стосунки | 13 |   | Код для блогу |  | 

Урочисте засідання з нагоди 10-річчя діяльності Громадської ради при МОН України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями відбулося 12 листопада за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, голови Громадської ради Володимира Марущенка, Головуючого у ВРЦіРО Рабина Якова Дов Блайха та інших членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

ІРСw.jpg

Міністр наголосила, що від самого початку Громадська рада створювалась як майданчик для забезпечення постійного діалогу і взаємодії між МОН і релігійною спільнотою.

Говорячи про досягнення, Лілія Гриневич наголосила на важливості того, що Громадська рада, до складу якої входять фахівці у сфері освіти від різних конфесій – члени ВРЦіРО, своєю діяльністю наочно засвідчила можливість і високу ефективність співпраці представників різних церков і релігійних організацій, що має важливе значення для формування суспільної злагоди і консолідації українського суспільства.

Зі свого боку представники Ради Церков висловили подяку міністру за сприяння у розвитку богословської освіти в Україні, зокрема, визнання наукових ступенів і дипломів вищих духовних навчальних закладів, державного ліцензування та акредитації цих закладів освіти. Представники Громадської ради брали активну участь у розробленні базових нормативних документів для подальшого розвитку системи освіти в Україні, зокрема Законів України «Про вищу освіту» та «Про освіту».

Окрім цього, під час засідання присутні обговорили і проблемні питання реформування освіти. Всеукраїнська Рада Церков висловила низку зауважень відносно заангажованості та необ’єктивності антидискримінаційної експертизи підручників і освітніх програм, яку проводить МОН. Також представники конфесій надали критичну оцінку проекту Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір — 2021», наголосивши на неприпустимості включення в цей документ гендерної ідеології, яка небезпечно спотворює рівність прав жінок і чоловіків.

Учасники зустрічі також обговорили важливість подальшого впровадження в школах предметів духовно-морального спрямування, які позитивно впливають на учнів і мають позаконфесійний характер, як цього вимагає Конституція України. Цьому процесу також активно сприяє ця спеціалізована Громадська рада.

Міністр Лілія Гриневич подякувала членам Громадської ради за їхню працю, а також вручила заступнику голови Громадської ради Юрію Решетнікову Почесну грамоту Кабінету Міністрів України за особистий вагомий внесок у розвиток державно-конфесійних відносин в Україні.

В ІРСі нагадують, що Громадську раду з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями було утворено при Міністерстві освіти і науки України у жовтні 2008 року з метою сприяння всебічному забезпеченню свободи совісті та подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин в галузі освіти, підтримання постійного діалогу із Церквами та релігійними організаціями, більш ефективного використання їхнього потенціалу у виховному процесі. Вона стала першим консультативно-дорадчим органом такого формату та прикладом для створення аналогічних органів при інших міністерствах, зокрема, Міноборони, колишньої Державної пенітенціарної служби України (тепер – Мін’юсті), МОЗ, МЗС.

Щорічно відбувається 4-5 засідань Громадської ради. Починаючи з 2014 року, Громадська рада практикує проведення виїзних засідань у різних областях України. За п’ять років проведено десять виїзних засідань – у Рівненській, Волинській, Львівській, Донецькій, Черкаській, Запорізькій, Хмельницькій, Дніпропетровській, Одеській та Житомирській областях.

Крім того, за сприяння з боку Громадської ради відбуваються всеукраїнські науково-практичні конференції та круглі столи з питань морально-духовного виховання та викладання цих предметів, всеукраїнські науково-практичні семінари для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнські олімпіади «Юні знавці Біблії» та Всеукраїнські конкурси «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування», Всеукраїнський учнівський турнір юних філософів та релігієзнавців тощо.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
13коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • слово України | 22 листопада 2018, 18:44
  Коментувати коментар

  ЧИСТОПЛЮЙ – байдужий (НАВМИСНО сліпий) до злодіянь «злочинної влади», тобто спільник національних і державних злочинів порошенки вчинених проти громадян України velovs@ukr.net «адвокат диявола», «гидує розбиратися в деталях отих чуток-пліток та полоскання брудної білизни» окупаційної влади нацменів (Втор.17:15) і олігархів (Притч. 22:16, КУ ст.103. ч.4), які чиняться КОЖНОГО дня, зокрема створити умови ТОТАЛЬНОГО СЛІДКУВАННЯ за громадянами України. «Полиция по льготам. В Украине запускают систему тотальной проверки граждан, получающих помощь из бюджета». https://antiraid.com.ua/news/politsiya-po-lgotam-v-ukraine-zapuskayut-sistemu-totalnoj-proverki-grazhdan-poluchayushhih-pomoshh-iz-byudzheta/

  • В. Ясеневий | 23 листопада 2018, 22:03
   Коментувати коментар

   НАРОД ОБИРАЄ НЕ ТИХ КОГО ХОЧЕ, А ТИХ КОГО ЙОМУ П І Д С Т А В Л Я Ю Т Ь !!!

 • слово України | 21 листопада 2018, 16:33
  Коментувати коментар

  лукавому velovs@ukr.net «адвокату диявола», який панімаіт розм’якшеною ватою: коли нема що сказати щодо Яреми, то треба перевести рейки на Фому. Відповідь стосовно Фоми тут: https://pomisna-ukraine.livejournal.com/257609.html

  • velovs@ukr.net | 21 листопада 2018, 19:09
   Коментувати коментар

   Вибачте, але я, загалом, гидую розбиратися в деталях отих чуток-пліток та полоскати цю брудну білизну - що стосується будь-яких тих Ваших "кумирів": і Яреми, і Фоми, і будь-якого іншого... :)

 • Учкудук | 20 листопада 2018, 22:31
  Коментувати коментар

  А покійний Гузар казав навпаки: народ має право на повстання.

 • слово України | 20 листопада 2018, 19:14
  Коментувати коментар

  На питання, чому на Київському патріархаті розгорнули, всупереч вимогам Закону Божого та Конституції України, пропагандистку компанію серед вірян на підтримку національного злодія та антихриста чипованого поршенки, з метою протягнути «цинічного баригу» на другий президентський строк. Відповідь дуже проста: з’ясувалося, що деякі священики та абітурієнти Київського патріархату ЧИПОВАНІ дияволом-сатаною, по тій простій причині, що загальна сатанинська чипізація з 01.01.2018. торкнулася всіх сфер буття проклятої Богом чипованої України, а тому ні в кого із кліру НЕ викликає протесту, а тупо ЗАМОВЧУЄТЬСЯ широка дорога до пекла на чолі чипованих кліриків Єдиної помісної церкви. Для реєстрації на ЗНО та вступу до Вишів учням варто завчасно потурбуватися про оформлення ID-картки. https://mon.gov.ua/ua/news/dlya-reyestraciyi-na-zno-ta-vstupu-do-vishiv-uchnyam-varto-poturbuvatisya-pro-svoyechasne-oformlennya-pasporta

  • velovs@ukr.net | 20 листопада 2018, 19:39
   Коментувати коментар

   Дуже типовий "зразок" цієї - псевдо-"православної" і явно запозиченої з московсько-мракобісних джерел - агресивної ПАРАНОЇ і ШИЗОФРЕНІЇ! ----------- Причому, поспішаю тут одразу ж закцентувати й наголосити: ніяк не належу до числа "полум'яних" прихильників і піар-агітаторів нинішньої влади в Україні, включаючи, зрозуміло, і її вищу керівну верхівку на Банковій. ----- Разом з тим. ЄВАНГЕЛЬСЬКА наука Месії-Спасителя і віровчення Його Христової Церкви навчають і заповідають своїм вірним - ПРАВДИВИМ християнам: НЕ ПРОКЛИНАТИ і злобно НЕ ЛИХОСЛОВИТИ чинну владу в державі та її провідників і функціонерів. Навіть якщо вони явно безбожні й мамонно-злочинні. А - натомість - МОЛИТИСЯ за них Богові!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 24 травня 2019, 20:11

  Не ікона, а -образ. Co ma piernik do wiatraka?

 • Михаил | 24 травня 2019, 20:06

  Полное отсутствие логики. Либо Денисенко признает томос и прочие атрибуты "пцу", либо он является раскольником уже и в "пцу". Сережу Думенко он вообще назвал ставленником Москвы,

 • bopa | 24 травня 2019, 19:33

  Пам'ятаймо: https://www.religion.in.ua/main/oficiyno/2742-shhodo-roli-patriarxa-filareta-v-arxiyerejskix.html

 • barni | 24 травня 2019, 19:27

  Пане Михайле, люцифер, в свій час, був наближений до Господа ! Він "розносив" Божу благодать по Всесвіту, а потім "захотів стати" Богом ! І що ? Пильнуйтеся, щоб разом зі своїми

 • Михаил | 24 травня 2019, 19:06

  Выразили поддержку в его нелегкой борьбе с Денисенко? А не надо было с Денисенко связываться! Теперь уже и "митрополит уапц" Малетич объявил, что его "церковь" не ликвидирована,

Популярні статті місяця