Ухвали Синоду УПЦ (МП) щодо екзархів Вселенського Патріархату суперечать законодавству України, - Мінкульт

26 вересня 2018, 13:11 | Державно-конфесійні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

У Міністерстві культури України відреагували на рішення Синоду УПЦ (МП) від 25 вересня.

Як зазначають у Мінкульті, деякі ухвали Синоду вони сприйняли із здивуванням та несприйняттям, зокрема, щодо призначення Вселенським Патріархатом своїх екзархів в Україну. На їхню думку, такі ухвали є нетолерантними та суперечать українському законодавству. Про це йдеться у заяві Міністерства культури.

Подаємо документ у повному обсязі:

«Міністерство культури України як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, відповідальний за реалізацію державної політики у сфері релігійних відносин, зі здивуванням і категоричним несприйняттям ставиться до окремих ухвал, що були прийняті під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом), яке відбулося 25 вересня 2018 року.

У першу чергу, таку реакцію викликають рішення, з якими можна ознайомитися в Журналі № 17 і які стосуються призначення Вселенським Константинопольським Патріархатом своїх представників-екзархів до України, які мають сприяти діалогу між різними православними юрисдикціями, що прагнуть об’єднання в Єдиній Помісній Православній Церкві.

Константинопольська Церква є Церквою-Матір‘ю для всіх християн України, бо саме звідти 1030 років тому прийшла Христова віра.

У цьому контексті категоричні, нетолерантні та такі, як суперечать українським традиціям шанобливого діалогу між Церквами заяви Синоду УПЦ (у єдності з МП), виглядають спробою штучного розпалення конфлікту - замість мирного спілкування, і потуранням відчайдушним спробам російського агресора перешкодити вільному будівництву Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Ані українське законодавство, ані традиції міжцерковних взаємин в Україні не передбачають права органів однієї Церкви диктувати свою волю іншій Церкві чи її представникам.

Міністерство культури України звертає увагу членів Синоду Української Православної Церкви, що перебуває в єдності з Московським Патріархатом, на неприпустимість спроб перешкоджання діяльності представників інших Церков, і зокрема Екзархів Вселенського Патріархату, у рамках правового поля України, а також наполегливо застерігає від використання мови ненависті, ворожнечі, та відтворення в Україні позицій, сповідуваних російським агресором.

В Україні завжди діятиме європейський принцип міжрелігійних відносин, заснований на засадах релігійного плюралізму. Ніхто і ні за яких обставин не має права у відкритому суспільстві диктувати свою волю іншим структурам чи релігійним організаціям, тим більше агресивно ставитися до діяльності представників Вселенського Константинопольського Патріархату - Церкви, з рук і благословення першоієрархів якої постала і Київська Митрополія, і її пізніше відгалуження, нині відоме як Російська Православна Церква».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • VPYL | 27 вересня 2018, 23:02
  Коментувати коментар

  Мінкульт, що то за гіперболізована толерантність до ворогів України і її інтересів? Синод УМЦ МП - злочинно порушив Конституцію і Закони України , перебрав на себе функції політчної влади в Україні! -Окрім того, що Україна не є канонічною територією РПЦ... То й ставити вимогу до будь-якого суб'єкта "покинути територію України" має право лише влада України, а не Гундяєв-Онуфрій, чи синод Онуфрія. А така вимога з їх сторони - кримінальний злочин: - незаконне присвоєння собі владних повноважень. Тому СБУ-ГПУ мали б відкрити кримінальне провадження проти тих "синодівців", хто голосував за незаконне рішення.! - А якщо буде видано Томос Українській Православній Церкві, то УПЦ (МП) має бути знятою з реєстрації в Україні, як юридична особа, ... - як антиукраїнська організація, як така, що Томосу НЕМАЄ, виступає під чужим (неканонічним) іменем і є філією ворожої антиукраїнської структури -РПЦ! -Після зняття з реєстрації УПЦ (МП), існуючі договори (користування) оренди українських ЛАВР, монастирів і храмів укладені з УПЦ (МП), втрачають свою чинність, через відсутність орендаря, як юридичної особи... -За вчинення перепон в отриманні Томосу Україною, за відверту неповагу до України, та за сепаратизм- за освячення дій і зброї сепаратистів лнр-днр УПЦ МП не може мати права переєструватися в Україні під любою іншою назвою -Московські попи, що не є громадянами України мають покинути її територію Це необхідний і обов'язковий пакет дій ,який має бути забезпечений владою України... А далі - побачимо

 • lerer10225@com.ua | 26 вересня 2018, 14:23
  Коментувати коментар

  Просто дивує така бараняча впертість очільників УПЦ МП! Нагнітання обстановки, погрози виникнення конфліктів на релігійній основі... От абсолютно впевнений, що якщо вони не будуть провокувати таке, то ніяких заворушень не буде... Треба їм, нарешті, зрозуміти, що їхня нетолерантне відношення до держави, а також і самих їхніх вірних, - суперечить не тільки законам державним, а й Євангельским... Це ще раз свідчить про їхню відкрито позитивну підтримку агресора і надію на його силову ( прямо скажемо ) військову підтримку... То онуфрії і іже з ними: дивіться, бо дограєтеся, що вас абсолютно законно просто витурять з України, як ворогів... Бо ви такими себе і позиціонуєте... І Бога не боїтеся...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • storozh | 23 червня 2019, 17:09

  "Зеленського... звiльнити..." Отакої :-)

 • barni | 23 червня 2019, 14:18

  Почитав статтю "Патріарх з примусу", Автор стверджує що "проблема не в вл.Філареті, а грошах компартії. Смердючий, облізлий лис - кравчук, який здав Україну (віддав нашим ворогам

 • Ninel | 23 червня 2019, 12:37

  Певно, що основним у статті є твердження, що "Восьмим приєднанням в області став храм ...', а громада - то так! Важливо, що нерухомість перейшла

 • barni | 23 червня 2019, 06:16

  "Михаил", "Привет" феесбешно-гундяевским бультерьерам

 • barni | 23 червня 2019, 06:11

  "Михаил" ти б хоч в вікіпедію заглянув: • Церква — релігійна громада християн у конкретній місцевості. • Церква — парафія, церковна громада. ЦЕРКВА - ЦЕ Л-Ю-Д-И !!! а як можуть громадяни