Експертна рада Мінкульту проведе виїзне засідання у найконфліктнішій єпархії УПЦ (МП)

3 квітня 2018, 13:54 | Державно-конфесійні стосунки | 3 |   | Код для блогу |  | 

Експертна рада Департаменту у справах релігій та національностей Мінікульту наприкінці квітня планує провести у Запоріжжі своє виїздне засідання. Це місто зараз вважається одним із найскладніших в Україні у плані міжконфесійного напруження. Про це у кометарі для РІСУ заявив директор департаменту Андрій Юраш.

«Запоріжжя, Запорізька єпархія УПЦ (МП) нині є найпроблемнійшою в Україні. Останнім часом там відбулося чимало резонансних подій, які сколихнули усю Україну», - сказав він.

За словами Юраша, велике занепокоєння викликає діяльність у Запоріжжі організації «Радомир».

«Ми отримали матеріали, з яких випливає, що ця організація має всі ознаки централізованої системної структури, яка займається з одного боку охороною, а насправді є угрупуванням швидкого реагування на будь-які виклики. За цією ж моделлю подібні структури починають діяти в багатьох інших регіонах, у столиці. В окремих єпархіях такі відділи можуть називатися, наприклад, відділами безпеки і комунікації. Десь воно відбувається за інерцією, але у Запорізькій єпархії ця структура отримує сприяння з боку церковного керівництва і відповідно набуває таких разючих, екзальтованих форм», - заявив директор департаменту.

Андрій Юраш повідомив, що у квітні експертна група хоче відвідати у Запоріжжя та запросити на засідання митрополита УПЦ (МП) Луку (Коваленка) й представників організації «Радомир». За круглим столом усі сторони мають вирішити, як реагувати на усі виклики.

«Якщо системно дивитися на феномен «Радомира», то мова йде про структуру з мілітарними ознаками, що діє без жодних повноважень», - зауважив він.

Експерт також зазначив, що конфлікти у Запорізькій єпархії з відходом проукраїнських священиків – Ігоря Савви та Святослави (Ревта), - не припиняться.

«Вихід із складу єпархії двох священнослужителів – це лише зовнішній прояв тих глибинних тенденцій, внутрішніх репресій і пресингу, який відчуває духовенство. З їхнім відходом конфлікт у єпархії не вичерпався», - сказав він.

«Наприклад, у багатьох єпархіях УПЦ (МП) не поминають Патріарха Кирила. Є чимало архиєреїв, які особисто неформально благословляють таке непоминання. Але у Запоріжжі владика категоричний. Він не дозволяє. Тоді виходять на поверхню ось такі процеси», - додав Андрій Юраш.

Як інформувала РІСУ, у січні 2018 року, у Запоріжжі виник скандал через те, що священик УПЦ (МП) відмовився відспівувати хлопчика, якого хрестили у «неканонічній» УПЦ Київського Патріархату. У знак протесту проти священнослужителів Московського Патріархату активісти влаштували флешмоб – закликали приносити під храми УПЦ (МП) дитячі іграшки. Ця ідея знайшла підтримку по всій Україні.

Біля одного з храмів УПЦ (МП) представники «Радомиру» напали на двох учасників флешмобу та побили.

Співробітники СБУ в рамках кримінального провадження провели в Запоріжжі санкціоновані обшуки у представників проросійської громадської організації “Союз православний Радомир” і  виявили незаконну вогнепальну зброю.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 6 квітня 2018, 13:32
  Коментувати коментар

  РПЦ принимает в свое лоно ЛЮТЕРАН через покаяние, а ГРЕЧЕСКАЯ НАИКАНОНИЧЕСКАЯ - через ПЕРЕКРЕЩИВАНИЕ. ПРИНЯТЫЙ в лоно РПЦ такой ЧЕЛОВЕК уже - ХРИСТИАНИН, А для НАИПРАВОСЛАВНЕЙШИХ греков он - ЯЗЫЧНИК. КАК это все ПОНИМАТЬ,ДОРОГОЙ НАШ РЕВНИТЕЛЬ, МИХАИЛ?

 • velovs@ukr.net | 5 квітня 2018, 17:46
  Коментувати коментар

  "«Якщо системно дивитися на феномен «Радомира», то мова йде про структуру з мілітарними ознаками, що діє без жодних повноважень», - зауважив він." ------- І тут, до речі, досить ПІДОЗРІЛОЮ є і сама назва цієї незаконної парамілітарної структури ("Радомир"). Тим паче, що у деяких затято-антихристиянських і, зокрема, сучасних російських неоязичників під цим ім'ям "зашифрований"... Ісус Христос... Одначе ніяк не біблійно-євангельський Син Божий і Спаситель світу з Назарету, а певний персонаж їхніх міфів і легенд: і, до того ж, мовляв, "блакитноокий арієць-слов'янин"...

 • Михаил | 5 квітня 2018, 14:31
  Коментувати коментар

  В Римской Церкви признаётся любое Крещение совершенное водой и во Имя Святой Троицы. Даже мусульманин может окрестить человека и это будет признано Крещением, если соблюдены эти условия. Поэтому и крещение в т.н. "упц кп" признаётся РКЦ (но не сама "церковь" - "упц кп"). У Православных по-другому. Ни одна из 15 Православных церквей мира не признает крещение в "упц кп".

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 15:57

  Р. Р. S. До речі. Під час нацистської окупації України місцева православна ієрархія - і автономісти, і автокефали також геть МОВЧАЛИ щодо гітлерівського терору і геноциду! ----- Мало того: деколи

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:52

  Цією своєю постановою Кабмін України "відмінив" і "скасував" Великдень (Пасху) - що старозавітню, що Христову (західної і східної традицій)... ------ Дуже вірогідно, що у подібний

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:23

  Р. S. А чому, наприклад, вперто МОВЧИТЬ (приховує правду) нинішній єпископ Риму, наприклад, у зв'язку з цинічною і зухвалою - збройно-гібридною агресією кремлівського режиму супроти незалежної

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:18

  Викладені в цій статті аргументи і припущення з приводу того - "чому мовчав Папа?" - виглядають не дуже обґрунтованими й переконливими... Тим паче, що неймовірно жахливі і масштабні злочини

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:08

  Віруси - зараза суто ФІЗИЧНА. А от, скажімо, злобно-параноїдна агресія і запекла ксенофобія, якими, судячи з усього, переповнено серце і розум enzian, - це зараза вже якраз ДУХОВНА! І ще як сказати:

Популярні статті місяця