Без церковної незалежності незалежність політична не є повною – Саган

16 лютого 2018, 10:34 | Державно-конфесійні стосунки | 13 |   | Код для блогу |  | 

Саган.jpgПопри те, що нинішні території України і Білорусі були православними центрами задовго до появи Московського Патріархату, жодна з них не змогла створити свою Православну Церкву з отриманням незалежності. Помісна православна Церква потрібна і Білорусі, і Україні, тому що це елемент повної політичної незалежності, сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода» релігієзнавець, професор Олександр Саган.

«Наша політична незалежність є неповною і за Збіґнєвом Бжезінським: навіть якщо 20% релігійних організацій контролюються ззовні, то така політична незалежність є умовною. Я з ним повністю погоджуюсь, і сьогоднішня ситуація з війною на Сході – це є підтвердження цього. Всередині суспільства помісна церква життєво необхідна всім тим силам, які підтримують українську державність, українську незалежність. Таких, на щастя, більшість.

Найголовніше, що можна зробити, це треба отримати свою помісну Церкву з визнанням світового вселенського православ’я, і тоді багато питань відпадуть самі собою. Я недаремно згадував Бжезінського, бо Церква є каналом впливу на ситуацію не тільки в релігійному житті, а і в політичному житті в країні.

Бо і в нас в Україні є та ж сама ситуація. І сьогодні вона особливо загострилася, наприклад, у Запорізькій єпархії, де СБУ викрила проросійські біля-церковні організації, які фактично є штурмовими загонами від церкви і мають свою зброю, і місцевий владика Лука замість того, щоб засудити таку мілітаризацію церкви, закликав створювати такі організації майже при кожній парафії. Тому вихід один: зміцнювати свою обороноздатність, зміцнювати позицію і волю суспільства до помісної Церкви», – наголосив Олександр Саган.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
13коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Магадан | 9 березня 2018, 11:47
  Коментувати коментар

  От наприклад Франція, 100% громад залежать від Рима. Про яку незалежність можна говорити. От такі от релігієзнавці з кругозором від сарая до забора.

  • velovs@ukr.net | 9 березня 2018, 18:25
   Коментувати коментар

   Так, "залежать". Але, при тому, сучасний Ватикан ніяк НЕ Є "державою-агресором". А якраз НАДНАЦІОНАЛЬНОЮ - й, передусім, саме ДУХОВНО-РЕЛІГІЙНОЮ інституцією (керівним центром Католицької Церкви). Й, до того ж, МЕНТАЛЬНО й ІСТОРИЧНО досить близькою до Франції та, загалом, багатьох західних країн. --------- Й, до речі, і в Україні: і УГКЦ, і навіть та ж РКЦ (направду) значно ближчі іі історично-духовній і культурно-цивілізаційній ментальності, аніж оте московсько-імперське - шовіністсько-ксенофобне квазі-"православ'я"!!! --------- Й це, вочевидь, була ВЕЛИКА ПОМИЛКА та, відповідно, національна ДРАМА й непоправна ТРАГЕДІЯ. ------ Це коли - зокрема, у перебігу жорстоко-кривавої Хмельниччини - повстале православне козацтво України, як видається, не надто було налаштоване до належних і твердих пошуків та досягання взаємоприйнятного і взаємовигідного КОМПРОМІСУ із європейською (і порівняно цивілізованою) Варшавою. --------- А натомість: легковажно й, по суті, бездумно - принаймні, у своїй доволі великій і значній частині - спокусилося й пішло на "союз" і "протекторат" т. зв. "одновірної" (і ледь не "єдинокровної"), одначе всуціль НАПІВДИКУНСЬКОЇ - ординсько-євразійської Московії... -------------- І про це красномовно сповіщає і свідчить - у т. ч. - і навіть ця "історична" дата (січень 1654 р.), коли відбулася ота - зловісно-пріснопам'ятна Переяславська (з)рада. Тобто: якраз на 666-му (!!!) році по св.-Володимировому хрещенні (серпень 988 р.) Київської Русі-України...

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2018, 08:18
  Коментувати коментар

  Так виглядає, що ДВА роки назад, 12 лютого 2016 р., - у перебігу та в результаті тієї "епохальної" зустрічі в Гаванському аеропорту - поміж Ватиканом і Москвою був укладений своєрідний "пакт про ненапад"... --------- У т. ч. там, судячи з усього, і була обумовлена й погоджена, зокрема, й відповідна позиція (ПУБЛІЧНА дипломатія) керівництва Апостольської столиці щодо нинішньої ситуації в Україні. ----- А точніше: її, по суті, МОВЧАЗНО-"НЕЙТРАЛЬНА" реакція на факт нинішньої - цинічно-зухвалої - збройної і кривавої агресії Кремля та його маріонеток і банднайманців проти незалежної і соборної Української держави... (Наскільки же вона, ця "мовчанка", МОРАЛЬНА й ВИПРАВДАНА, - оцінювати не беруся...) В обмін (поміж іншого) на - більш-менш - вільне й спокійне існування і діяльність громад РКЦ на теренах РФ...

 • В. Ясеневий | 17 лютого 2018, 07:48
  Коментувати коментар

  П.С. Вибачте, панове.Мав написати - нашу бідну, нещасну і зубожілу УКРАЇНУ.

  • velovs@ukr.net | 17 лютого 2018, 08:36
   Коментувати коментар

   А це - принаймні, великою мірою - буде залежати саме від того, наскільки ми, українські християни, будемо вірити й довіряти не стільки тому, що наразі бачимо нашими ФІЗИЧНИМИ очима. А якраз - ТВЕРДО й НЕПОХИТНО - якраз тому, що Боже Провидіння має для нашої Вітчизни та її різнобарвного Божого народу прекрасний і благодатний план-задум. ------ Тобто визначило для них важливу й відповідальну й, передусім, ДУХОВНО-ЄВАНГЕЛІЗАЦІЙНУ (зцілюючу і спасенну) місію щодо довколишніх країн і народів: на Схід, Захід, а також і Південь! -------- Та (поміж іншого), зокрема, настійно і повсякчас молитимемо й благально проситимемо милостивого Господа, аби Він - у т. ч. і для цього - дуже потужно й масштабно-рясно вилив на українських теренах надзвичайну зливу Свого Святого Духа "на кожну плоть" (Іоїл 2:28)!!! :-)

 • В. Ясеневий | 17 лютого 2018, 07:45
  Коментувати коментар

  То що добре в майбутньому чекає нашу СЛАВНУ УКРАЇНУ???

 • Михаил | 16 лютого 2018, 18:51
  Коментувати коментар

  А может вообще разорвать все отношения со всем, что не национальное украинское? Ведь и международные организации, и союзы, и многое другое имеет центры за пределами Украины. Из-за таких шизофреников можно превратиться в Северную Корею или Албанию времён социализма. Своего собственного "патриарха" уже имеем, надо ещё своего папу римского-киевского заиметь, а также президента сша-украины и генсека оон-украины! Тогда заживём!

 • Николай Григорьев_ | 16 лютого 2018, 18:44
  Коментувати коментар

  Олександр Саган ссылается на заведомо недостоверную информацию, что дает основание говорить о его необъективности по отношению к УПЦ. В частности он сказал: "…наприклад, у Запорізькій єпархії, де СБУ викрила проросійські біля-церковні організації, які фактично є штурмовими загонами від церкви і мають свою зброю, і місцевий владика Лука замість того, щоб засудити таку мілітаризацію церкви, закликав створювати такі організації майже при кожній парафії." В тоже время глава правления правозащитной организации NGO "Public Advocacy" Олег Денисов пишет - Учитывая резонанс событий вокруг УПЦ в Запорожье мы съездили в Запорожье и пообщались с участниками событий в рамках правового мониторинга этой ситуации. (В-пятых, организация «Радомир», о которой также в СМИ написали, что у ее членов изъято оружие (если помните фото с предметом, похожим на АК и несколькими магазинами) – оказалась всего лишь рядовой общественной организацией без бюджета, движения по счетам и какой-либо активной деятельности, руководителем которой является не страшный террорист а школьный учитель, а сама организация долгое время занималась оказанием помощи школам и не имеет никаких проектов, связанных с охранной деятельностью (в том числе и не охраняет храмы). Однако кому-то нужно было создать «образ врага» - и в статьях прозвучали и «оружие», и «символика». Оружие кстати зарегистрировано в соответствии с законом и является охотничьим карабином – есть в свободной продаже в любом оружейном магазине.)

  • velovs@ukr.net | 16 лютого 2018, 21:04
   Коментувати коментар

   Как раньше говорили в Одессе, ув. Николай Григорьев_, "не смешите мои тапочки"! :-) Т. е. этот самый "православный правозащитник" Олег Денисов, на "компетентное свидетельство" которого Вы здесь - так "авторитетно" ссылаетесь, является тривиальным "каноническо"-прокремлёвским адептом!!! ------------- Все вы - "5-я колонна" т. наз. "русского мира" в Украине - одним миром мазаны: злобно и заядло-украинофобским - имперско-шовинистическим! ---------- Однако же: вам уже не очень долго осталось... Ибо грядёт на вас, как и, в принципе, на всю вашу дорогую и любимую - неовавилонскую "великую блудницу" - агрессивно-кровавую евроазиатскую империю ІІІ Рима, что расположена "от краёв севера", справедливый и праведный суд Божий: вот "в один ДЕНЬ придут на неё казни, смерть, и плач, и голод, и будет сожжена огнём, потому что силён Господь Бог, судящий её" (Отк.18:2,8; Иез.39:2). ----------- И непременно "вот, это придёт и сбудется, - говорит Господь Бог, - ибо это тот [судный] ДЕНЬ, о котором Я сказал" (Иез.39:8). Аминь.

  • velovs@ukr.net | 16 лютого 2018, 21:36
   Коментувати коментар

   Вместе с тем: "Отче! прости им, ибо не знают, что делают" (Лк.23:34). Аминь.

  • velovs@ukr.net | 17 лютого 2018, 07:56
   Коментувати коментар

   Р. S. Водночас маємо також добре розуміти, що, загалом, для ВСІХ людей, країн та народів скоро той "настане [судний] день Господній, великий і страшний" (Ілїл 2:31; Мал.4:5). --------- А тому ВСІ, хто це ясно й чітко бачать і усвідомлюють, маємо бути конче відповідальними й до нього належно готовими... :-) А також: по мірі можливості, пояснювати це і іншим людям. Ну а хто цього розуміти й приймати - дуже бездумно й легковажно - геть не забажає, то це вже (на превеликий жаль!), як мовиться, його персональні проблеми...

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2018, 18:27
  Коментувати коментар

  "«Наша політична незалежність є неповною і за Збіґнєвом Бжезінським: навіть якщо 20% релігійних організацій контролюються ззовні, то така політична незалежність є умовною. Я з ним повністю погоджуюсь..." ---------------------------------- А чи може бути направду ПОВНОЮ незалежність сучасної Української держави, коли такі її конфесії, як УГКЦ та РКЦ в Україні, по суті, також КОНТРОЛЮЮТЬСЯ ЗЗОВНІ?! Хіба що з іншого - і досить ПОТУЖНОГО і впливового церковно-релігійного центру...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Михаил | 23 вересня 2018, 01:06

  Вы подобрали очень правильное слово - верные ленинцы! Это о бывшем Митрополите Киевском и Галлицком Филарете, он же "патриарх всея руси-украины" или как его там, не помню. Нет и не было в

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 20:49

  Будь ласка, тов. Ortox, уважно й об'єктивно вивчайте церковну історію та її дійсні, правдиві факти і події. Тобто: не вигадані і не сфальшовані В Москві. І тоді - в цьому сенсі - у Вас жодних питань

 • Ortox | 22 вересня 2018, 20:22

  Хто відділився від Київської митрополії?! Це Київська митрополія стала Патріархатом!

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 19:09

  Це - суто Ваша точка зору. Одначе, як виглядає, досить тенденційна і упереджена. Якщо не сказати, злостиво-ворожа. В т. ч. щодо правового інституту релігійної свободи. -------- Одначе дійсно: з

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 18:59

  Інтерв'ю з Русланом КУХАРЧУКОМ на важливу й актуальну тематику - сімейну й дотичну до

Популярні статті місяця