Церкви хочуть мати свого представника у складі Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

29 березня 2017, 12:00 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

22 березня в Києві у прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл «Як реалізувати інтереси віруючої аудиторії у системі суспільного телерадіомовлення» - експертні обговорення щодо реалізації інтересів християн різних конфесій в системі Національної Суспільної телерадіокомпанії України, повідомляє сайт УПЦ КП.

Представники Церков різних християнських конфесій, провідні журналісти, а також представники медійних громадських організацій поділилися досвідом та планами щодо цього питання.

Під час заходу Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа», доповідав про реалізацію норм профільного закону, а також про місію суспільного телерадіомовлення щодо задоволення інформаційних потреб найбільших соціальних груп. Він зазначив, що саме з цією метою до керівного органу – Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) – входять представники дев’яти громадських об’єднань та асоціацій.

«Але дивним і незрозумілим є той факт, що в Наглядовій раді ніяк не представлена найбільша соціальна група України – віруючі люди всіх християнських конфесій. Безсумнівно – суспільне телерадіомовлення зобов’язане забезпечувати інформаційні потреби цієї багатомільйонної аудиторії», – сказав Руслан Кухарчук. Також він поставив питання про необхідність розширення Наглядової ради НСТУ шляхом додавання десятої сфери для представлення – християнські церкви України.

Юристка Асоціації «Новомедіа» Елеонора Дібрівна виступила із аналізом досвіду міжнародних країн в контексті законодавчого забезпечення інтересів християн в інформаційному полі. «В успішних і потужних країнах церкви і віруюча аудиторія мають вагомий вплив на інформаційну стратегію і суспільне мовлення. Досвід таких країн, як Німеччина, Нідерланди, США та Великобританія може бути корисним під час становлення і розвитку суспільного мовлення в Україні», - зазначила Елеонора Дібрівна.

До обговорення долучився Олег Гавриш, редактор-ведучий програм «Перша шпальта» на каналі UA:Перший; заступник редактора розділу «Бізнес», порталу «Новое время». Він доповідав на тему щодо форматів висвітлення релігійної тематики в Суспільному телерадіомовленні. Пролунало кілька пропозицій, як зробити інформаційний продукт для віруючої аудиторії цікавим і рейтинговим, а також, що необхідно для підвищення довіри суспільства до релігійної тематики загалом. Олег Гавриш підтримав ініціативу щодо включення до складу Наглядової ради представника від українських Церков.

До участі у круглому столі були запрошені експерти, представники релігійних кіл, державні та громадські діячи. Із словом мав можливість виступити кожен учасник обговорень. Зокрема, від УПЦ Київського Патріархату в обговоренні взяв участь диякон Михаїл Омельян.

Також інші учасники круглого столу висловили свої пропозиції щодо місії Суспільного мовлення у частині задоволення інформаційних потреб віруючої аудиторії. За результатами обговорення була ухвалена відповідна Резолюція з пропозицією ухвалити зміни до законодавства і включити до Наглядової ради НСТУ уповноваженого представника від християнських Церков.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0

Останні коментарі

 • Стефан | 22 листопада 2019, 00:19

  Снос храма Украинской Православной Церкви по решению оккупационных властей в Евпатории - это недопустимо, как осквернение Дома Божия, но привычное дело для рулящих с 1917 года марксистов-атеистов,

 • velovs@ukr.net | 21 листопада 2019, 21:30

  Р. S. Деякі означення і словосполучення мого попереднього поста, мабуть, виглядають (дещо) занадто різкувато... І за що навіть готовий вибачитися. ------- Одначе ГОЛОВНИЙ його посил і сенс (зміст),

 • velovs@ukr.net | 21 листопада 2019, 18:41

  Наразі саме гетерогенний ШЛЮБ, СІМ'Я, РОДИНА - як премудрим Богом-Творцем встановлена і поблагословенна інституція (тобто первинний осередок, основне осердя і наріжна підвалина будь-якого народу,

 • fedirtsiv | 21 листопада 2019, 14:30

  Дивує та обурює те, що церковники так вперто домагаються піарити "культ сім"ї", коли в сім"ях дуже часто нема правдивої любові і чиняться жахливі речі, коли "сімейні

 • velovs@ukr.net | 21 листопада 2019, 12:15

  "Я думаю, що за таку ціну сьогодні ніхто не хоче миру. Тим більше, такого несправедливого миру, миру без правди, - наголосив Патріарх УГКЦ Святослав." ---------- І якраз такої ПРАВДИ про цю

Популярні статті місяця