Церкви хочуть мати свого представника у складі Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

29 березня 2017, 12:00 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

22 березня в Києві у прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл «Як реалізувати інтереси віруючої аудиторії у системі суспільного телерадіомовлення» - експертні обговорення щодо реалізації інтересів християн різних конфесій в системі Національної Суспільної телерадіокомпанії України, повідомляє сайт УПЦ КП.

Представники Церков різних християнських конфесій, провідні журналісти, а також представники медійних громадських організацій поділилися досвідом та планами щодо цього питання.

Під час заходу Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа», доповідав про реалізацію норм профільного закону, а також про місію суспільного телерадіомовлення щодо задоволення інформаційних потреб найбільших соціальних груп. Він зазначив, що саме з цією метою до керівного органу – Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) – входять представники дев’яти громадських об’єднань та асоціацій.

«Але дивним і незрозумілим є той факт, що в Наглядовій раді ніяк не представлена найбільша соціальна група України – віруючі люди всіх християнських конфесій. Безсумнівно – суспільне телерадіомовлення зобов’язане забезпечувати інформаційні потреби цієї багатомільйонної аудиторії», – сказав Руслан Кухарчук. Також він поставив питання про необхідність розширення Наглядової ради НСТУ шляхом додавання десятої сфери для представлення – християнські церкви України.

Юристка Асоціації «Новомедіа» Елеонора Дібрівна виступила із аналізом досвіду міжнародних країн в контексті законодавчого забезпечення інтересів християн в інформаційному полі. «В успішних і потужних країнах церкви і віруюча аудиторія мають вагомий вплив на інформаційну стратегію і суспільне мовлення. Досвід таких країн, як Німеччина, Нідерланди, США та Великобританія може бути корисним під час становлення і розвитку суспільного мовлення в Україні», - зазначила Елеонора Дібрівна.

До обговорення долучився Олег Гавриш, редактор-ведучий програм «Перша шпальта» на каналі UA:Перший; заступник редактора розділу «Бізнес», порталу «Новое время». Він доповідав на тему щодо форматів висвітлення релігійної тематики в Суспільному телерадіомовленні. Пролунало кілька пропозицій, як зробити інформаційний продукт для віруючої аудиторії цікавим і рейтинговим, а також, що необхідно для підвищення довіри суспільства до релігійної тематики загалом. Олег Гавриш підтримав ініціативу щодо включення до складу Наглядової ради представника від українських Церков.

До участі у круглому столі були запрошені експерти, представники релігійних кіл, державні та громадські діячи. Із словом мав можливість виступити кожен учасник обговорень. Зокрема, від УПЦ Київського Патріархату в обговоренні взяв участь диякон Михаїл Омельян.

Також інші учасники круглого столу висловили свої пропозиції щодо місії Суспільного мовлення у частині задоволення інформаційних потреб віруючої аудиторії. За результатами обговорення була ухвалена відповідна Резолюція з пропозицією ухвалити зміни до законодавства і включити до Наглядової ради НСТУ уповноваженого представника від християнських Церков.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0

Останні коментарі

 • enzian | 18 вересня 2019, 16:43

  Ніякий з тебе пророк, Мішка.

 • Paraeklezyarh | 18 вересня 2019, 16:37

  Котрою за чергою в признання автокефалії ПЦУ буде православна церква Александрії одному Богу відомо . Але факт співслужіння та євхаристії є.

 • Михаил | 18 вересня 2019, 14:50

  Александрийская церковь будет самой последней, кто признает "пцу", если такое признание когда-нибудь произойдёт. Скорее "пцу" признает Московский патриархат, чем Александрийский!

 • enzian | 18 вересня 2019, 11:37

  Найгірше, що вони поширюють не стільки християнські цінності, скільки лояльне ставлення до ворога.

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:30

  В том и беда, что исповедоваться на родном языке и своему соотечественнику украинцам не позволяют русские оккупанты. Ты что, оккупант, читать не умеешь? :))

Популярні статті місяця