ОБСЄ зібрала в Києві чиновників та експертів поговорити про релігійну свободу в Україні

26 травня 2015, 12:02 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifПосилення співпраці держави з представниками релігійних організацій є важливою складовою національної безпеки. Про це та інші питання державно-конфесійних стосунків йдеться на міжнародній конференції, яка 26-27 травня проходить в Києві. Її організувало Міністерство культури України, Департамент у справах релігій та національностей разом з Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ.

ОБСЄ2.jpg

Виступачи на відкритті, заступник міністра культури Андрій Вітренко і заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко майже одноголосно звертали увагу на необхідність посилення співпраці держави з церковними колами у широкому колі питань, що стосуються національної безпеки. Зокрема, йдеться про миротворчий вплив Церков, можливість застерігати від провокацій. Ростислав Павленко висловив думку, що духовний стан людини впливає на її громадянські погляди, наскільки вона готова захищати свою свободу, свою країну. І держава має працювати з Церквами, щоби через релігійні центри не поширювалася ворожа ідеологія, щоби їх не використовували для політичних маніпуляцій.

Також співпраця з релігійними колами є важливою частиною міжнародної політики України. Про це запевнили виступаючі представники Міністерства закордонних справ України. Було згадано про співпрацю з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій у цій сфері. У свою чергу представники ВРЦіРО розповіли про те, як вони представляють ситуацію в Україні, у т.ч. з релігійною свободою. Нинішній головуючий у ВРЦіРО Віктор Алексєєнко, Президент Української Уніонної Конференції АСД, наголосив, що саме в Україні є найвищий рівень релігійної свободи серед всіх пострадянських країн.

ОБСЄ_1.jpg

Головними учасниками зустрічі є представники структурних підрозділів у справах релігій облдержадміністрацій. Як наголосив модератор зустрічі, директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури д-р Андрій Юраш, це перша така зустріч після понад п’ятирічної перерви. І цей період виявився трагічним для підрозділів, що займаються питаннями державно-конфесійних стосунків у регіонах, оскільки більшість з них були понижені у статусі або зведені до однієї-двох осіб. А.Юраш проаналізував стан статусу цих підрозділів і виділив 9 типів. Наприклад, у Вінницькій області активно працює управління, у якому задіяно 9 осіб, а у сусідній Житомирській області вся робота тримається на одній особі, яка працює у структурі відділу взаємодії з об’єднаннями громадян. У деяких областях релігійні питання об’єднані з питаннями культури, захисту історичного середовища чи, навіть, фінансового планування. Тому А.Юраш запропонував у рамках зустрічі звернутися до керівництва ОДА з проханнями унормувати роботу відповідних підрозділів і надати їм належний рівень, не нижче окремого відділу.

З діяльністю Бюро з демократичних ініціатив і прав людини ОБСЄ присутніх познайомила Катажина Ярошевич-Варган, а про проект Бюро в Україні розповіла спеціаліст з питань свободи релігії та переконань Ділноза Сатарова.

Протягом двох днів конференції працюватимуть вісім сесій, на яких виступлять і представлять певні тематичні напрямки представники релігійного середовища, столичні та регіональні чиновники, українські та закордонні експерти.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця