Мінкультури створило Робочу групу для врегулювання міжцерковних конфліктів

2 грудня 2014, 10:32 | Державно-конфесійні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

minkultury.jpgРобоча група ініційована та покликана для вирішення неоднозначних ситуацій, які зараз виникають у стосунках між УПЦ (Московського Патріархату) та УПЦ Київського Патріархату.

Про це заявив заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури УкраїниАндрій Юраш, повідомляє Інститут релігійної свободи

Перше засідання Робочої групи з питань врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів відбулося у приміщенні Мінкультури 26 листопада 2014 року. 

“Зараз на державному рівні слід моніторити певні ситуації, які загострюються в міжконфесійних стосунках”, – сказав заступник Міністра культури Олександр Журавчак.

Учасники засідання обговорили результати моніторингу випадків міжцерковного протистояння відповідно до інформації, яка була надана обласними державними адміністраціями. Також було детально обговорено конкретні конфліктні випадки у Рівненській та Хмельницькій областях, а також причини їх виникнення.

робоча_група.jpg
 
“Ситуація є дуже неоднозначною, яку неможливо розглядати в одній площині. Є конкретні питання, які пов`язані з імплементацією Закону про свободи совісті, тобто зміни юрисдикційної приналежності у громадах, також цілий комплекс і юридичних проблем, і особистісних проблем. Але найбільш ускладнює ситуацію загальнополітичний контекст, який не можна випускати», – зазначив Андрій Юраш.
 
Присутні на засіданні представники православних церков були одностайні щодо потреби усувати конфронтаційну риторику з офіційних документів. Вони позитивно оцінили утворення Робочої групи як майданчик для обговорення актуальних проблем міжконфесійних відносин та погодились, що припинення напруги у міжцерковних відносинах є в інтересах всього суспільства.

Участь у засіданні взяли 

представники УПЦ (МП): 

протоієрей, голова юридичного відділу Української православної церкви Олександр Бахов;

єпископ Васильківський, вікарій Київської митрополії УПЦ Миколай (Почтовий);

представники УПЦ КП

архиєпископ Рівненський і Острозький, голова управління зовнішньоцерковних зв’язків УПЦ КП Іларіон (Процик);

архиєпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій (Зоря);

представники Мінкультури України:

заступник Міністра культури Олександр Журавчак;

заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш;

та інші співробітники Міністерства.

експерти: 

голова правління громадської організації «Інститут релігійної свободи» Олександр Заєць;

народний депутат України Віктор Єленський;

завідуючий відділом з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков.

Для постійного опрацювання пропозицій та підготовки наступних засідань було прийнято рішення про утворення малої робочої групи з проблематики врегулювання міжцерковних конфліктів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • kotzk | 27 грудня 2017, 19:34
  Коментувати коментар

  Религии нужно отдать в министерство культуры и под НАБУ. Это возможно при жестком контроле нравственности со стороны государства. Как и было указано. Не надо никого убивать. Но бить можно, не по голове. За системное насилие, навязанное лжедуховными любых конфессий. Хотя можно было бы и расстреливать заново наглые сытые рожи ублюдков, продающих и сующих своих богов всем, чем только можно, включая половые органы. День сурка кто-нибудь закончит? Уберете религии от своих мозгов, поймете, как выгнать импортное дерьмо и прокормить местных. Больше ничего не нужно, остальное у всех есть. Кому не хватает коммуналки, деревни пустуют. По заповедям пусть СБУ принимает экзамены у всех духовных конфессий и школ развития. И на строгий пост на всю жизнь после кастрации. Мозги верните себе, загаженные идеологиями и философиями. Выбили, чтобы снова продать б/у. Не нужны планы на 20 лет. Нужно выгребать тот мусор, который лезет сегодня в двери. Выкинуть паразитов религий от себя можно только при условии строгого поста пожизненого, с растительным маслом от запора. С запретом секса для умных. Дебилы пусть продолжают плодить дебилов, сами их и жрать будут. Остальное никому уже не надо, чужое? Простые заповеди. Все давно все понимают. Куда еще праздновать панкреатиту? 90% верующих в мире? Ждут очередных инопланетян с чудесами. Я не обвиняю религии. Обвиняю инопланетян, что плохо обьяснили. Бога, то есть. Лучше уже не получится. Неудачный эксперимент. Меньше суетитесь. Просите личного управления собой источник своей собственной души. Без имен и подсказок, интуитивно. Нужно время для доработки себя. Целостно. Можно каждому обьяснить. Умственноотсталым помогают святые. Еще раз. Коммунны пришли сказать, что религии уже тогда закончились, во Франции, опошлив все и исказив. Не только там, везде. Какая разница, почему? Уже нет. Дух Святый стяжайте разуму, не портите тело лжеучителями. Прошу истинный разум. И все.

 • Лучка Олександр | 2 грудня 2014, 12:35
  Коментувати коментар

  Безпосередні суб'єкти спору (тобто керівництво православних Церков) не можуть порозумітися, а чиновники Мінкультури будуть розрулювати! І що є такі, які в це вірять? Купа народу будуть засідати, виражати стурбованості, писати декларації і т.д. і .т.п. А результат від цього буде нуль! Краще б ділом зайнялись.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 18:29

  Р. S. От у Вікіпедії знайшов, зокрема, таку інфу. Тобто, що у с. Сартана (недалеко Маріуполя) була збудована нова ГРЕЦЬКА церква Святого Георгія (2005 р.) – за активної участі Маріупольської

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 17:51

  А, може, в Маріуполі є? Як відомо, це місто було засновано і заселено, переважно, етнічними греками, яких царський уряд виселив з Криму...

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:15

  Назовіть хоча одну грецькомовну громаду на сході України будь ласка. Хоч одну!

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:11

  Ой так, так 12 листопада!!! Які ви професйонали.

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2019, 14:28

  Під гаслом: "Згинь нечисть!"

Популярні статті місяця