Мінкультури створило Робочу групу для врегулювання міжцерковних конфліктів

2 грудня 2014, 10:32 | Державно-конфесійні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

minkultury.jpgРобоча група ініційована та покликана для вирішення неоднозначних ситуацій, які зараз виникають у стосунках між УПЦ (Московського Патріархату) та УПЦ Київського Патріархату.

Про це заявив заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури УкраїниАндрій Юраш, повідомляє Інститут релігійної свободи

Перше засідання Робочої групи з питань врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів відбулося у приміщенні Мінкультури 26 листопада 2014 року. 

“Зараз на державному рівні слід моніторити певні ситуації, які загострюються в міжконфесійних стосунках”, – сказав заступник Міністра культури Олександр Журавчак.

Учасники засідання обговорили результати моніторингу випадків міжцерковного протистояння відповідно до інформації, яка була надана обласними державними адміністраціями. Також було детально обговорено конкретні конфліктні випадки у Рівненській та Хмельницькій областях, а також причини їх виникнення.

робоча_група.jpg
 
“Ситуація є дуже неоднозначною, яку неможливо розглядати в одній площині. Є конкретні питання, які пов`язані з імплементацією Закону про свободи совісті, тобто зміни юрисдикційної приналежності у громадах, також цілий комплекс і юридичних проблем, і особистісних проблем. Але найбільш ускладнює ситуацію загальнополітичний контекст, який не можна випускати», – зазначив Андрій Юраш.
 
Присутні на засіданні представники православних церков були одностайні щодо потреби усувати конфронтаційну риторику з офіційних документів. Вони позитивно оцінили утворення Робочої групи як майданчик для обговорення актуальних проблем міжконфесійних відносин та погодились, що припинення напруги у міжцерковних відносинах є в інтересах всього суспільства.

Участь у засіданні взяли 

представники УПЦ (МП): 

протоієрей, голова юридичного відділу Української православної церкви Олександр Бахов;

єпископ Васильківський, вікарій Київської митрополії УПЦ Миколай (Почтовий);

представники УПЦ КП

архиєпископ Рівненський і Острозький, голова управління зовнішньоцерковних зв’язків УПЦ КП Іларіон (Процик);

архиєпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій (Зоря);

представники Мінкультури України:

заступник Міністра культури Олександр Журавчак;

заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш;

та інші співробітники Міністерства.

експерти: 

голова правління громадської організації «Інститут релігійної свободи» Олександр Заєць;

народний депутат України Віктор Єленський;

завідуючий відділом з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков.

Для постійного опрацювання пропозицій та підготовки наступних засідань було прийнято рішення про утворення малої робочої групи з проблематики врегулювання міжцерковних конфліктів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • kotzk | 27 грудня 2017, 19:34
  Коментувати коментар

  Религии нужно отдать в министерство культуры и под НАБУ. Это возможно при жестком контроле нравственности со стороны государства. Как и было указано. Не надо никого убивать. Но бить можно, не по голове. За системное насилие, навязанное лжедуховными любых конфессий. Хотя можно было бы и расстреливать заново наглые сытые рожи ублюдков, продающих и сующих своих богов всем, чем только можно, включая половые органы. День сурка кто-нибудь закончит? Уберете религии от своих мозгов, поймете, как выгнать импортное дерьмо и прокормить местных. Больше ничего не нужно, остальное у всех есть. Кому не хватает коммуналки, деревни пустуют. По заповедям пусть СБУ принимает экзамены у всех духовных конфессий и школ развития. И на строгий пост на всю жизнь после кастрации. Мозги верните себе, загаженные идеологиями и философиями. Выбили, чтобы снова продать б/у. Не нужны планы на 20 лет. Нужно выгребать тот мусор, который лезет сегодня в двери. Выкинуть паразитов религий от себя можно только при условии строгого поста пожизненого, с растительным маслом от запора. С запретом секса для умных. Дебилы пусть продолжают плодить дебилов, сами их и жрать будут. Остальное никому уже не надо, чужое? Простые заповеди. Все давно все понимают. Куда еще праздновать панкреатиту? 90% верующих в мире? Ждут очередных инопланетян с чудесами. Я не обвиняю религии. Обвиняю инопланетян, что плохо обьяснили. Бога, то есть. Лучше уже не получится. Неудачный эксперимент. Меньше суетитесь. Просите личного управления собой источник своей собственной души. Без имен и подсказок, интуитивно. Нужно время для доработки себя. Целостно. Можно каждому обьяснить. Умственноотсталым помогают святые. Еще раз. Коммунны пришли сказать, что религии уже тогда закончились, во Франции, опошлив все и исказив. Не только там, везде. Какая разница, почему? Уже нет. Дух Святый стяжайте разуму, не портите тело лжеучителями. Прошу истинный разум. И все.

 • Лучка Олександр | 2 грудня 2014, 12:35
  Коментувати коментар

  Безпосередні суб'єкти спору (тобто керівництво православних Церков) не можуть порозумітися, а чиновники Мінкультури будуть розрулювати! І що є такі, які в це вірять? Купа народу будуть засідати, виражати стурбованості, писати декларації і т.д. і .т.п. А результат від цього буде нуль! Краще б ділом зайнялись.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Halo | 26 травня 2020, 16:31

  Наскільки я знаю, саме так обстоять справи щодо Успенського собору на Верхній території, бо він підпорядковується музею. А от щодо Ближніх та Дальніх Печер ситуація складніша. Одна справа -

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 14:12

  Нинішня - секулярно-ліволіберальна влада, дуже схоже і на жаль, досить далека від дійсного розуміння і врахування глибинних - духовно-релігійних потреб віруючих людей... ------- З іншого ж боку, як

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 13:57

  Чинний мер Дніпра дійсно: чоловік він, судячи з усього, затято-безбожний (в Бога ніяк не вірить) і ще публічно хизується цим! Та взагалі: багато чого собі нахабно дозволяє...

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 06:55

  Р. S. До речі, доволі подібні і схожі - ксенофобно-екстремістські, за змістом, постулати та ідеї - свого часу - активно пропагували й поширювали ніхто інші, як саме німецькі нацисти! Одначе: до чого

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 05:15

  Мовляв, нам "варто", геть "відмовитися" від своєї високої національної культури й благодатної духовності, життєдайної моралі і традицій, довгими століттями витворених і розвинутих

Популярні статті місяця