Мінкультури створило Робочу групу для врегулювання міжцерковних конфліктів

2 грудня 2014, 10:32 | Державно-конфесійні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

minkultury.jpgРобоча група ініційована та покликана для вирішення неоднозначних ситуацій, які зараз виникають у стосунках між УПЦ (Московського Патріархату) та УПЦ Київського Патріархату.

Про це заявив заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури УкраїниАндрій Юраш, повідомляє Інститут релігійної свободи

Перше засідання Робочої групи з питань врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів відбулося у приміщенні Мінкультури 26 листопада 2014 року. 

“Зараз на державному рівні слід моніторити певні ситуації, які загострюються в міжконфесійних стосунках”, – сказав заступник Міністра культури Олександр Журавчак.

Учасники засідання обговорили результати моніторингу випадків міжцерковного протистояння відповідно до інформації, яка була надана обласними державними адміністраціями. Також було детально обговорено конкретні конфліктні випадки у Рівненській та Хмельницькій областях, а також причини їх виникнення.

робоча_група.jpg
 
“Ситуація є дуже неоднозначною, яку неможливо розглядати в одній площині. Є конкретні питання, які пов`язані з імплементацією Закону про свободи совісті, тобто зміни юрисдикційної приналежності у громадах, також цілий комплекс і юридичних проблем, і особистісних проблем. Але найбільш ускладнює ситуацію загальнополітичний контекст, який не можна випускати», – зазначив Андрій Юраш.
 
Присутні на засіданні представники православних церков були одностайні щодо потреби усувати конфронтаційну риторику з офіційних документів. Вони позитивно оцінили утворення Робочої групи як майданчик для обговорення актуальних проблем міжконфесійних відносин та погодились, що припинення напруги у міжцерковних відносинах є в інтересах всього суспільства.

Участь у засіданні взяли 

представники УПЦ (МП): 

протоієрей, голова юридичного відділу Української православної церкви Олександр Бахов;

єпископ Васильківський, вікарій Київської митрополії УПЦ Миколай (Почтовий);

представники УПЦ КП

архиєпископ Рівненський і Острозький, голова управління зовнішньоцерковних зв’язків УПЦ КП Іларіон (Процик);

архиєпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій (Зоря);

представники Мінкультури України:

заступник Міністра культури Олександр Журавчак;

заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш;

та інші співробітники Міністерства.

експерти: 

голова правління громадської організації «Інститут релігійної свободи» Олександр Заєць;

народний депутат України Віктор Єленський;

завідуючий відділом з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков.

Для постійного опрацювання пропозицій та підготовки наступних засідань було прийнято рішення про утворення малої робочої групи з проблематики врегулювання міжцерковних конфліктів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • kotzk | 27 грудня 2017, 19:34
  Коментувати коментар

  Религии нужно отдать в министерство культуры и под НАБУ. Это возможно при жестком контроле нравственности со стороны государства. Как и было указано. Не надо никого убивать. Но бить можно, не по голове. За системное насилие, навязанное лжедуховными любых конфессий. Хотя можно было бы и расстреливать заново наглые сытые рожи ублюдков, продающих и сующих своих богов всем, чем только можно, включая половые органы. День сурка кто-нибудь закончит? Уберете религии от своих мозгов, поймете, как выгнать импортное дерьмо и прокормить местных. Больше ничего не нужно, остальное у всех есть. Кому не хватает коммуналки, деревни пустуют. По заповедям пусть СБУ принимает экзамены у всех духовных конфессий и школ развития. И на строгий пост на всю жизнь после кастрации. Мозги верните себе, загаженные идеологиями и философиями. Выбили, чтобы снова продать б/у. Не нужны планы на 20 лет. Нужно выгребать тот мусор, который лезет сегодня в двери. Выкинуть паразитов религий от себя можно только при условии строгого поста пожизненого, с растительным маслом от запора. С запретом секса для умных. Дебилы пусть продолжают плодить дебилов, сами их и жрать будут. Остальное никому уже не надо, чужое? Простые заповеди. Все давно все понимают. Куда еще праздновать панкреатиту? 90% верующих в мире? Ждут очередных инопланетян с чудесами. Я не обвиняю религии. Обвиняю инопланетян, что плохо обьяснили. Бога, то есть. Лучше уже не получится. Неудачный эксперимент. Меньше суетитесь. Просите личного управления собой источник своей собственной души. Без имен и подсказок, интуитивно. Нужно время для доработки себя. Целостно. Можно каждому обьяснить. Умственноотсталым помогают святые. Еще раз. Коммунны пришли сказать, что религии уже тогда закончились, во Франции, опошлив все и исказив. Не только там, везде. Какая разница, почему? Уже нет. Дух Святый стяжайте разуму, не портите тело лжеучителями. Прошу истинный разум. И все.

 • Лучка Олександр | 2 грудня 2014, 12:35
  Коментувати коментар

  Безпосередні суб'єкти спору (тобто керівництво православних Церков) не можуть порозумітися, а чиновники Мінкультури будуть розрулювати! І що є такі, які в це вірять? Купа народу будуть засідати, виражати стурбованості, писати декларації і т.д. і .т.п. А результат від цього буде нуль! Краще б ділом зайнялись.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 20 червня 2018, 13:43

  Неужели непонятно, что причина всех проблем - Денисенко. Не будет никаких признаний и томосов пока он не уйдёт или не отречётся от власти. Его личность слишком одиозна и позорна для церкви. Если

 • fedirtsiv | 20 червня 2018, 12:59

  Недолік християнства у тому, що воно пропагує безшлюбність за прикладом монахів-пустельників, учителів Церкви. Тому наша молодь неодружена і незаміжня, бо в церквах навчають цнотливості, смиренню,

 • Fr. Valerii | 19 червня 2018, 11:56

  Нічого нового. Про це свідчить історія, починаючи від Б. Хмельницького.

 • В. Ясеневий | 19 червня 2018, 08:04

  Но даже по-человечески очень, прямо до душевной боли и слез, жаль детей зверски замученых и убитых нелюдями их отцов Ведь дети то остались сиротами. Верю, что ГОПОДЬ и добрые люди их не оставят.

 • В. Ясеневий | 19 червня 2018, 07:51

  Лично для меня ПУТЕМ ИСТИНЫ есть - Христос, а не кто-нибудь из смертных-сгнивших и навеки вечные( для вас, думаю - атеиста-безбожника) - безповоротно. Ура !!! Вот в чем "истинное величие и

Популярні статті місяця