Догналітам остаточно заборонили проводити акції у центрі Львова

27 листопада 2013, 12:24 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

8883-tt.jpgВиконком Львівської міської ради 27 листопада заборонив проведення будь-яких масових заходів людям, що вважають себе вірними Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ) у центральній частині Львова. Мова йде про територію історичної забудови, що внесена до списку історичної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє. ZAXID.NET.

У рішенні виконкому йдеться про «обмеження права на проведення релігійних та будь-яких інших масових заходів через заборону проведення таких заходів особами та групами осіб, що вважають себе вірними УПГКЦ».

Заборона діє на території, обмеженій площею Торговою, проспектом Свободи, площею Міцькевича, площами Галицькою, Соборною та Митною, вулицею Личаківською, Короленка, Лисенка, Гуцульською, Кривоноса, Довбуша, Опришківською, Замковою, Остряниці, Жовківською, Заводською, Замарстинівською, Гайдамацькою, Хмельницького, Осьмомисла.

На запитання, чи достатньо рішення виконкому для заборони масових заходів, начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич сказала, що згідно з законом України «Про місцеве самоврядування», рішення, які прийняті органами місцевого самоврядування і ніким не скасовані, є обов’язковими до виконання.

Гелена Пайонкевич зазначила, що з початку листопада юристи збирають доказову базу щодо зловживань догналітів при проведенні масових заходів.

Вона сказала, що від догналітів щодня надходять заявки на проведення масових заходів. Крім того, коли подають до суду щодо скасування масових заходів представники УПГКЦ не з’являються до суду, а за адресами, які вказані у заявках, ніхто не відчиняє двері. Оскільки догналіти мають декілька громадських організацій, то у рішенні виконкому вказано, що заборона стосується тих, хто вважає себе вірними УПГКЦ.

Також, за словами юриста, юридичне управління міськради звернеться до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про заборону проведення масових заходів на території Львова групами осіб, які вважають себе вірними УПГКЦ.

Як зазначив мер Львова Андрій Садовий, серед догналітів, як виявилося, є іноземці, а тому слід звернутися також до міграційної служби: «Не можуть невідомо які особи приїжджати до Львова і створювати провокаційні ситуації», - сказав мер.

Водночас перший заступник міського голови Львова Олег Синютка запропонував спільно з міграційною службою звернутись щодо цієї ситуації до СБУ.

Нагадаємо, УПГКЦ відома в Україні також як група Догнала, незареєстрована в Україні релігійна організація. Фахівці греко-католицької церкви характеризують УПГКЦ, як «тоталітарну секту».

Представникам УПГКЦ проведення акцій у Львові вже декілька разів забороняв суд. Зокрема, 8 листопада Львівський окружний адміністративний суд заборонив проведення заходів поблизу гарнізонного храму УГКЦ Петра і Павла (костелу Єзуїтів). Тоді догналіти проігнорували судову заборону і 10 листопада від імені організації «Союз християнських матерів» таки зібралися біля костелу Єзуїтів на свою маніфестацію.

Також суд заборонив представникам секти Догнала проводити акцію біля костелу Єзуїтів і 17 листопада. Тоді сектанти зібралися біля костелу, але їм не дали провести там акцію, тому вони продовжили зібрання на пл. Підкови.

20 листопада догналіти провели пікет біля прокуратури Львівської області, під час якого через непокору працівникам міліції затримали одного із учасників. А 26 листопада міліція забрала до відділку 12 учасників акції, організованої догналівцями біля скульптури Божої Матері.

Поміж тим, 15 листопада, міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до начальника СБУ у Львівській області Володимира Федірка щодо діяльності у місті секти Догнала.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • Стефан | 26 березня 2019, 21:01

   Митрополиту Онуфрию Сам Бог велел быть в Украинской Православной Церкви.

  • muhamuha33 | 26 березня 2019, 20:52

   "... є Патріарх, але Патріархату визнаного ще немає." - старикан марить-хто визнав твоє ПЦУ? дурник!

  • Михаил | 26 березня 2019, 11:43

   Хоть что-то правильно сделал, хоть за это спасибо. А то опять бы отдал своей любимой незаконной "пцу".

  • Михаил | 26 березня 2019, 00:32

   И недругов, и врагов, и соперников и конкурентов, если это люди сильные, принципиальные, твёрдые, последовательные в своих делах и убеждениях - обычно уважают все. И не допускают по отношению к ним

  • barni | 25 березня 2019, 18:01

   Ну почему же столько ненависти, г. Михаил ???? РПЦ, почти полтораста лет тоже никто не визнавал ??? А сегодня претензии на третий Рим !? Для Украини Москва не мать, а Рим не отец. Небило би

  Популярні статті місяця