Догналітам остаточно заборонили проводити акції у центрі Львова

27 листопада 2013, 12:24 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

8883-tt.jpgВиконком Львівської міської ради 27 листопада заборонив проведення будь-яких масових заходів людям, що вважають себе вірними Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ) у центральній частині Львова. Мова йде про територію історичної забудови, що внесена до списку історичної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє. ZAXID.NET.

У рішенні виконкому йдеться про «обмеження права на проведення релігійних та будь-яких інших масових заходів через заборону проведення таких заходів особами та групами осіб, що вважають себе вірними УПГКЦ».

Заборона діє на території, обмеженій площею Торговою, проспектом Свободи, площею Міцькевича, площами Галицькою, Соборною та Митною, вулицею Личаківською, Короленка, Лисенка, Гуцульською, Кривоноса, Довбуша, Опришківською, Замковою, Остряниці, Жовківською, Заводською, Замарстинівською, Гайдамацькою, Хмельницького, Осьмомисла.

На запитання, чи достатньо рішення виконкому для заборони масових заходів, начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич сказала, що згідно з законом України «Про місцеве самоврядування», рішення, які прийняті органами місцевого самоврядування і ніким не скасовані, є обов’язковими до виконання.

Гелена Пайонкевич зазначила, що з початку листопада юристи збирають доказову базу щодо зловживань догналітів при проведенні масових заходів.

Вона сказала, що від догналітів щодня надходять заявки на проведення масових заходів. Крім того, коли подають до суду щодо скасування масових заходів представники УПГКЦ не з’являються до суду, а за адресами, які вказані у заявках, ніхто не відчиняє двері. Оскільки догналіти мають декілька громадських організацій, то у рішенні виконкому вказано, що заборона стосується тих, хто вважає себе вірними УПГКЦ.

Також, за словами юриста, юридичне управління міськради звернеться до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про заборону проведення масових заходів на території Львова групами осіб, які вважають себе вірними УПГКЦ.

Як зазначив мер Львова Андрій Садовий, серед догналітів, як виявилося, є іноземці, а тому слід звернутися також до міграційної служби: «Не можуть невідомо які особи приїжджати до Львова і створювати провокаційні ситуації», - сказав мер.

Водночас перший заступник міського голови Львова Олег Синютка запропонував спільно з міграційною службою звернутись щодо цієї ситуації до СБУ.

Нагадаємо, УПГКЦ відома в Україні також як група Догнала, незареєстрована в Україні релігійна організація. Фахівці греко-католицької церкви характеризують УПГКЦ, як «тоталітарну секту».

Представникам УПГКЦ проведення акцій у Львові вже декілька разів забороняв суд. Зокрема, 8 листопада Львівський окружний адміністративний суд заборонив проведення заходів поблизу гарнізонного храму УГКЦ Петра і Павла (костелу Єзуїтів). Тоді догналіти проігнорували судову заборону і 10 листопада від імені організації «Союз християнських матерів» таки зібралися біля костелу Єзуїтів на свою маніфестацію.

Також суд заборонив представникам секти Догнала проводити акцію біля костелу Єзуїтів і 17 листопада. Тоді сектанти зібралися біля костелу, але їм не дали провести там акцію, тому вони продовжили зібрання на пл. Підкови.

20 листопада догналіти провели пікет біля прокуратури Львівської області, під час якого через непокору працівникам міліції затримали одного із учасників. А 26 листопада міліція забрала до відділку 12 учасників акції, організованої догналівцями біля скульптури Божої Матері.

Поміж тим, 15 листопада, міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до начальника СБУ у Львівській області Володимира Федірка щодо діяльності у місті секти Догнала.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Fr. Valerii | 23 вересня 2018, 22:13

   Спроба реабілітації "фільозофа", винного в кривавих переслідуваннях Греко Католицької Церкви з боку комуністичної влади.

  • storozh | 23 вересня 2018, 20:23

   А вони що хотiли, щоб Мiнкульт не створював? :)

  • fedirtsiv | 23 вересня 2018, 17:25

   Раніше повідомлялося у ЗМІ, що під час свого візиту до США, Далай-Лама підтримав одностатеві шлюби і засудив так звану "гомофобію". Він заявив, що будь-який секс хороший доти, поки

  • fedirtsiv | 23 вересня 2018, 16:36

   Звичайно красиві слова про міцну сім"ю не зроблять її такою апріорі.Тут не балакати потрібно, а об"єднувати батьків та дітей, старше покоління з молодшим у спільній трапезі чи відпочинку,

  • velovs@ukr.net | 23 вересня 2018, 14:37

   А, кстати, вот здесь кое-что - в этом контексте - и повествуется:

  Популярні статті місяця