Глави євангельських Церков заявляють про брак діалогу окремих міністерств з конфесіями

27 серпня 2011, 14:34 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Через відсутність діалогу з Міністерством юстиції та Міністерством закордонних справ України виникають проблемні питання у сфері державно-церковних відносин, у тому числі в законодавчій площині. Про це йшла мова під час засідання Ради Євангельських Протестантських Церков України, повідомляє Інститут релігійної свободи

Зустріч відбулась 25 серпня у приміщенні Головної канцелярії ВСО ЄХБ під головуванням Старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви Леоніда Падуна.

IPC.gif

Зокрема глави євангельських Церков звернули увагу на відсутність відповідей з боку Мінюсту на останні звернення членів Ради з конкретними пропозиціями. 

Крім цього, вже другий рік не скликаються засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями, утвореної при МЗС. З цієї причини, як вважають учасники засідання, виникають проблемні питання, подібні до урядового рішення про зміну візових процедур в'їзду в Україну, що створили перешкоди для іноземних священнослужителів та студентів духовних навчальних закладів.

Глави євангельських Церков закликали Міністерство культури України сприяти побудові належного діалогу з цими та іншими міністерствами для розв’язання актуальних проблем.

Окреме занепокоєння члени Ради Євангельських Протестантських Церков України висловили у зв’язку зі складнощами, які виникають у відносинах з органами місцевого самоврядування, під час організації урочистих заходів з нагоди святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія, зокрема у Києві та Харкові. Глави Церков не полишають надії на проведення запланованих раніше Євангельських Читань у якості спільного міжцерковного свята на одній із центральних площ столиці. 

Присутні також обговорили особливості процесу удосконалення законодавства про свободу віросповідання. Офіційну позицію з цього приводу представив представник Держкомнацрелігій та Мінкультури Володимир Любчик.

Учасники засідання підтримали позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про недоцільність поспішних змін до чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», наголошуючи на потребі збереження високого рівня свободи віросповідання в Україні.

Під час засідання народний депутат України Володимир Марущенко (партія ХДС) розповів про громадську ініціативу, спрямовану на забезпечення українських шкіл підручниками для вивчення предмету «Основи християнської етики» та поліпшення духовно-морального виховання учнів. Глави євангельських Церков висловили підтримку пропозиціям, висловленим парламентарем.

У засіданні взяли участь глави та повноважні представники: 

Української Християнської Євангельської Церкви;

Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів;

Церкви християн віри євангельської України;

Церкви адвентистів сьомого дня в Україні;

Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України;

Об'єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія);

Української Лютеранської Церкви;

Союзу вільних Церков християн євангельської віри України.

Серед запрошених на засіданні були присутні представники Верховної Ради України, Інституту релігійної свободи, Українського Біблійного Товариства та релігійної громади ХВЄ «Спасіння».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • enzian | 18 лютого 2020, 11:00

   Вперед, малоросику, підтримай поплічників Гундяя.

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 11:00

   А взагалі-то, як акцентує Боже Слово, "неправедний нехай ще чинить неправду; нечистий нехай ще оскверняється" (Одкр.22:11). -------- Тобто: нехай, зокрема, цей злобно-богохульний

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:59

   Р. S. А таки всі вони, дрібні й огидні душі, дуже вже, як видно, бентежаться і лякаються та жахаються Біблії та її змісту. Бо там, зокрема, - геть повністю і досконало - ВИКРИВАЄТЬСЯ і ВИСВІЧУЄТЬСЯ

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:43

   Разом з тим. В подібному "розкладі подій" ("порядку денному") сучасного світу нема, загалом, нічого випадкового й несподіваного! Святе Письмо все це вельми давно вже передбачило й

  • Paraeklezyarh | 18 лютого 2020, 09:29

   Дякую за лаконічний і , головне , зрозумілий допис )))

  Популярні статті місяця