Депутати відмовилися проводити парламентські слухання з питань державно-церковних відносин

20 червня 2011, 10:33 | Державно-конфесійні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

VR.gif16 червня Верховна Рада України вдруге у цьому році відхилила пропозицію про проведення парламентських слухань на тему «Стан та перспективи розвитку державно-конфесійних відносин в Україні», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Проект постанови № 8548 підтримали лише 103 народних обранця, замість 226 необхідних для ухвалення рішення. 

З них 46 – від фракції «БЮТ-Батьківщина», 32 – від Блоку «НУНС», 20 – від групи «Реформи заради майбутнього». Партія регіонів, комуністи та Народна партія майже у повному складі не підтримали цю ініціативу.

Представляючи проект у сесійній залі, народний депутатВолодимир Марущенко (партія ХДС) підкреслив: “Парламентські слухання на таку тематику відбудуться вперше в історії українського парламентаризму, що наочно засвідчить увагу вищого законодавчого органу і Української держави в цілому до питань розвитку державних церковних відносин”.

Голова Комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський заявив, що профільний Комітет підтримує і просить провести такі слухання. Він згадав про проблему взаємовідносин музею і релігійної громади у Михайлівському храмі у Переяславі-Хмельницькому.

“Необхідно вислухати всі позиції, і те, які сьогодні перекоси є у владі, вчасно їх зупинити”, – додав парламентар. 

Народний депутат В’ячеслав Кириленко (партія «За Україну!») на підтримку ідеї проведення слухань звернув увагу на напад невідомих осіб на Свято-Миколаївський собор УПЦ Київського патріархату в місті Києві та на громадські протести проти забудови фундаменту Десятинної церкви.

За словами депутата, останнім часом спостерігається значна напруга у сфері державно-церковних відносин. “Тому що влада часто починає порушувати принцип рівності усіх конфесій, усіх релігійних громад, який чітко передбачений українською Конституцією”, – зауважив В’ячеслав Кириленко.

У свою чергу Михайло Косів (фракція «БЮТ-Батьківщина») нагадав колегам про Концепцію державно-конфесійних відносин в Україні, яку вже багато років Церкви та експерти рекомендують ухвалити Парламенту.

“Окрім тих гострих актуальних проблем, про які говорили мої попередники колеги, в Україні є ще й багато інших чисто законодавчих проблем, на які ми мали б вийти внаслідок цих слухань”, – підкреслив Косів.

Представник групи «Реформи заради майбутнього» Тарас Чорновіл заявив: “У нас дуже погано законодавчо врегульовано права конфесій, співвідношення церкви і держави, церкви і освіти. І у зв’язку з цим ці слухання нам крайнє необхідні для того, щоб дійсно, юридично врегулювати ті взаємовідносини, напрацювати принципи, на яких буде робитися нове законодавство”.

Народний депутат Юрій Болдирєв зауважив на необхідності комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних з порушеннями релігійної свободи та зловживаннями. Однак він був єдиним представником фракції Партії регіонів, який проголосував на підтримку парламентських слухань.

У підсумку, попри відсутність аргументів проти проведення парламентських слухань з питань державно-церковних відносин Верховна Рада відмовилась від їх проведення.

У травні 2011 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про підтримку проведення парламентських слухань з цієїпроблематики.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • enzian | 28 лютого 2020, 10:11

   Може, не дуже й хотів, але ж кремль наказав...

  • Petro_R | 28 лютого 2020, 06:33

   Офіс нічого не казав про передачу на 2+2 "Загублений світ", де мова ішла про Ватикан? Виявляється, що усі ті кардинали разом з папами - це бандити, злодії, шулери та убивці. Кар-рочє,

  • fedirtsiv | 28 лютого 2020, 01:59

   Московський патріархат в Україні - це післявчорашній день. Його треба ліквідувати як пережиток минулого і усю увагу зосередити на ПЦУ. Як ви і писали потрібні церковні реформи згідно Євангелія:

  • Стефан | 27 лютого 2020, 23:01

   Предложение об Украине...исцеление и примирение...лукавое и лицемерное так, как не исцеляют заведомо здоровый, цветущий, полный сил и красоты организм Православной Церкви Украины, а с любыми

  • enzian | 27 лютого 2020, 22:53

   Як завжди, взірець віротерпимості.

  Популярні статті місяця