Архиєпископ Львівський УПЦ (МП) піддав різкій критиці виступ голови Львівської облради під час урочистої Академії до Дня незалежності

26 серпня 2010, 10:55 | Державно-конфесійні стосунки | 12 |   | Код для блогу |  | 

avgustin_4_w.jpgВ офіційній заяві, яку 25 серпня поширив сайт УПЦ, архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Августин (Маркевич) пояснив, чому залишив урочисту Академію, яка відбулася 20 серпня у м. Львові з нагоди 19-ї річниці незалежності України. Разом з ним приміщення Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької залишили і члени делегації УПЦ (МП) та представники Римо-Католицької Церкви. Архиєпископа обурило те, що голова Львівської обласної ради закликав підтримати «національні Церкви», до яких відніс лише Греко-Католицьку та «Українську Православну Церкву Київського Патріархату».

Заява архиєпископа Львівського і Галицького Августина (Маркевича)

«20 серпня цього року я, православний архієпископ Львівський і Галицький Августин, був змушений залишити урочисту Академію, яка відбулася у м. Львові з нагоди 19-ї річниці незалежності України. Разом зі мною приміщення Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької залишили і члени нашої делегації. Покинули урочистості також представники Римо-Католицької Церкви.

Це отримало широке висвітлення в українських та закордонних ЗМІ. Не лише віруючі, але й журналісти та представники громадськості звертаються до мене з висловленням подиву, прохаючи пояснити причину інциденту.

В ситуації, що склалася, вважаю за необхідне виступити з офіційною заявою, щоб роз`яснити мотиви моїх дій, а також дати оцінку тому, що трапилось напередодні святкування Дня незалежності України у м.Львові. У зв`язку з цим, хочу офіційно заявити: урочисте зібрання я залишив на знак категоричного протесту проти висловлювань голови Львівської обласної ради п. Мирослава Сеника. У своєму виступі п. Сеник, якого я раніше знав як цілком нормального і тверезого політика, досить несподівано (принаймні, для мене) закликав присутніх підтримати "національні церкви", до яких відніс лише Греко-католицьку церкву та "Українську православну церкву Київського патріархату".

Можна було б (при великому бажанні) списати ці, м’яко кажучи, некоректні висловлювання на рахунок якогось душевного зриву тощо. Однак, свої скандальні заклики п. Мирослав Сеник повторив слово у слово в інтерв`ю Львівському телебаченню в день самого свята, 24 серпня!

Залишимо осторонь проблему вкрай складних стосунків між вірними Української Православної Церкви і послідовниками згаданих церковних організацій, звернемо увагу лише на поведінку голови обласної ради.

Насамперед, обурення викликає той факт, що державний посадовець допустив кричущу безтактність і відсутність поваги до всіх інших релігійних конфесій України (крім вказаних), яким п. М.Сеник на свій розсуд відмовив у статусі "національних". Напевне, останніми для нього можуть бути лише ті, які проповідують войовничий націоналізм і поділяють єдиний український народ на "расових галичан" і "національно несвідомих східняків". Голову Львівської облради не збентежило навіть те, що до переліку "національних" не потрапила найчисельніша і найстаріша в Україні Українська Православна Церква, що народилась у Дніпровській купелі у часи святого князя Володимира.

Своїми словами п. Сеник не лише образив православних, римо-католиків, протестантів, юдеїв, мусульман та інших, які, безумовно, є не меншими патріотами, ніж дорогі йому греко-католики чи прихильники колишнього митрополита Київського і всієї України Філарета (Денисенка).

Набагато гіршим є інше: своїми висловлюваннями посадовець, по суті, перекреслив можливість конструктивної співпраці з релігійними конфесіями – бо хто з них тепер повірить у можливість співпраці із людиною, яка в день всенародного торжества без найменшого збентеження відкрито декларує печерні принципи, що є несумісними з вченням жодної із традиційних релігій?

У тому, що відбулося, очевидно, є ще один важливий аспект. Із висловлювань п. Мирослава Сеника випливає, що він не визнає фундаментальних цінностей, на яких має будуватися релігійне життя у сучасній Україні. Голова обласної ради, всупереч Конституції України, не вважає, що усі діючі державні релігійні організації є рівними перед законом. Він, очевидно, не визнає також іншого вкрай важливого конституційного принципу – відокремлення Церкви від держави. Таким же брутальним порушенням українського законодавства є те, що п. Сеник вважає можливим втручання держави в релігійне життя. Вражає, що подібне кричуще нехтування Закону, свою відверту заангажованість і упередженість публічно і зухвало демонструє в день головного державного свята країни саме той, хто перший повинен стояти на захисті законності у нашому регіоні.

У знак протесту проти такої, вкрай образливої, поведінки голови облради я і залишив урочисту академію з нагоди Дня незалежності України.

Нарешті, обставини спонукають мене заявити про те, що Мирослав Сеник своїми безвідповідальними і провокаційними висловлюваннями змушує засумніватися: чи справді він відповідає високій посаді голови Львівської обласної ради, на яку його було обрано депутатами – представниками населення м. Львова і Львівської області?»

Як вже повідомлялося, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник у вітальному слові 20 серпня під час урочистої академії з нагоди 19-ї річниці Незалежності України у Національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької закликав підтримати національну Церкву. Мирослав Сеник конкретизував: "Ми повинні підтримати свою національну Церкву, а такими церквами я вважаю Українську Греко-Католицьку Церкву і Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Ми повинні дбати про освіту своїх дітей. Ми повинні дбати про майбутнє. Перед нами дійсно дуже важка праця, і я хотів би, щоб ніхто з нас не опускав рук. Здається, що та праця є не для людських сил. Пам’ятаймо слова Святого Письма: "У людей це неможливо, а в Бога все можливо".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • deacon Tarasiy | 16 вересня 2010, 16:21
  Коментувати коментар

  Владика тихо і по-сімейному правий. А пан Сеник повівся не як багатодітний батько, котрому кожде дитя по-своєму дороге, а як найманец, якому вчасно сплатили за двох, а решта - в борговій черзі... І чим йому УАПЦ так допекло? Якщо чесно, то не церкви тре підтримувати: то час уже поміркувати чим церковні громади можут виручити реставрацію наших шкіл та дитсадочків, бо ЛЬвів жирує на майданчиках ROSHEN, а на Дрогобич-Борислав-Трускавец-Стебник-Східницю жодного дитячого містечка! От тобі й освіта): А про любов колишнього керівника Богословської синодальної комісії УПЦ до вірників інших конфесій запрошуєме переконатися на практиці: http://clement.kiev.ua/node/11 Вам такі реколекції на всьому СНД не стрічалися.

 • nykodym | 3 вересня 2010, 13:32
  Коментувати коментар

  Думаю, що вже пора почати переслідувати православних у Львові, щоб рятувати репутацію владики Августина і почати з церкви на Короленка. Викопати до витоків "дніпровського" хрещення в Москві-ріці!

 • Moroz | 30 серпня 2010, 17:06
  Коментувати коментар

  І чому мене досі дивує, що навіть священнослужителі можуть казати неправду! Вони не вірять у пекло? :)

 • Ярема | 27 серпня 2010, 15:52
  Коментувати коментар

  п.Сеник сказав те, що влада сьогодні називає рівноправям, однак да ділі підтримує лише одну конфесію, але відкрито про те не говорить, Іуди.Молодець, говорив по совісті. А те що в різних куточках України, Полтаві, Одесі ( в особливий спосіб ) блокують УГКЦ, не надають землю під будівництво, а такі як агафангели зравствують, то голос Сеника як голос вопіющого в пустині. Честь і хвала. А латинники завжди виходять сухими з води, в любому випадку, ім би свої інтереси відстояти.

  • Тарасій | 27 серпня 2010, 15:59
   Коментувати коментар

   Яремо, мушу стати на захист римо-католиків - не можна судити про всіх лише по одній, хоч і архидієцезії. Тим більше, що є достовірна інформація, що тут владика видав бажане за дійсне. ;) Ніхто нікуди не виходив, як він подає!

 • Тарасій | 26 серпня 2010, 17:52
  Коментувати коментар

  Я думаю, що владика Августин має подякувати Сенику за можливість знову роздути галас про переслідування УПЦ на Львівщині. А я би на його місці чітко сказав, коли саме львівська влада (міська чи обласна) йому відмовила у виділенні землі під будівництво храмів, коли відмовила в реєстрації громад, заборонила проводити акції тощо. Бо якщо він ображається, що УПЦ не називають українською національною Церквою, то спочатку має собі поставити запитання чому?

 • Vasyl | 26 серпня 2010, 17:39
  Коментувати коментар

  Августин! Рятуй, тут негідники чиновники покровительствують тільки одній конфесії, а інших ігнорують!!! Пора писати черговий протест проти свавілля чиновників!!! Стань совістю цих чинуш! http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/37652/

 • Aleks-mm | 26 серпня 2010, 14:55
  Коментувати коментар

  Підтримую повністю православного владику! Він все повністю правильно сказав

  • Petros | 26 серпня 2010, 16:21
   Коментувати коментар

   1) "Залишимо осторонь проблему вкрай складних стосунків між вірними Української Православної Церкви і послідовниками згаданих церковних організацій, звернемо увагу лише на поведінку голови обласної ради" (Архієпископ Августин). Із цих слів випливає, що всі інші це тільки церковні організації, а не Українські Церкви, тоді оцінка пана сеника має абсолютне оправдання. 2) Колись пророк Натан бажаючи напімнути царя Давида розповів історію, в якій цар мав впізнати себе і покаятися (2 Самуїла 12, 1-13), що і сталося: “І сказав Давид до Натана. "Згрішив я проти Господа!” А Натан відповів Давидові: “Та Господь прощає тобі гріх твій: ти не вмреш”. Жаль, що навіть церковні сановники такого високого рангу, не вміють знайти ні відповідної форми, ні змісту, щоб себе висловити. Прикро, але ця заява нагадує радше большевицьку прокламацію революційних часів, де ідеологічного ворога розбивають в “пух і прах”.

 • rusalka | 26 серпня 2010, 11:40
  Коментувати коментар

  "Голову Львівської облради не збентежило навіть те, що до переліку "національних" не потрапила найчисельніша і найстаріша в Україні Українська Православна Церква, що народилась у Дніпровській купелі у часи святого князя Володимира." Це ж просто сенсація - Церква Московського патріархату народилася у Дніпровській купелі?!! З центром у Москві, якої ще не існувало?! Просто історичне відкриття! Особливо це сьогодні видно у "центрах" цієї Церкви - Почаєві, Печерській Лаврі і т. п., там "русский дух" там "русью пахнет". А як заповідь Христа про удар по щоці? Ще не вдарили, а він уже втік... :)

 • anatolius | 26 серпня 2010, 11:15
  Коментувати коментар

  Сеник допустився помилки, але владиці Августину варто починати з себе і своїх сьогоднішніх покровителів, які начхали на Конституцію і про рівність всіх перед законом і прийняли в обійми УПЦ (МП) і всіляко підтримують тільки її. Вже не говорячи про неприховану ненависть до тих же УГКЦ і УПЦ КП, яка як сіль виступає з його Заяви.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • barni | 21 липня 2019, 15:20

  "привет" піпсько-феесбешно-гундяєвський провокатор. Скільки і кого там було це питання ??? А от те що це ПОЛІТИЧНЕ ДІЙСТВО - ЦЕ ФАКТ.Що стосується РПЦвУ то це "батюшки",

 • barni | 21 липня 2019, 15:04

  Владико, я знаю що Ви нічого не читаєте і нічим, крім компартійно-кравчукових грошей не цікавитесь, ДУЖЕ ЖАЛЬ, але, при всій повозі, ВІК БЕРЕ СВОЄ !!!

 • barni | 21 липня 2019, 14:59

  P.S. А от ябки ще організував таких як сам ...???

 • barni | 21 липня 2019, 14:56

  Дуже приємно, "МОЛОТОК", будемо сподіватися, що це НОВА ГЕНЕРАЦІЯ священнослужителів! Це не "дядько" в якого тельбухи не поміщаються в рясу, а пика від "пихи надута", а

 • enzian | 21 липня 2019, 14:23

  Мабуть, варто було не відмовлятись.

Популярні статті місяця