Вінницький апеляційний суд скасував рішення про відсторонення від посади Ігоря Салецького

19 жовтня 2019, 10:22 | Органи влади у справах релігій | 0 |   | Код для блогу |  | 

18 жовтня у Вінницькому апеляційному суді визнали недійсним рішення міського суду, згідно з яким Ігоря Салецького відсторонили від виконання обов’язків начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА. Про це повідомляє Вежа.

Нагадаємо, що його звинувачували в тому, що він зареєстрував перехід релігійних громад в Ямпільському районі та в Луці-Мелешківській з УПЦ МП до Православної Церкви України з порушенням закону.

Перше судове засідання відбулось 4 жовтня у Вінницькому міському суді. Тоді сторона обвинувачення вимагала тимчасового відсторонення Ігоря Салецького з його посади. Втім, засідання перенесли, оскільки в обвинуваченого не було адвоката. Вже 10 жовтня міський суд задовольнив клопотання слідчої Світлани Воронюк і відсторонив Салецького від виконання обов’язків на два місяці. Рішення мотивувалось тим, що начальник управління може впливати на свідків та знищити важливі документи.

На відміну від попередніх судових засідань, цього разу зала суду була фактично порожньою.

– Я вважаю, що не було підстав для задоволення клопотання слідчої, оскільки зазначені в ньому ризики нічим не підтверджені. Щодо ризику відносно знищення документів: у процесі досудового розслідування слідчі вилучили за місцем роботи мого клієнта всі необхідні для слідства документи. Наразі вони перебувають в матеріалах кримінального провадження, – зазначила адвокатка Тетяна Кашпрук.

Вона також спростувала інші, зазначені в клопотанні потенційні ризики. Зокрема, за її словами, ризик “продовження протиправної діяльності” безпідставний, оскільки її клієнт раніше не притягувався ні до адміністративної, ні до кримінальної відповідальності, а ризик “впливу на свідків” нічим не підтверджений.

– Хочу зазначити, що мого клієнта звинувачують у скоєнні злочину невеликої тяжкості. Відсторонення від посади, відповідно до норм КПК, може застосовуватись тільки до злочинів середньої тяжкості. Також, в ході судового розгляду в суді першої інстанції (Вінницький міський суд – авт.) слідчою було подано доповнення до клопотання. Дане доповнення сторона захисту не отримала. Там викладені нові мотиви та нові доводи, до яких сторона захисту не була готова, це порушення права на захист. Вважаю, що в даному випадку суд мав надати час на підготовку, – розповіла Тетяна Кашпрук.

Доповнюючи виступ своєї захисниці, Ігор Салецький зазначив, що всі документи, які стосуються цієї справи і які він, нібито, міг знищити, відскановані і є у вільному доступі в Єдиному реєстрі юридичних осіб, а також в ухвалах Вінницького окружного адміністративного суду та Сьомого апеляційного адміністративного суду. До останніх двох судових інстанцій раніше звертались члени релігійних громад щодо визнання дій Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА неправомірними.

Після виступу сторони захисту слово дали прокурору, який виступив із запереченням проти задоволення апеляційної скарги.

Після близько 20 хвилин у нарадчій кімнаті судді ухвалили задовольнити апеляційну скаргу.

Відтак, ухвалу міського суду про відсторонення Салецького від виконання обов’язків скасували, а своєю новою ухвалою апеляційний суд відмовив у задоволенні клопотання слідчої Воронюк. Оскарженню ухвала не підлягає.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 21 лютого 2020, 16:43

   Ну що ж: цей колишній "пастор" звихнувся, зрештою, на тривіальному окультизмі! І хіба тільки він один?! :)

  • velovs@ukr.net | 21 лютого 2020, 16:36

   А лучше всего "пора гнать палками" - их обоих! :)

  • velovs@ukr.net | 21 лютого 2020, 16:34

   В России Церковь НИКОГДА не была отделена от её госструктур! А особенно НЫНЕ. А что касается теперешнего кремлёвского правителя, то его "законное" место - не "разбираться, что у него

  • Михаил | 21 лютого 2020, 15:37

   Пусть лучше разбирается, что у него творится в стране, а не лезет в церковные дела! Церковь отделена от государства, а путины и порошенки залезают туда всеми четырьмя копытами. Не их собачье дело!

  • velovs@ukr.net | 21 лютого 2020, 15:30

   И вот ГЛАВНОЕ (и именно ПОЛОЖИТЕЛЬНОЕ) отличие и суть "филаретовского" (полуживого) православия в независимой Украине - это отсутствие его подчинения и иных связей со спецслужбами и прочими