Зареєстровані статути перших єпархій ПЦУ

26 березня 2019, 12:23 | Органи влади у справах релігій | 1 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifУправління 16 єпархій Православної Церкви України зареєстровані у Міністерстві культури України. Як повідомляє сайт Мінкультури, статути єпархій були зареєстровані у новій редакції раніше визначеного законодавством терміну.

Більшість з них — це перереєстровані єпархіальні управління УПЦ КП та УАПЦ. Одне — це нове зареєстроване управління єпархії, яку очолює владика Симеон (Шостацький).

Серед зареєстрованих:

 1. Управління Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 2. Управління Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 3. Управління Вінницько-Брацлавської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 4. Управління Володимир-Волинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 5. Управління Дніпропетровської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 6. Управління Донецької єпархії УПЦ (ПЦУ);
 7. Управління Житомирсько-Овруцької єпархії УПЦ (ПЦУ);
 8. Управління Закарпатської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 9. Управління Запорізької єпархії УПЦ (ПЦУ);
 10. Управління Миколаївської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 11. Управління Одеської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 12. Управління Рівненської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 13. Управління Рівненсько-Волинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 14. Управління Харківської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 15. Управління Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ);
 16. Управління Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ).

Два з 16 управлінь вже внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань — Вінницько-Барської (ідентифікаційний код юридичної особи 42906540) і Рівненської єпархій (ідентифікаційний код юридичної особи 22575296).

190326_1.jpg

Реєстрація єпархіальних управлінь прискорить процес реєстрації релігійних організацій в областях.

Як повідомили РІСУ у Житомирській ОДА, реєстрація єпархіального управління розпочне у них в області процес реєстрації громад ПЦУ. Зараз подано на реєстрацію 30 статутів громад, які заявили про перехід з УПЦ МП до ПЦУ. Ще 8 громад, які вийшли з УПЦ МП, вже були перереєстровані в УПЦ КП.

Нагадаємо, що у деяких областях вже розпочався процес реєстрації громад. Так, у Волинській ОДА було перереєстровано статути 11 громад.

Детальніше про процес переходу громад до ПЦУ спостерігайте на інтерактивній карті, яку модерує РІСУ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • bitov | 27 березня 2019, 10:02
  Коментувати коментар

  Ах який шармант! Мінкульт рапортує – раніше терміну зуміли! Реєстрація на марші! Давайте і ми придивимося до цих дій і возрадуємось разом з усіма прогресивними і свідомими християнами. Як приклад успіху нам показують реєстрацію новоутвореного УПРАВЛІННЯ ВІННИЦЬКО-БАРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)" ( "ВІННИЦЬКО-БАРСЬКА ЄПАРХІЯ ПЦУ") Новоутворена це означає що утворена і зареєстрована згідно нового закону. Почитаємо і ми новий закон. По положенню статті 14 закону для цілей «реєстрації статуту (положення) релігійного центру (управління), що згідно з частиною другою статті 7 цього Закону представляє релігійні об’єднання, до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, подається заява, засвідчена підписом уповноважених представників (уповноваженого представника) загальних зборів засновників (установчого з’їзду (конференції) засновників тощо), що утворюють таке релігійне об’єднання». Логіка зрозуміла. Такий порядок призначенням мав за мету не захист тої міфічної «свободи підпорядкування» а вирішення долі майна при конфлікті всередині організації. Тому загальний порядок був встановлений один для всіх – чи то громада чи то єпархія. Державний реєстратор повинен мати поіменний список всіх засновників, які зараз і потім будуть на загальних зборах чи конференціях вирішувати долю майна у випадку конфлікту всередині організації. Але закон, склепаний на коліні мудрецями Єленським і Юрашем і прийнятий згодом придуркуватими законодавцями, і далі множив ті вітчизняні придуркуваті ситуації. Реєстратор тепер змушений вирішувати на практиці давню і не вирішену людством проблему – що було раніше – курка чи яйце? Статути новоутворених парафій повинні затверджувати новоутворені єпархії, які, згідно закону, утворені новоутвореними парафіями. Втім це не перший раз і все вирішується ізящно і традиційно. Щоткіна десь пророкувала про долю нового закону, писала що «спустят на тормозах». Простіше кажучи ніхто його виконувати не буде. Так і тут. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в графі «Перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі частки кожного із засновників (учасників); прізвище, ім'я, по батькові, якщо засновник – фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи, якщо засновник – юридична особа» зазначено, що засновником УПРАВЛІННЯ ВІННИЦЬКО-БАРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ є якийсь СВЯЩЕННИЙ СИНОД УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 19:57

  Цей агресивно-антихристянський і запекло-чорноротий наклепник і брехун - педераст-неонацист (fedirtsiv) відверто видає тут певні наміри і плани своїх хазяїв і однодумців. ---------- Тобто наразі

 • ustavschyk | 30 березня 2020, 11:01

  Там де був басейн, раніше стояв собор.

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 10:16

  Таким чином особлива присутність Святого Духа має місце, зокрема і передусім, саме там, де дійсно - в ім'я Христове (на богослужіння чи просто якусь певну молитовну акцію і т. ін.) - збирається

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 09:42

  Ось, дуже схоже, маємо ще одне характерне знамення того, що вже скоро, скоріш за все, має бути закладений і, зрештою, збудований т. зв. "третій храм" в Єрусалимі! ------ А вже затим, згідно

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 06:55

  Той, хто - завше, скрізь і повсякчас - запекло-злобно лихословить, оббріхує і проклинає Божий люд обох Завітів, в т. ч. і церковних служителів, наражається на серйозну небезпеку у своєму житті:

Популярні статті місяця