Адвентистські дослідники створили Українське наукове товариство імені Теофіла Бабієнка

3 травня 2018, 15:00 | Адвентисти | 2 |   | Код для блогу |  | 

Громадська організація «Українське наукове товариство імені Теофіла Бабієнка» має об’єднати науковців, які цікавляться історією адвентизму на українських землях і дотичною тематикою.

«Ми також плануємо публікувати статті на суспільні теми, медичного спрямування, з історії адвентистської церкви, протестантизму загалом», — повідомив один із засновників Товариства Валентин Шевчук.

Туофіл_Бабієнко.jpg

Результати досліджень Товариство планує оприлюднювати у вигляді публікації у друкованому та цифровому вигляді, проводити круглі столи, наукові конференції, лекції в навчальних закладах. Члени Товариства запрошують до співпраці дослідників будь-яких переконань і конфесій.

Члени Товариства ведуть архівні пошуки, оприлюднили низку статей у фахових виданнях. Товариство підтримує і дослідників-любителів.

Раду засновників склали такі особи:

●     Валентин Шевчук — керівник Товариства, аспірант кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка;

●     Людмила Штанько — кандидатка економічних наук, ректорка Українського гуманітарного інституту;

●     Максим Балаклицький — доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри журналістики Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна;

●     Валентина Куриляк — магістерка історії та археології, викладачка кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Українського гуманітарного інституту;

●     Анатолій Тершак — магістрант кафедри історії Національного університету «Острозька академія».

Товариство отримало державну реєстрацію від 22 лютого 2018 року.

Публічно оголосили про появу Товариства на організованій під його егідою Міжнародній науковій конференції «Історія Адвентиської церкви як науково-просвітницький проект» (22-25 квітня, м. Буча Київської області).

Засновники Товариства назвали цю організацію на честь свого видатного співвітчизника, бо його духовний шлях ілюструє важливе сподівання адвентистів — що ключові пункти віровчення цієї церкви може самостійно вичитати в Біблії уважний дослідник Божого Слова.

Теофіл Арсентійович Бабієнко (1850-1943) став першим рукопокладеним пастором Адвентистської церкви в Російській імперії, який є вихідцем з місцевого населення, а не із середовища німецьких колоністів. Він є одним із перших православних на українських землях, який в результаті дослідження Біблії увірував у святість суботи для християн, відкинув поклоніння священним зображенням, відкинув учення про безсмертя душі та свідомо прийняв хрещення в дорослому віці шляхом повного занурення у воду. Більше про Теофіла Бабієнка тут.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 3 травня 2018, 15:54
  Коментувати коментар

  "Він є одним із перших православних на українських землях, який в результаті дослідження Біблії увірував у святість суботи для християн, відкинув поклоніння священним зображенням, відкинув учення про безсмертя душі та свідомо прийняв хрещення в дорослому віці шляхом повного занурення у воду." ------- З цих наведених "аргументів", зокрема, "святість суботи для християн" та категоричне заперечення безсмертя людської душі є тривіально-типовою ЄРЕССЮ адвентистів. ------- Крім того, твердження про т. зв. "поклоніння" священним зображенням є, щонайменше, ПЕРЕБІЛЬШЕННЯМ і просто НЕРОЗУМІННЯМ з боку багатьох протестантів молитовно-духовної практики православного (як, до речі, і католицького) богослужіння. ПРАВДИВІ віряни традиційних Церков, згідно ухвал VII Вселенського Собору (?87 р.), ніяк не "поклоняються", а лише ШАНУЮТЬ, почитають ці зображення.

  • velovs@ukr.net | 3 травня 2018, 17:12
   Коментувати коментар

   Іншими словами, для адвентистів 7-го дня з усього Мойсеєвого Декалогу, по суті, НАЙГОЛОВНІШОЮ є якраз 4-та заповідь: дотримання старозавітньої суботи - причому, в його формально-законницькому варіанті. ---- І що, це суворе й строго-обов'язкове виконання заповіді про суботу, у них - для отримання спасіння - (де-факто) є більш значимим і важливішим, ніж навіть уся місія і Голгофська жертва Ісуса Христа!..

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • mykhaylo | 21 лютого 2019, 11:34

  Поставили питання? Відповідаю - його треба ставити не до мусульман, а до країн Заходу. Хто, як не вони, фінансують, продають зброю й підтримують у різний спосіб авторитарні режими в мусульманському

 • Ortox | 21 лютого 2019, 09:26

  Глобальна трагедія!!!! Заради відкритих кордонів з ЄС?

 • humenyuk.vasyl | 20 лютого 2019, 18:48

  Перейшли 70 парафій - 10%, залишилось ще 600(90%). Дуже надіюсь, що Волинь покаже всій Україні приклад!

 • enzian | 20 лютого 2019, 12:20

  І оті жалюгідні підкремлівські структури хочуть чинити перешкоди Православній Церкві України?

 • o.Б.Панчак | 19 лютого 2019, 18:32

  Ради точності: архиєпископ Мокшицький сказав (5:52): "Ми не є тут польською католицькою місією". Польському глядачеві все зрозуміло: ідеться про польськомовні душпастирства в країнах

Популярні статті місяця