Зеленський створив комісію, яка розбереться із корупцією в Умані, що перешкоджає зведенню синагоги

26 вересня 2019, 12:50 | Юдейство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Умань, в якій знаходиться могила рабина Нахмана, - найважливіший релігійний центр для брацлавських хасидів. Щорічно сюди приїжджають десятки тисяч єврейських прочан. За кілька днів до свята Рош ха-Шана в місті відбулася історична подія. 

Президент України Володимир Зеленський за участю Ортодоксальної єврейської торгової палати (ОЄТП) заснував спеціальну комісію в складі чотирьох чоловік. Комісія буде займатися захистом інтересів єврейської громади. Також вона покликана покласти край зловживанням і корупції в Умані. Комісію очолює помічник президента України Тигран Єгизарян. Він особисто зустрівся з мером Умані та повідомив йому про створення Комісії і плани уряду кардинально змінити ставлення до єврейських релігійних лідерів, бізнесменів і паломників.

Про це було оголошено на прес-конференції в Умані, повідомляє 25 вересня Резонанс із посиланням на Lenta.UA. Про це інформує сайт Резонанс.

У конференції взяли участь члени Комісії, делегація ОЄТП на чолі із засновником і генеральним директором Дуві Хонігом, глави єврейських громад і держчиновники.

Дуві Хоніг зазначив, що конференція відбулася практично відразу після виступу президента США Дональда Трампа на саміті ООН «Глобальний заклик до захисту свободи віросповідання», в ході якого він закликав світову спільноту захистити свободу віросповідання і святі місця. ОЄТП працювала в тісному контакті з Білим домом щодо вирішення ситуації в Умані.

Робота ОЄТП в Умані почалася в кінці літа після того, як стало відомо про корупційне свавілля в місті, яке чітко проявилося в перешкоджанні місцевої влади будівництву синагоги і громадського центру для 30 000 євреїв. План будівництва був затверджений заздалегідь. Однак, коли рабин Ісраель Ельхадад, який відповідає за будівництво, відмовився платити міським чиновникам хабар у розмірі $350 000, міська рада Умані змінила цільове призначення земельної ділянки, на якій передбачалося будівництво єврейського меморіального комплексу, а проти Ісраеля були висунуті сфальсифіковані кримінальні звинувачення.

Палата також має в своєму розпорядженні факти про корупцію і переслідування інших єврейських організацій, в тому числі знаменитого шульського рабина Мермельштейн, коли муніципалітет заборонив використання шула для Рош ха-Шана і залякував місцевих жителів.

Президент Зеленський особисто зустрівся з паном Хонігом в Києві. Під час зустрічі Хоніг розповів президенту і його оточенню про страшні події в Умані. Хоніг також обговорив це питання з членами адміністрацій Трампа і Нетаньяху

Під час конференції голова Комісії Тигран Єгизарян оголосив, що будівництво синагоги буде продовжено. Він зазначив, що місце, на якому буде побудована синагога, знаходиться поруч з місцем, де майже 30 000 євреїв були вбиті під час Голокосту. І це увічнить їх святі душі.

У свою чергу, пан Хоніг підкреслив, що створення Комісії і ліквідація корупції забезпечать надходження міжнародних інвестицій в Умань і Україну в цілому, що позитивно вплине на економіку регіону та якість життя.

«Від імені євреїв усього світу я хочу подякувати президента Зеленського, членів Комісії та інших українських лідерів за те, що вони так швидко і рішуче відреагували на озвучені нами проблеми», - зазначив пан Хоніг. «Палата сподівається продовжити спільну роботу по забезпеченню безпечного та вільного від корупції життя в Україні».

Система Orphus
Рейтинг
1
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця