Завдяки Революції гідності мусульмани України усвідомили себе українцями – шейх Саїд

3 грудня 2018, 09:31 | Іслам | 1 |   | Код для блогу |  | 

З Революції Гідності починається відлік моменту, коли мусульмани України почали себе усвідомлювати українцями. Такі переконання висловив муфтій мусульман України, голова Українського центру ісламознавчих досліджень шейх Саід Ісмагілов під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

Саід.jpg

За його оцінками, Революція Гідності змінила українця всередині. «Народження громадянського суспільства відбулося саме в ці зимові місяці, коли українці боролися за своє право бути гідними людьми. Релігійні організації легітимізували справедливість вимог українського народу. Церква зіграла одну з ключових ролей під час Революції Гідності. Саме присутність релігійних ієрархів, які виступали і зі сцени Майдану, і постійно знаходилися з людьми в усіх важких ситуаціях, і не лише у Києві, а й у регіонах України. Це давало підтримку, віру, надію людей в те, що вони знаходяться на вірному шляху і врешті-решт переможуть», - говорить Ісмагілов.

З усієї мусульманської спільноти Духовного управління мусульман (ДУМУ) «Умма» було першим, хто проявив своє проукраїнське ставлення і опублікував свою заяву. «Ми висловили свій протест з приводу подій, що відбулися вночі 30 листопада на Майдані Незалежності в Києві. (Силовий розгін студентського Євромайдану. Після цієї ночі розпочалася Революція Гідності – Главком). Україна – демократична країна, де необхідно дотримуватися прав та свобод громадян. Релігійні громади ДУМУ «Умма» засуджують насильство, що вчинили працівники правоохоронних органів до учасників мирної акції протесту на головному майдані столиці», - говорить шейх Саід Ісмагілов.

На його переконання, з Революції Гідності починається відлік моменту, коли мусульмани України почали себе усвідомлювати українцями.

«Я, як муфтій,  все спостерігав, і мене це турбувало. Адже мусульмани України були як аморфна маса. Якщо навіть брати кримських татар або іншу мусульманську спільноту, то в них національна ідентичність переважала над відчуттям себе єдиною українською політичною нацією. Але під час тих подій мусульмани заявили, що вони не лише мають українське громадянство і паспорт, а що тепер вони за покликом духу і серця є мусульманами України», - резюмував шейх Саід Ісмагілов.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 3 грудня 2018, 10:07
  Коментувати коментар

  "Релігійні організації легітимізували справедливість вимог українського народу. Церква зіграла одну з ключових ролей під час Революції Гідності. Саме присутність релігійних ієрархів, які виступали і зі сцени Майдану, і постійно знаходилися з людьми в усіх важких ситуаціях, і не лише у Києві, а й у регіонах України. Це давало підтримку, віру, надію людей в те, що вони знаходяться на вірному шляху і врешті-решт переможуть», - говорить Ісмагілов." ------------------ І тут, вочевидь, слід відзначити роль не лише, власне, "ієрархів". А ще більше - багатьох "пересічних" священнослужителів і душпастирів, а то й - просто: численних свідомих і активних вірян-парафіян різних традицій, деномінацій та юрисдикцій. Східних і західних - україномовних і російськомовних осіб, етнічних українців і росіян - громадян України, а також вихідців з низки інших етноменшин, які замешкують сучасну незалежну Українську державу.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • o.Б.Панчак | 19 лютого 2019, 18:32

  Ради точності: архиєпископ Мокшицький сказав (5:52): "Ми не є тут польською католицькою місією". Польському глядачеві все зрозуміло: ідеться про польськомовні душпастирства в країнах

 • orthodox | 19 лютого 2019, 18:06

  Вот мне просто интересно, почему вы так умеете искажать материал? Вы 1+1 переплюнули! Где ваш профессионализм? Как можно отталкиваться на "материал" только лишь одного источника? И

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:36

  Р. S. А взагалі-то - в основному і в цілому - це інтерв'ю, гадаю, досить цікаве, актуальне і по-своєму аргументоване. :)

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:34

  ------- Й, до речі, до тих "ворогів" зараховувалися не тільки поляки-християни, а й, власне, українці-християни (унійні), а також євреї-юдеї. І та - вельми жорстоко-кривава війна

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:32

  "Ще за часів Київської Русі поруч із прихильниками візантійсько-слов’янської традиції проживали й християни латинського обряду, вірмени, юдеї й мусульмани. Вони мали свої общини і користувалися

Популярні статті місяця