У Києві готується VII Міжнародна ісламознавча школа

16.04.2018, 11:50
У Києві готується VII Міжнародна ісламознавча школа - фото 1

Вже традиційно релігієзнавці, історики, філософи, релігійні діячі та студентська молодь, зацікавлені феноменом ісламу у світі та Україні, збираються разом, аби під час роботи Міжнародної літньої школи ісламознавства обмінятися думками й поділитися результатами своїх досліджень і наукових розвідок. Цьогоріч дату проведення Школи визначено з 1 до 5 липня, а місцем проведення обрано Ісламський культурний центр м. Києва, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Альраід.

Вже традиційно релігієзнавці, історики, філософи, релігійні діячі та студентська молодь, зацікавлені феноменом ісламу у світі та Україні, збираються разом, аби під час роботи Міжнародної літньої школи ісламознавства обмінятися думками й поділитися результатами своїх досліджень і наукових розвідок. Цьогоріч дату проведення Школи визначено з 1 до 5 липня, а місцем проведення обрано Ісламський культурний центр м. Києва, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Альраід.

ісламознавча_школа.jpg

Організатори події — ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», Український центр ісламознавчих досліджень та Центр ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія» — метою чергової Літньої школи бачать створення майданчика для обміну експертними думками на тему розвитку ісламу й мусульман в Україні, у країнах Європи та на Близькому Сході, а також для аналізу і прогнозування найсучасніших тенденцій в мусульманському світі.

Основна тема VII Міжнародної молодіжної літньої школи ісламознавства — «Іслам і соціальний розвиток: історія та сучасність», тож левову частку доповідей, круглих столів та дискусій буде присвячено внеску мусульман у суспільний розвиток ісламського світу й інших країн.

Учасники обговорюватимуть наукові проблеми, пов’язані з історією Ісламу в Україні, зокрема ісламофобію, міграцію з мусульманських країн, екстремізм, конфлікти. Не залишиться поза увагою Школи й міжрелігійний діалог.

Особливу увагу буде акцентовано на ролі мусульман та мусульманських організацій у суспільному, економічному та політичному розвитку, зокрема й у зв’язку з підписанням мусульманами України таких важливих документів, як «Хартія мусульман України» (2016) та «Соціальна концепція мусульман України» (2016), а також історичним і сучасним розвитком ісламського соціального активізму у світі.

За результатами роботи Літньої школи планується публікація збірки «Аль-Калям».

Для участі у Школі потрібно надіслати заявку до 10 травня 2018 року. У ній треба зазначити прізвище, ім’я, по батькові; навчальний заклад чи місце роботи; курс (рік навчання); тему доповіді з короткою анотацією (до 300 слів); контактну інформацію (e-mail, телефон, поштова адреса).

Через обмежену кількість місць оргкомітет залишає за собою право провести конкурсний відбір серед охочих узяти участь у роботі Школи. Перевагу матимуть учасники з доповідями за темою Літньої школи.

Робочі мови: українська, англійська, російська.

Витрати на проживання в Києві, харчування та оплату проїзду (в один бік) бере на себе оргкомітет. Заявки та статті надсилати на електронну пошту: [email protected], зазначивши в темі «Школа ісламознавства».

Публікації з попередніх літніх ісламознавчих шкіл доступні за посиланням.