Сьогодні після заходу сонця мусульмани розпочинають місяць посту – Рамадан

27 червня 2014, 10:17 | Іслам | 0 |   | Код для блогу |  | 

Ramadan.gifДуховне управління мусульман України «Умма» у єдності з Духовним управлінням мусульман Криму, згідно з рішенням Європейської ради з фетв та досліджень, оголошує початок Священного місяця Рамадан після заходу сонця 27 червня; відповідно, 28 червня 2014 року стане першим днем посту.

Урочистості розпочнуться 27 червня в Ісламському культурному центрі м. Києва (вул. Дегтярівська, 25а). У них візьме участь імам мечеті, представник Духовного управління мусульман Криму у місті Києві шейх Расім Дервішев. Відбудеться колективна молитва мусульман столиці та прозвучить проповідь, присвячена місяцеві Рамадан.

Наступний молодий місяць ознаменує завершення посту та настяння свята розговіння — Ід аль-фітр (тюрк. Ураза-байрам). Відповідно до попередніх розрахунків, воно відбудеться 28 липня.

Як наголошують в Духовному управлінні мусульман України «Умма», цього року піст в Рамадан стане серйозним випробуванням для мусульман України: не стільки через велику тривалість світлового дня, скільки через скрутну ситуацію, в якій опинилася наша країна. Кримський півострів окуповано російською Федерацією; мусульман Криму вже піддають допитам, арештам, обшукам. На Донбасі, другому за чисельністю компактного розселення мусульман регіоні, йдуть повномасштабні військові дії. Окрім цього, мусульмани України є й серед солдат, що дають відсіч військовій агресії заїжджих терористів та озброєних останніми місцевих сепаратистів — що представляють загрозу не лише територіальній цілісності держави, але й життям та безпеці мирного населення. Багато мусульман і у волонтерських рухах.

Саме тому цей піст для мусульман стане не лише часом духовного очищення, наближення до Бога та переосмиислення прожитого життя, але й часом активних дії із захисту своєї Батьківщини від військового вторгнення.

Рамадан є одним з чотирьох заборонених місяців, протягом котрих не можна провадити військові дії. Втім, як наголошують у ДУМУ «Умма», ця заборона не стосується випадку надання відсічі військовій агресії: захист своєї Вітчизни у будь-якій посильній формі, навпаки, є обов’язком кожного мусульманина.

Протягом усього місяця віряни утримуватимуться від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від ранкової зорі до заходу сонця.».

Рамадан для мусульман  — місяць не лише духовного, але й фізичного очищення. Втім, для хворих, подорожніх, а також вагітних та жінок, що годують груддю допускається перенесення посту на іншу пору, після завершення вищезазначених обставин. Тим, хто взагалі не взмозі дотримувати посту, слід нагодувати нужденних або роздати милостиню бідним.

Лише у Рамадан, окрім обов’язкової п’ятикратної молитви, виконується індивідуально чи колективно додаткова молитва — таравіх. Також існує практика пророка Мухаммада щодо щоденного читання Корану впродовж усього місяця.

Особливо цінними, як наголошують у ДУМУ «Умма», є останні десять днів Рамадану, адже саме в одну з цих ночей пророкові було зіслано перше одкровення Корану, і одна з цих ночей є Ніччю Величі (Приділення), котра «краща за тисячу місяців» (Коран, 97:3).Тому, хто вистоював цю ніч у молитві з вірою та надією на винагороду від Всевишнього, буде прощено його попередні гріхи. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця